Bitcoin v ohrožení, stoupající úrokové míry mohou cenu bitcoinu srazit mnohem níže

4.1
(16)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin v současnosti čelí hodně sílícím těžkostem. Technicky je na tom trh pořád velmi dobře, ale jsou zde jisté signály, které naznačující vzrůstající problém na trhu. Vlastně technika akorát s rostoucí razancí propisuje zhoršující se makroekonomický fundament. Spolu s tím vzrůstá nebezpečí, že cena bitcoinu klesne mnohem níže.

Bitcoin je totiž pod stále sílícím tlakem, protože rostou oprávněné obavy, že inflace začne opětovně stoupat. Čím více tomu trhy budou věřit, tím více se očekávání propíše v kurzech.

Má poslední video analýza na bitcoin a zlato

Srazí rostoucí úrokové míry cenu bitcoinu k zemi?

Bitcoin a akciové trhy mohou mít brzy velký problém. Jelikož dluhopisový trh nám dává jaksi najevo, skrze pokračující růst výnosů (tržních úrokových měr), že Fed letos možná opravdu sazby nesníží. Jednotlivé splatnosti už jsou velmi blízko od maximálních úrovní z minulého roku. Jestli to takhle bude nadále pokračovat, můžeme těch hladin zase za pár týdnů dosáhnout.

Bitcoin a akciové trhy prozatím reagují v podobě zaváhání. Zkrátka zaznamenáváme jisté poklesy, nikoliv nic obzvlášť velkého. Ačkoliv volatilita na bitcoinu je vůbec největší za poslední rok a trvá to již poměrně dlouho. Každopádně z toho taky může vzejít dost bolestivý pokles, který mnohé dost nepříjemně překvapí. Obzvláště ty, co hodně sází na halving bitcoinu.

Poznámka
Osobně se začínám přiklánět k tomu, že cena bitcoinu ještě klesne mnohem níže. Nasvědčuje tomu postupně technika trhu a zároveň fundament, který tlačí cenu jednoznačně dolů. Bitcoin udělal opravdu velká zhodnocení a pullback byl zatím jen strohý.

Dokud cena bitcoinu konsoliduje, býci mají šanci na průlom

Prismatem týdenního grafu bitcoin zavřel další týden ve spíše negativní podobě, protože nám trh potvrdil, že volatilita je stále přítomna. Aby cena bitcoinu mohla směle pokračovat v růstu, musí se vytvořit cenová rovnováha. A ta se nevytvoří, dokud je price action natolik volatilní. Polopaticky řečeno, vývoj ceny se musí uklidnit. Bohužel je trh relativně dost volatilní již několik týdnů v kuse. Z čehož osobně usuzuji, že na současných cenách operují silní prodejci.

V každém případě se cenová úroveň kolem 60 000 dolarů potvrdila podruhé jako validní support. Jak je vidno z grafu, došlo k lehkému otestování a cena ihned reagovala odrazem. Což znamená, že kupci úroveň pořád aktivně brání. Přesto má však cena bitcoinu tendenci se k hladině spíše vracet. Vůbec by mne proto nepřekvapil průlom dolů.

Dokud je však cena v rámci toho toho stranového pásma, býci mají pořád nemalou naději na průlom výše. Ta struktura jako taková je vlastně býčí. Až tedy na tu volatilitu. Máme totiž za sebou agresivní cenový růst a dokud cena bitcoinu respektuje hranice zakresleného pásma, lze průběh považovat za přípravu pro další pokus o průlom.

Závěrem: Nebojte se případných cenových poklesů bitcoinu

Není vůbec nutné se obávat případných cenových poklesů, protože s tím právě přicházejí nové nákupní příležitosti. Je třeba si však uvědomit, že nakupovat „nahoře“ je mnohem více rizikové, než nakupovat po cenových propadech. Proč byste se měli proto bát, když cena klesne?

Nevím samozřejmě, kam se trh s jistotou posune, ale lze objektivně potvrdit, že bitcoin je pod sílícím tlakem. Varuji předtím již nějaký čas a postupně se to začíná v kurzu propisovat.

Samozřejmě tomu moc nepomáhá ani napětí na Blízkém Východě, ale osobně si začínám myslet, že se dělá z komára velbloud. Nezpochybňuji, že rostoucí geopolitické napětí nemá vliv na chování globálních trhů, ale osobně vidím, že hlavní příčina je ve Spojených státech. V podobě fiskální měnové politiky.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.1 / 5. Počet hlasujících 16

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img