Seriál: Top 5 kryptoinfluencerů, které je třeba sledovat během Bull Runu v roce 2021

5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Kryptoměnový průmysl se konečně rozběhl po tříletém medvědím trhu. Rok 2021 vnesl do kryptoprostoru plošně nová historická maxima, přičemž nejpozoruhodnější z nich je Bitcoin, který na začátku ledna zaznamenal hodnotu 42 000 USD. Za zmínku stojí i jeho tržní kapitalizace, jež dosáhla rekordu 1,1 bilionu USD, oproti 750 miliardám v lednu 2018.

O kryptoměny se začaly zajímat nejen známé osobnosti, média ale i různé organizace, které by je a jejich technologii využily ve svůj prospěch. Nedávno se k nim vyjádřil i populární investor z oblasti rizikového kapitálu Chamath Palihapitiya a uvedl, že Bitcoin může dotáhnout hodnoty 1 milionu dolarů, protože by se mohl stát uchovatelem hodnoty, podobně jako zlato.

O kryptoměnách se dnes rozhodně hodně mluví. S novými institucionálními penězi a retailovými obchodníky, kteří naskočili do kryptovlaku, však povstává otázka: „Kam se obrátit pro radu?“

Pojďme se proto podívat na pět nejlepších kryptoinfluencerů, které stojí za to sledovat.

Andreas Antonopoulos

Andreas Antonopoulos je jedním z hlavních obhájců Bitcoinu. Je zastáncem přijetí kryptoměny od roku 2012 a také vášnivým spisovatelem v oboru. Je autorem pěti knih, včetně „Mastering Bitcoin: Unlocking Digital Cryptocurrencies“ či své nejnovější kolekce „Internet of Money“.

Antonopoulos nabízí nepřeberné množství informací pro lidi, kteří se chtějí dozvědět více o přední technologii kryptoměn a blockchainu. Nabízí online workshopy a také hostí svůj vlastní podcast s názvem „Pojďme si promluvit o bitcoinech“. A to není vše, dokonce i přednáší o digitálních měnách na univerzitě v Nikósii.

Pokud vás zajímá profesionální názor na toto odvětví, Antonopoulos je s více než 530 000 odběrateli na Twitteru určitě tváří blockchainového vzdělávání.

Adam Back

Od pedagoga po blockchainového kryptografa je Adam Back skrz naskrz doslova bitcoinovým evangelistou. Jeho společnost se v tomto odvětví angažovala ještě předtím, než byl Bitcoin vynalezen, přičemž někteří jeho následovníci si pokládají otázku, zda by Back nemohl být tvůrcem Bitcoinu.

Někdo by řekl, že předběhl svou dobu, podobně jako Satoshi Nakamoto. Back vytvořil Hashcash, systém proof-of-work, který omezil e-mailový spam a útoky typu odmítnutí služby. Hashcash se mimo jiné používal jako součást algoritmu těžby bitcoinů.

Back sdílí své názory na Twitteru, kde ho sleduje 230 000 followerů. Byl vždy silným zastáncem bezpečnosti a šifrování a nedílnou součástí hnutí za kryptoměny, zejména bitcoinů. Jednu dobu dokonce zkoumal způsoby, jak přenášet BTC pomocí satelitů a síťových sítí.

Zatímco mnozí věří, že je ve skutečnosti Satoshi Nakamoto, Back to již dříve popřel. V současné době vede Blockstream, společnost zabývající se technologiemi blockchainu, která se zaměřuje na ukládání a převod digitálních aktiv.

Nick Szabo

Nick Szabo je kryptograf se zkušenostmi z výzkumu v oblasti digitálních kontraktů a digitálních aktiv. Je známý jako jednotlivec, který napsal termín „inteligentní smlouvy“, který se dnes běžně používá.

Szabo byl považován za nejpravděpodobnější osobu, která by ve skutečnosti mohla být tvůrcem bitcoinů. Mnohokrát však přiznal, že tomu tak není.

Szabo má zkušenosti s vytvořením jedné z prvních kryptoměn, jež je známá jako Bit Gold. Měna byla navržena v roce 1998, ale nikdy nebyla oficiálně vydána kvůli problémům s decentralizací.

Má se však za to, že vytváření bitcoinů vycházelo z designu Bit Goldu. Možná právě proto tolik lidí věří, že může být Satoshi Nakamoto.

Szabo stále bojuje za decentralizaci a bezpečnost na svém Twitterovém účtu, který se může pochlubit více než 258 000 followery.

CryptoCred

Pod pseudonymem CryptoCred se ukrývá londýnský obchodník, který nabízí bezplatné kurzy a jeho kanál na YouTube obsahuje živé přenosy a technické analýzy. CryptoCred není zrovna raným evangelistou bitcoinů, ale díky svým obchodním znalostem získal obrovské množství odběratelů.

CryptoCred má také bezplatný zpravodaj nazvaný Technical Roundup. Každý, kdo chce rozvíjet své obchodní dovednosti na trhu s kryptoměnami, by ho měl sledovat, jelikož nabízí bezplatný obchodní kurz a neustálý pohled na aktuální dění.

Notsofast

Notsofast je další osobností Twitteru, která upřednostňuje zůstat v anonymitě. Tento uživatel je v krypto prostoru tak dlouho, jak si mnozí pamatují. Přináší s sebou spoustu znalostí o altcoinech a jejich těžbě.

Na konci roku 2013 se označil za ekonomického futuristu, který se do kryptoprostoru zapojil prostřednictvím Doge coinů.

Notsofast sdílí svou vášeň pro těžbu altcoinů, obchodování s altcoiny a pro non-fungible tokeny (NFT). Může být považován za „OG“ (Original Gangster) v bratrství kryptoměn a jeho 150 000 následovníků to může potvrdit.

Notsofast nabízí širokou škálu informačního obsahu o aktuálním dění okolo kryptoměn.

PlanB

PlanB je nizozemský investor, který podle svých webových stránek pracuje jako investiční manažer v týmu spravujícím multimiliardovou rozvahu.

Obchodník vysvětluje, že jeho název představuje alternativní plán ke kvantitativnímu uvolňování. Schopnost centrálních bank tisknout peníze by mohla vést k hyperinflaci zaznamenané nedávno např. v Zimbabwe.

PlanB provozuje svůj vlastní web, který obsahuje různé funkce a průmyslové podcasty. PlanB také poskytuje několik článků podrobně popisující svůj model bitcoinu Stock-to-Flow (S2F). Tento model je založen na nedostatku, který mu umožňuje kvantifikovat hodnotu Bitcoinu. Tuto teorii vysvětluje podrobněji v několika podcastech.

PlanB má 217 000 odběratelů, kterým přináší kvantitativní finanční informace o trhu kryptoměn a důležitá analytická data.

Závěr

Rok 2021 byl zahájen růstem ceny Bitcoinu s přílivem nejen nových obchodníků a investorů, ale také různých kryptoinfluencerů, kteří však nemají mnoho zkušeností a jejich rady tak nemusí být vůbec k užitku. Pokud vás zajímají kvalitní informace, určitě se můžete spolehnout na naše tipy, které v příštím díle rozšíříme o dalších pět kryptoosobností, jež se vyplatí sledovat.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img