Policie hledá hackery, kteří okradli burzu Cryptopia o 16 milionů dolarů

0
(0)

Zprávy a souhrny

Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Policie na Novém Zélandu spolupracuje s mezinárodními orgány s cílem nalézt hackery, kteří údajně ukradli 16,1 milionu dolarů z místní burzy Cryptopia.

Cryptopia přišla o finanční prostředky z desítek tisíc peněženek Ethereum. Skutečnost, že policie vyšetřuje tento zločin vyšla najevo 16.1.2019.

O faktu, že Cryptopie byla napadena, se lidé dověděli až se zpožděním, jelikož původně se na stránkách psalo o údržbě. Až poté, co se začaly šířit zvěsti, burza přiznala, že se stala obětí hackerů.

Odcizené kryptoměny policisté a specialisté z celého světa aktivně sledují.

– informoval detektiv Gregory Murton a dále dodává:

Během šetření bylo dosaženo velkého pokroku a spolupracujeme s managementem burzy CryptoPia, ale i se současnými či bývalými zaměstnanci, kteří nám poskytli cennou pomoc.

Do pomoci s dopadením pachatelů se zapojili i krypto giganti, například Binance měla podezření, že hackeři chtějí prodat ukradené prostředky na jejich burze, což vedlo k preventivním opatřením, které tomu měly zabránit.

Ze zprávy vyplývá, že proces se může pořádně protáhnout, jelikož vyšetřování v krypto světě není vůbec jednoduché.

Kryptoměnová burza Cryptopia byla hacknuta – Potvrzuje to její prohlášení

Zdroj: 
cointelegraph.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: