Nejlepší akcie Dow Jones, které v roce 2024 přinesou dvojciferné zisky

4.5
(2)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Index S&P 500 nedávno dosáhl nových maxim, zatímco akcie technologických společností zůstaly v rostoucím trendu. U Dow Jones však investoři zatím přehlíželi. V tomto článku se proto podíváme na 5 akcií Dow Jones, které můžete zvážit pro zařazení do svého investičního portfolia.

V roce 2024 si technologické akcie, zejména ty související s umělou inteligencí, udržely růstový trend. Index S&P 500 mezitím dosáhl historického milníku, když překonal hranici 5 000 bodů a poprvé ve své historii dosáhl této úrovně.

Tento postup ze 4 000 na milník 5 000 bodů trval 719 obchodních seancí. Naše pozornost se dnes však přesune na index Dow Jones Industrial Average, kde se podíváme na pět akcií, u nichž trh očekává, že v letošním roce zaznamenají dvouciferný růst.

S využitím nástroje InvestingPro získáme přístup k relevantním údajům a informacím, které nám umožní tyto akcie podrobně analyzovat.

1. Chevron

Společnost Chevron (NYSE:CVX) byla založena v roce 1879 a sídlí v Kalifornii. Její vznik je výsledkem rozpuštění trustu Standard Oil.

Během více než čtyřiceti let vedl John Rockefeller společnost Standard Oil tak, že se na dlouhou dobu stala největší společností na světě. Vlastní významná naleziště ropy a zemního plynu, ropné rafinerie a ropné tankery.

Dne 11. března vyplatí dividendu ve výši 1,63 USD a pro její získání je nutné držet akcie do 15. února, přičemž dividendový výnos činí +4,32 %.

Největší ropné a plynárenské společnosti (například BP (LON:BP), Chevron, Exxon Mobil (NYSE:XOM), Shell (LON:RDSb) a TotalEnergies (EPA:TTEF)) vrátily akcionářům prostřednictvím dividend a zpětných odkupů dohromady více než 111 miliard dolarů.

Sektorová strategie amerických a evropských společností se lišila. První jmenované se zaměřily na zvýšení těžby ropy a druhé alokovaly více kapitálu do projektů obnovitelných a nízkouhlíkových zdrojů.

Dne 26. dubna zveřejní své výsledky a pro výpočet v roce 2024 se předpokládá nárůst tržeb o +3,7 %. S údaji na konci týdne je potenciál, který trh udává, 177,53 USD, tedy přibližně +17,50 %.

Prozkoumejte akcie na platformě XTB

2. Walgreens Boots Alliance

Walgreens Boots Alliance (NASDAQ:WBA) je nadnárodní holdingová společnost, která vlastní maloobchodní řetězce lékáren Walgreens ve Spojených státech. Dále vlastní lékárny Boots ve Velké Británii a dále pak řadu společností zabývajících se výrobou a distribucí léčiv.

Společnost byla založena v roce 1909 a sídlí v Deerfieldu ve státě Illinois. Dne 12. března vyplatí dividendu ve výši 0,25 USD, přičemž pro její výplatu je nutné mít akcie v držení před 16. únorem, přičemž dividendový výnos činí +4,50 %.

Dne 27. března společnost zveřejní svou účetní závěrku a pro rok 2024 předpokládá nárůst příjmů o +3,5 %. S údaji na konci týdne je potenciál, který trh udává, 26,06 USD, tedy přibližně +17,15 %.

3. Cisco Systems

Cisco Systems (NASDAQ:CSCO) je globální společnost se sídlem v San Jose v Kalifornii, která byla založena v roce 1984. Zabývá se především výrobou, prodejem, údržbou a poradenstvím v oblasti telekomunikačních zařízení.

Její dividendový výnos činí +3,11 %.

Dne 14. února se dozvíme opravdové výsledky. Společnost však vychází z dobrých předchozích výsledků, kdy došlo k nárůstu zisku na akcii (EPS) o +7,7 %. Na základě údajů ze závěru týdne činí potenciál podle modelů InvestingPro 56,84 USD, tedy přibližně +13,45 %.

4. Verizon Communications

Verizon Communications (NYSE:VZ) je globální širokopásmová a telekomunikační společnost. Společnost byla dříve známá jako Bell Atlantic Corporation. V červnu 2000 však změnila svůj název na Verizon Communications. Byla založena v roce 1983 a sídlí v New Yorku.

Její dividendový výnos činí +3,11 %.

Účetní závěrku zveřejní 22. dubna a pro rok 2024 se předpokládá nárůst příjmů o +1,5 %. S údaji ze závěru týdne je potenciál, který trh udává, 44,91 USD, tedy přibližně +13 %.

5. 3M Company

Společnost 3M Company (NYSE:MMM) je nadnárodní společnost, která se zabývá výzkumem, vývojem a prodejem diverzifikovaných technologií. Nabízí výrobky a služby v různých oblastech, například v oblasti průmyslových zařízení. Byla založena v roce 1902 a sídlí v Saint Paul v Minnesotě.

Dne 12. března vyplatí dividendu ve výši 1,51 USD, pro jejíž výplatu je nutné mít akcie v držení do 15. února. Dividendový výnos činí +6,50 %.

23. dubna zveřejní své výsledky a pro rok 2024 předpokládá zisk na akcii (EPS) ve výši +4,2 %. Podle údajů ze závěru týdne činí potenciál udávaný modely InvestingPro 109,62 USD, což je přibližně +18 %.

Prozkoumejte akcie na platformě XTB

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img