[Souhrn článků] + Halving bitcoinu povede k ekologičtější těžbě

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Halving bitcoinu povede k ekologičtější těžbě

Nadcházející halving bitcoinu, který sníží odměnu těžařům z 6.25 BTC na 3.125 BTC, může vést k ekologičtějším postupům v těžebním sektoru. S poklesem ziskovosti v důsledku neustále rostoucího hash rate budou těžaři hledat efektivnější a udržitelnější zdroje energie. Matteo Greco, analytik společnosti Fineqia International, poukazuje na to, že tento posun pravděpodobně povede k většímu využívání obnovitelných zdrojů energie v síti největší kryptoměny světa. [1]

Podívejte se také na náš kalendář akcí, ať vám neunikne žádná kryptoměnová událost.

Analýzy a trhy

Trhy pod lupou: Vývoj inflace budí silné obavy, ustojí akciové trhy tlak i tentokrát? Bitcoin pod palbou

Pochybnosti nad vývojem akciového trhu přetrvávají. Může za to březnová inflace v USA. Znovu ovšem musím podotknout, že i přes všechno, co se na ně valí, prokazují trhy obdivuhodnou rezistenci a stále neztratily schopnost vidět vždy jen to dobré.

Bitcoin v ohrožení, stoupající úrokové míry mohou cenu bitcoinu srazit mnohem níže

Bitcoin v současnosti čelí hodně sílícím těžkostem. Technicky je na tom trh pořád velmi dobře, ale jsou zde jisté signály, které naznačující vzrůstající problém na trhu. Vlastně technika akorát s rostoucí razancí propisuje zhoršující se makroekonomický fundament. Spolu s tím vzrůstá nebezpečí, že cena bitcoinu klesne mnohem níže.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Willy Woo předpovídá, že Bitcoin může díky ETF dosáhnout ceny 650 000 dolarů

Přední bitcoinový analytik Willy Woo naznačuje, že Bitcoin by mohl dosáhnout astronomické hodnoty 650 tisíc dolarů, pokud by došlo k plnému nasazení bitcoinových ETF.

V Hongkongu schválili spotové Bitcoin ETF

Hongkong v pondělí schválil žádosti několika spotových fondů obchodovaných s bitcoinem a ethereem. Hongkong tak pokračuje ve své snaze stát se regionálním kryptoměnovým centrem.

Dominance Bitcoinu je nejvyšší za tři roky

Víkendová data ukazují, že podíl Bitcoinu na celkové tržní kapitalizaci kryptoměn vzrostl 13. dubna na 57,03 %.

Halving bitcoinu sníží odměny těžařů – přesto ho ale vítají

Již o tomto víkendu nás čeká čtvrtý halving bitcoinu, který sníží odměnu za vytěžený blok z 6,25 BTC na 3,125 BTC. Těžařům se tak během chvilky zdvojnásobí náklady na těžbu. Někteří krachují, někteří restrukturalizují, ale přesto všechno ho většinou vítají. Bez něj by bitcoin pravděpodobně nikdy nedosáhl svojí cenu.

Grayscale: Poptávka po Bitcoinu poroste

Podle společnosti Grayscale mohou mít nedávno zveřejněné údaje o inflaci krátkodobý negativní dopad na kryptoměny. Pokračující inflace však nakonec náladu investorů zvedne.

Zlato dosáhlo rekordní hodnoty 2400 USD, nejasné vyhlídky na snížení sazeb zvyšují poptávku po bezpečném aktivu

Řada ekonomických údajů v pátek posunula zlato na další rekord, když investoři pokořili hranici 2 400 dolarů za unci.

Propad ceny bitcoinu na 65 000 dolarů způsobil masivní likvidace na trhu s kryptoměnami

Trh s kryptoměnami zažil prudký pokles, když cena bitcoinu klesla až na 65 000 dolarů, což vyvolalo rozsáhlé vyrovnání obchodních pozic. Nedávný vývoj tak vedl k značným finančním ztrátám mezi obchodníky.

MEME dne

Pro další obsah se neváhejte přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img