Šokující případ z Holandska: Došlo k vydírání a mučení kryptotradera!

0
(0)

O nebezpečích, která čekají v kryptosvětě, informujeme téměř na denní bázi. hacky, scamy, Ponzi schémata a jiné podvody v tomto odvětví bohužel není nouze. Jakoby toho nebylo málo, zloději a kriminálníci si našli další způsob, jak okrást lidi, kteří se zajímají o kryptoměny. Tento „nový” způsob je však mnohem drastičtější než jakákoli forma online krádeže nebo hacku. Došlo totiž k přímému napadení, vydírání a mučení kryptotradera.

Krádež, vydírání a mučení

Dne 10. února se v nizozemském městečku Zuideinde odehrálo drama jako z hororového filmu. Zhruba ve 22 hod. měli zaklepat na dveře domu osmatřicetiletého kryptoměnového obchodníka a tradera Tjeerda H. tři maskovaní lupiči. Ti měli na sobě kukly a policejní neprůstřelné vesty. Možná právě proto je Tjeerd pustil dovnitř.

Právě tehdy se však spustilo peklo. Zloději prý použili vrtačku, pomocí níž měli přimět daného tradera, aby jim poslal všechny své BitcoinyNejhorší na tom však je to, že celou situaci měla vidět pouze 4letá dcera Tjeerda. Ten skončil v nemocnici s těžkými zraněními. Nyní zůstává nejasné, zda zlodějům opravdu přeposlal své kryptoměny nebo ne.

Vyšetřování a následky

Do vyšetřování tohoto případu se mělo zapojit už 15 příslušníků policie, která se snaží získat co nejvíce důkazů. O dobře maskovaných lupičích však mnoho nevědí, protože obličeje měli zahaleny, a rovněž si nikdo ze sousedů nic podezřelého nevšiml. Přijít i odejít z místa činu však měli v autě Audi A6. Kromě toho však o pachatelích vědí pouze to, že měli marocký přízvuk.

Je pochopitelné, že o tomto incidentu ihned informovalo několik renomovaných a známých lidí z kryptosvěta. Ti kromě brzkého uzdravení pro Tjeerda a dceru poukázali zejména na skutečnost, jak nebezpečný umí stále tento sektor být. Stejně například BitcoinPanda, známý zejména na Twitteru, upozornil na zvýšení bezpečí všech kryptotraderů, obchodníků nebo investorů. Právě přílišné poutání pozornosti na sociálních médiích (jakož i odhalení identity) může usnadnit práci zlodějům a kriminálníkům, jako to nepochybně bylo i v tomto případě.

Závěr

Samozřejmě doufáme, že k vyřešení tohoto případu dojde co nejdříve. Stejně tak i v to, že pachatelé budou patřičně potrestáni a že Tjeerd si neodnesl žádné doživotní následky. Tento případ však může všem sloužit jako výstraha, aby se svým kryptoměnovým bohatstvím příliš nechlubili, a aby drželi svou identitu (zejména na sociálních sítích, pokud vystupují pod pseudonymy) co nejvíce v bezpečí.

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro vás připravil náš redaktor Marek F.

Zdroj:
newsbtc.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img