V Nizozemsku budou používat technologii měny IOTA

0
(0)

Vypadá to tak, že IOTA – Internet of Things – si ve světě kryptoměn pomalu, ale jistě dobývá své místo. A nemyslíme tím jen 11. příčku na coinmarketcap. Nizozemský Haarlem totiž plánuje řešení pro administrativu a právní dokumenty, založené na technologii IOTA Blockchain.

Tento článek byl přeložen ze slovenského originálu.

Nizozemsko jako průkopník ve světě kryptoměn

Haarlem, hlavní město provincie North Holland, se rozhodlo vyvinout systém na právní a administrativní dokumenty, který je inspirovaný právě kryptoměnou IOTA. Za tímto projektem stojí dvě společnosti, které se budou starat o hladký průběh celé operace, a to XURUX a ICTU. Ptáte se na využití technologie? Například každý z Haarlemu bude schopný prokázat pomocí Blockchain, že je občanem svého města.

Bas de Boer, iniciátor projektu, se vyjádřil následovně:

“Obrazně řečeno, vše by mohlo být spuštěno nejlépe už od zítra. Úlohou této technologie je pozdvihnout veřejnou sféru a zlepšit společnost jako takovou.”

Výběr měny není náhodný. Díky Tangle, technologii zastřešující IOTA, se zdá využití této kryptoměny ideální. Výhodou jsou nulové transakční poplatky a rychlé převody. Systém má dále schopnost zpracovat naráz obrovské množství transakcí. IOTA se také otevřeně prezentuje tím, že nabízí své schopnosti vládám. Záměr o její využívání tedy zřejmě ještě poroste.

Další podporovatelé

Jednou z největších firem, které se hlásí ke spolupráci s IOTA, je Bosch, a Bosch Venture Capital chce ještě více zintentivnit spolupráci s touto kryptoměnou. Jejich společným cílem je vylepšit tuto technologii natolik, aby byla co nejdříve použitelná právě pro Bosch. Mezi další podporovatele patří např. Deutsche Telekom, Microsoft a Fujitsu.

Závěr

Toto všechno jsou skvělé zprávy pro krypto-komunitu. Nejen, že např. Moskva chce implementovat technologii Ethereum do volebního systému, ale nyní se tak přidává IOTA s využitím pro právní dokumenty a administrativu v Nizozemsku. Pokud bude vývoj takto pokračovat, letošní rok nám podobných zajímavostí nabídne jistě ještě mnohem víc.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img