19.01.21 Technická analýza BTC/USD – Průraz do 48 hodin?

4.7
(27)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Grayscale zvažuje nové kryptoměnové produkty • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy opět krvácí, Bitcoin se krátce dostal pod 45 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin by se mohl propadnout...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

V rámci dnešní analýzy bych se chtěl zase věnovat trhu s Bitcoinem (BTC), ale tentokrát pouze krátce. Podíváme se pouze na nižší časové rámce, neboť na vyšších timeframech stále platí to samé, co jsem psal ve včerejší analýze. Respektive, že má trh stále parabolickou strukturu a je tedy dost přepálený. S uvedeným jednoduše roste riziko, kterého by si každý měl být vědom.

Jak všichni jistě víte, Bitcoin zkonsolidoval do podoby, která dala trhu naději, že existuje ještě na šance na jednu vlnu up. Tou stranovou korekcí se trh v omezené míře pročistil, tudíž je vážně technicky možné, abychom se ještě pokračování dočkali. Leč trápí mě chování altcoinového trhu. Necelé dva týdny se Bitcoin vlastně plácá na místě, takže bych čekal na altech slušné vlny nahoru.

Nic takového se ovšem neděje. Občas dojde k ojedinělým a spíše menším pumpám, ale to je vše. Osobně z toho vyvozuji, že do altcoinů kapitál zrovna ve velkém neproudí a ani není moc tendence přelívat z BTC. Bez kapitálového flow ovšem altcoinový trh nemůže růst. Je každopádně zvláštní, že Bitcoin dosáhl 42 000 USD, zatímco většina altů má svoje ATH v nedohlednu. Vážně divné.

Aktuální situace na 1H TF DXY

Včera na dolarovém indexu proběhla taková malá korekce, díky které Bitcoin dostal šanci se nadechnout. Chvílemi to ovšem vypadalo docela špatně, a pokud by americký dolar strmě pokračoval v růstu, byla by dost velká šance, že se BTC vylije. Nakonec se nic hrozného nestalo a v noci dokonce stoupl nákupní tlak, což se odráží i v poklesu kurzu DXY.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Nyní přejděme k 4H grafu Bitcoinu, kde jsem snad naposledy změnil krapet podobu spodní stěny. Nakonec jsem ji zakreslil jako diagonálu spojující jednotlivá low. Tudíž má strmější sklon a zmenšil se dost prostor v rámci patternu. Na základě současně zakresleného útvaru bychom se tedy do 48 hodin měli dočkat průrazu, ať to bude kamkoliv.

Možná se dočkáme průrazu už dnes, neboť pár hodin je znát, že jsou nakupující docela agresivní. Do večera bychom měli otestovat horní stěnu trianglu a pak se prostě uvidí. Jestli se každopádně podaří stěnu překonat a prorazit i S/R level 39 126 USD, je opravdu dost velká šance, že se brzy dočkáme nového all time high.

Nicméně je si potřeba dávat pozor na falešné průrazy, které bývají v přepálených podmínkách trhu docela časté. Buďte tedy opatrní a neskákejte do toho po hlavě, jinak vás to může hodně bolet. Jinak dle Volume profile je POC v nižší polovině trojúhelníku a navíc se v řečené oblasti zobchodovalo více objemů.

Vzhledem k tomu, že cena je po většinu času nad POC, mají býci převahu nad medvědy. Co se týče objemů za stanovené periody, mají klesající tendenci, což akorát potvrzuje existenci nějakého konsolidačního patternu, v našem případě symetrický trojúhelník. Ještě připomenu, že target patternu, při bullish průrazu, je na cca 50 000 USD. Zatímco v konotaci na bearish průraz přibližně u 22 000 USD.

Indikátory

Momentum up se na RSI pomaličku zvedá, takže uvidíme, kam až cenu potahá. Na MACD je momentum též pozitivní, ale prozatím velmi slaboučké.

Aktuální situace na 1H TF BTC/USD

Hodinový graf přikládám pouze pro lepší orientaci, co se vlastně v rámci trianglu za těch předešlých několik dní odehrávalo. Včerejšek byl vážně dost na ostří nože, protože medvědi byli hned několikrát velmi blízko k tomu, aby zeshortovali cenu ke spodní stěně. Tento price action se nazývá partial rise, což zvyšuje šanci prodávajících na průrazu spodní stěny patternu. Čím dále jsme tedy od spodní stěny, tím lépe.

Závěrem

Zase opakuji, že situace na trhu je dost riskantní, s čímž každý musí kalkulovat. Zatím se zdá, že trh inklinuje k pokusu prorazit na nové all time high. Nicméně by nebylo žádným překvapením, když by se ta parabolická struktura během několika hodin zhroutila. Nebuďte greedy a přemýšlejte nad trhem. Hlavně se nenechte strhávat emocemi.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 27

Buď první kdo článek ohodnotí

54 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
54 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře