[Souhrn článků] + AI kryptoměny zaznamenávají vysoké zisky

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

AI kryptoměny zaznamenávají vysoké zisky

V posledních týdnech se kryptoměnový trh stal svědkem výrazného růstu AI zaměřených tokenů. Digitální aktiva zaměřená na umělou inteligenci, jako jsou Render (RNDR), The Graph (GRT), Fetch.ai (FET) a SingularityNet (AGIX), zaznamenaly významné zisky, přičemž některé z nich vzrostly o více než 17 %, 18 % a dokonce 33 % v průběhu jediného dne. Pozoruhodný nárůst zájmu o AI tokeny je částečně přisuzován nedávnému kvartálnímu výkazu společnosti Nvidia, který měl značný dopad na trh. [1]

Podívejte se také na náš kalendář akcí, ať vám neunikne žádná kryptoměnová událost.

Analýzy a trhy

21.2.2024 Přehled trhu – AI mánie končí, akciové trhy slábnou. Fed nepočítá s brzkým poklesem sazeb. Bitcoin otestoval 53 000 USD

Tento týden ve středu reportovala společnost Nvidia. Bude bublina v sektoru umělé inteligence pokračovat po dobrých výsledcích nebo přijde zklamání trhu? Ve středu proběhlo i zveřejnění zápisků ze zasedání Fedu (FOMC Minutes). Čtvrtek přinese nové informace o vývoji inflace v eurozóně. Bitcoin se poslední dny drží kolem 52 000 USD. Akciový index S&P 500 signalizuje zaváhání kolem 5000 bodů.

Ethereum překonalo 3 000 USD – udrží nebo přijde prudký pád?

Denní svíčka Etherea včera uzavřela nad hranicí 3 000 USD. Tuto cenu jsme otestovali naposledy v roce 2022. Tehdy ale přišlo zamítnutí a rychlý pokles o více než 46 %. Dopadne to letos jinak?

Jak dlouho poroste akciový trh a bitcoin? Kdy přijde první pokles úrokových sazeb?

V dalším streamu se sejde Jaroslav Jarolím a Matěj Široký, kde bude hlavním tématem makroekonomický a tržní výhled pro letošní rok.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Binance je k nezastavení, další Launchpool s tokeny Portal je tady a zdarma, zatím co BNB roste

Binance přivádí na scénu další Launchpool, tentokrát ktyptoměnu – Portal (PORTAL). Portal by měl přinést revoluci ve světě herního průmyslu a má ambiciózní cíl: zapojit více hráčů do světa Web 3.0.

Nejlepší akcie Dow Jones, které v roce 2024 přinesou dvojciferné zisky

Index S&P 500 nedávno dosáhl nových maxim, zatímco akcie technologických společností zůstaly v rostoucím trendu. U Dow Jones však investoři zatím přehlíželi. V tomto článku se proto podíváme na 5 akcií Dow Jones, které můžete zvážit pro zařazení do svého investičního portfolia.

Saylor vysvětlil, proč nikdy nepřestane investovat do bitcoinu

Michael Saylor, spoluzakladatel a výkonný předseda společnosti MicroStrategy, před nedávnem potvrdil svou nekonečnou podporu bitcoinu s plány do něj investovat neustále. Zdůraznil také jeho technickou nadřazenost oproti jiným aktivům jako zlato.

Varování z USA – Fed raději sníží sazby pozdě než příliš brzy

Včera večer došlo ke zveřejnění zápisu z posledního jednání Federálního rezervního systému (Fed). Vyplývá z něj, že většina členů požaduje jasnější důkazy o zdravém vývoji ekonomiky USA. Pak teprve chtějí přistoupit ke snížení sazby. Raději pozdě než příliš brzy. Obávají se zastavení poklesu inflace.

Cena bitcoinu do června dosáhne 100 tisíc dolarů, předpovídá Robert Kiyosaki

Robert Kiyosaki, autor finančního bestselleru Bohatý táta, chudý táta, se opět vyjádřil ve prospěch ceny bitcoinu. V neděli na platformě X (dříve Twitter) prohlásil: „BITCOIN dosáhne 100 tisíc dolarů do června 2024.” Jeho optimistický výhled ještě více upevňuje jeho postavení jakožto významného zastánce kryptoměn a hard assets, jako je zlato a stříbro.

Bitcoinové ETF nyní dostupné i pro české investory! 

Bitcoin je jedním z nejvýkonnějších aktiv posledních let. Z lokálních cenových minim kolem 16 000 USD, kterých Bitcoin dosáhl koncem roku 2022, vzrostl k dnešnímu dni o více než 200 % a v současné době se obchoduje za přibližně 52 000 USD. Bitcoinu pomáhá vyhlídka na snížení úrokových sazeb v USA a také schválení několika amerických ETF, které proběhlo v nedávné době. V Evropě jsme si museli na širší zavedení takovýchto cenných papírů počkat o trochu déle, nicméně v pondělí 19. 2. bylo hned několik těchto produktů přidáno do nabídky XTB. Investování do BTC tak nebylo pro investory nikdy jednodušší! 

Velká Británie padá do recese

Čerstvé údaje ukazují, že Velká Británie vstoupila do recese jen několik měsíců před očekávanými všeobecnými volbami, což představuje výzvu pro premiéra Rishiho Sunaka a jeho slib ekonomického růstu.

Cena bitcoinu stále roste, ale kde jsou noví investoři?

Vzhledem k úspěchu spuštění ETF je třeba zvážit, zda 21,8% cenové zisky do 19. února splňují očekávání investorů.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Pro další obsah se neváhejte přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img