Zlato dosáhlo rekordní hodnoty 2400 USD, nejasné vyhlídky na snížení sazeb zvyšují poptávku po bezpečném aktivu

5
(4)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Řada ekonomických údajů v pátek posunula zlato na další rekord, když investoři pokořili hranici 2 400 dolarů za unci.

Zlato dosáhlo historického maxima 2 400 USD. Trhy tímto způsobem reagují na makroekonomické údaje. Cena zlata za posledních 40 dní vzrostla o 20 %.

Cena zlata v pátek ráno vzrostla na nové rekordní maximum 2 400 dolarů za unci. Stalo se tak poté, co řada ekonomických údajů z USA vyvolala jeho zvýšené obchodování. Žlutý kov zaznamenal růstovou dynamiku již druhý den v řadě, když investoři reagovali na mírnější než očekávané ceny výrobců. Předtím inflace za březen dosáhla 3,5 %, což je více než konsenzus 3,4 %. Lepivá inflace tak ztížila Federálnímu rezervnímu systému další postup v boji proti ní.

Očekává se, že Fed letos třikrát sníží úrokové sazby. Pokud však inflace a další údaje budou i nadále ukazovat, že americká ekonomika jede na plné obrátky, mohou se tvůrci politiky rozhodnout od plánovaného snížení výpůjčních nákladů ustoupit. Nejistota vede obchodníky k tomu, aby hledali útočiště v bezpečném aktivu, kterým je zlato.

Nedávná vzestupná dynamika ceny zlata prodloužila jeho rekordní růst na více než 20 % za posledních 40 obchodních dní. Z nich pouze 11 bylo v červených číslech, což dokazuje zvýšený investorský zájem. Ekonomický narativ tak nyní zlatu prospívá, jelikož investoři hledají bezpečnou úschovu kapitálu.

Na jedné straně vyšší inflace upozorňuje na zlato jako na pojistku proti růstu cen. A na druhé straně, pokud Fed skutečně posune sazby níže, tak by se drahý kov mohl stát atraktivnějším.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img