V Hongkongu schválili spotové Bitcoin ETF

4.9
(10)

Hongkong v pondělí schválil žádosti několika spotových fondů obchodovaných s bitcoinem a ethereem. Hongkong tak pokračuje ve své snaze stát se regionálním kryptoměnovým centrem.

Společnost China Asset Management, významný čínský správce aktiv, uvedla, že její hongkongská jednotka získala od hongkongské Komise pro cenné papíry a futures povolení nabízet maloobchodní služby správy aktiv související se spotovými krypto ETF.

Bosera Asset Management a HashKey Capital v pondělí rovněž sdělily serveru The Block, že regulátor udělil podmíněný souhlas jejich dvěma spotovým krypto ETF, které tato dvojice společně spravuje.

Na rozdíl od omezení pevninské Číny proti obchodování a těžbě kryptoměn se Hongkong v loňském roce rozhodl kryptoměnové společnosti přivítat. V červnu 2023 oficiálně zahájil režim udělování licencí pro platformy obchodování s kryptoměnami, který licencovaným burzám umožňuje nabízet maloobchodní služby. Hongkong udělil licence dvěma platformám – HashKey a OSL.

Zavedení spotových ETF zaměřených na virtuální aktiva poskytuje investorům nejen nové příležitosti pro alokaci aktiv, ale také posiluje status Hongkongu jako mezinárodního finančního centra a centra pro virtuální aktiva.

Bosera Asset Management

Adrian Wang, výkonný ředitel asijské společnosti Metalpha, která se zabývá správou digitálních aktiv, si myslí, že připravované spotové ETF na Ethereum by mohly taktéž získat velkou popularitu.Myslím, že ETF na ethereum by mohlo mít větší vliv a význam ve srovnání s tím bitcoinovým. Investoři měli doteď možnosti získat expozici vůči bitcoinu pomocí řady akcií, jako jsou třeba těžební společnosti. Žádné akcie související s ETH neexistují,” řekl Wang.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img