Saylor vysvětlil, proč nikdy nepřestane investovat do bitcoinu

4.3
(11)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Michael Saylor, spoluzakladatel a výkonný předseda společnosti MicroStrategy, před nedávnem potvrdil svou nekonečnou podporu bitcoinu s plány do něj investovat neustále. Zdůraznil také jeho technickou nadřazenost oproti jiným aktivům jako zlato.

Michael Saylor a nekonečná podpora bitcoinu

Michael Saylor, velmi známá osobnost ve světě kryptoměn a spoluzakladatel MicroStrategy, opětovně vyjádřil svou pevnou víru v Bitcoin, který považuje za nejvýznamnější aktivum současné doby. V nedávném rozhovoru pro zpravodajský portál Bloombergem uvedl, že ani on, ani jeho společnost nemají v úmyslu prodat svá bitcoinová aktiva, přestože na nich aktuálně mají nerealizovaný zisk v řádu 4 miliard amerických dolarů.

Saylor, který nedávno předal pozici generálního ředitele firmy MicroStrategy, tvrdí, že Bitcoin má technické přednosti oproti tradičním aktivům jako zlato nebo nemovitosti, zdůrazňující, že trh nemá kapacitu absorbující 10 nebo 100 bilionů dolarů v kapitálových strukturách vedoucích firem, což staví Bitcoin do přímé konkurence s těmito hodnotami. V rozhovoru tak prohlásil:

V kapitálové struktuře těchto deseti největších společností není dostatek místa pro držení kapitálu v hodnotě 10 bilionů nebo 100 bilionů dolarů. Bitcoin tak soutěží se zlatem, které je nyní desetkrát větší než on. Soutěží také s indexem S&P a soutěží s nemovitostmi, třídou aktiv, jejíž hodnota přesahuje 100 bilionů dolarů, jakožto úložištěm hodnoty…

Saylorův velký zájem o největší kryptoměnu světa není nic nového. Už v roce 2020 začala MicroStrategy jako první veřejně obchodovaná firma masivně nakupovat Bitcoin, čímž rozšířila své portfolio na 190 000 BTC, zakoupených za průměrnou cenu 31 224 dolarů za kus, přičemž současná hodnota přesahuje 10 miliard amerických dolarů.

Výkonný předseda MicroStrategy také předpokládá, že v roce 2024 dojde k zvýšení poptávky po bitcoinu, což podle jeho tvrzení již začínáme vidět. Poukazuje na to, že poptávka po BTC generovaná nově zavedenými spotovými Bitcoin ETF je téměř desetinásobně vyšší než nabídka dostupná od těžařů, což napomáhá nedávnému nárůstu ceny tohoto aktiva. V bitcoinové komunitě se také vyhlíží dubnový halving, který způsobí snížení odměny těžařům o polovinu.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 51 552 USD dle KMC.

Závěr

Co si o přesvědčení Michaela Saylora myslíte vy? Jaký je váš pohled na největší kryptoměnu světa? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah. Úryvek rozhovoru s Michaelem Saylorem naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Fantom

“Co si o přesvědčení Michaela Saylora myslíte vy?”
Že je to podvodník. Už v roce 2000 připravil mnoho lidí o jejich investici, přičemž vyvázl jen s pokutou. Zpočátku bitcoin kritizoval a odsuzoval. Nyní ho propaguje jako nové náboženství a přitom prodává akcie MS. Kolik BTC sám vlastní se nikdy nedozvíme, protože to na rozdíl od vlastněných akcií MS nemusí zveřejňovat. Dost možná žádné.
Jednou podvodník, vždycky podvodník!

Tomáš Halbich

Odkazujete na 24 let starou záležitost =irelevantní, já jsem BTC taky dříve hanil a teď jsem otočil, proč bych nemohl? Když už jsme u toho podsouvání, možná Vám vadí jen to, jak je úspěšný

Fantom

Změnit názor může každý, na tom není nic divného. Já jsem dříve bitcoin také propagoval a i obdivoval. Teprve až po čase jsem došel k názoru, že bitcoin nakonec neuspěje a důvody jsem tu na serveru důsledně (pro některé až moc) popsal. A nejsem ve své změně názoru sám – například Nassim Taleb byl dříve rovněž zastáncem bitoinu a nyní již ne.
Tomáši, možná že až si o bitcoinu zjístíte více tak také třeba znovu změníte názor … . 🙂
Být podvodníkem jako Saylor ale není věc názoru. Před lety podváděl, falšoval firemní účetnictví a okradl investory. Tohle není věc názoru, to je charakter a ten se nemění.
A že se někdo může napravit? To možná ano, může, ale zrovna u Saylora tomu nevěřím. Až teprve čas ukáže, obávám se ale, že můžeme čekat ještě hodně dlouho.

Poslední editace 1 měsíc před přes Fantom
spot_img