18.01.21 Technická analýza BTC/USD – Pár dní konsolidace, poté se uvidí?

4.6
(18)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

V rámci dnešní analýzy se opětovně pověnujeme Bitcoinu (BTC), neboť máme čerstvě po zakončení předešlého týdne. Jinak, pokud chcete trochu podrobnější rozbor, určitě zhlédněte včerejší video analýzu, kde je mnohem více prostoru. Na trhu s Bitcoinem bych si dovolil tvrdit, že je to aktuálně 50:50. A vzhledem k tomu, že je trh stále dost přepálený, mi to přijde do jisté míry jako ruleta.

Rizika jsou pořád dost velká a nikdo by je určitě neměl odbývat mávnutím ruky. Zas na druhou stranu proběhlo po technické stránce v omezené míře k pročištění, čímž se vlastně vytvořil určitý prostor pro pokračování v expanzi. Řečeného prostoru není mnoho, ale teoreticky by mohl Bitcoin ještě krátkodobě pumpovat.

A pokud k něčemu takovému opravdu dojde, neměl bych z toho dlouhodobě moc radost. Čím déle jdeme nahoru, tím déle posléze můžeme klesat. Nic se zkrátka nemůže nafukovat věčně a Bitcoin se nám na první dobrou nafouknul teda solidně. Tudíž, jakmile k opravdové korekci dojde, bude dost bolestivá. A my navíc budeme doufat, že se jedná pouze o korekci a ne o úplnou změnu trendu.

Aktuální situace na 1W TF BTC/USD

Zavřená svíce z minulého týdne na mě působí spíše neutrálním dojmem. Má sice dlouhý spodní knot, ale určitě bych ji nezařadil do býčí kategorie. Nicméně se nám posunula křivka dvacetitýdenního klouzavého průměru, která je nyní na ceně 19 614 USD, kde máme, kromě levelu 24 000 USD, první opravdu silný support.

Tudíž nám konfluence v řečené hranici opravdu posílila, neboť je zde dle Volume profile začíná dostatečná likvidita a blízko je i golden pocket na Fibonacciho posloupnosti. Když by Bitcoin začal klesat volným pádem, označená hranice by měla kurz zadržet. Leč na kapitálových trzích neexistuje žádná jistota, nezapomínejte na to.

Indikátory

Na křivce týdenního RSI se definitivně vytvořil vrchol, což je dle historických dat hrozivě bearish. Býci zkrátka už nemají šanci křivku narovnat. Vždy, když v minulosti došlo na týdenním RSI ve vysokých úrovních k utvoření vrcholu, znamenalo to hlubší pročištění. Tím neříkám, že není šance ještě na jednu vlnu up.

Jedná se však o faktor, který nám říká, že trh nebude mít sílu pokračovat. Jednoduše obrovské riziko, které nikdo nesmí ignorovat. Avšak vše má dvě strany mince. Jak jsem říkal v úvodu, v omezené míře na trhu vznikl prostor alespoň pro krátkou expanzi. Týdenní RSI je totiž na cca 86 bodech – objektivně se tedy jakýsi prostor skutečně zrodil.

Aktuální situace na 3D TF BTC/USD

U třídenního grafu zopakuji skutečnost, kterou jsem už párkrát zmínil. Parabolická struktura trhu zůstala, což je pro mne docela překvapením. Myslel jsem si, že první větší prodejní tlak ji shodí. K řečenému nedošlo, ale pořád to riziko existuje. Jestli parabola praskne, je asi lepší kalkulovat s nižšími cenovými hladinami.

První meta je dle mého názoru až 24 000 USD, protože je zde první větší konfluence. Navíc by měl Bitcoin šanci navázat na méně strmý trend, který je podmíněn druhou zakreslenou diagonálou. Tudíž případný propad není důvod k panice. Naopak, je to dobrá příležitost pro rozumné vstupy s mnohem menším rizikem. 

Zase ale opakuji, kurz klidně může v rámci paraboly ještě expandovat. Ovšem riziko na trhu bude díky tomu velmi vysoké, s čímž všichni musí počítat. Respektive si musíte rozhodnout, zda zmíněné riziko přijmete nebo ne.

Indikátory

Hodnoty třídenního RSI klesly až k hraničním 70 bodům, takže i tento časový rámec vygeneroval prostor pro další případný cenový růst. Hodnoty jsou ovšem stále nad 70 body, z čehož vyplývá, že trh má opravdu daleko od dostatečného pročištění. Kdyby hodnoty klesly pod uvedených 70 bodů, jednalo by se o bearish signál. Stochastic RSI má stále negativní momentum a velmi rychle se blíží k extrémním hodnotám.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Poslední graf bezesporu budí v lidech jistou naději, že je Bitcoin ještě schopen jednu vlnu nahoru udělat. Nicméně musíme myslet v kontextu a nevycházet pouze z jednoho grafu. Jak jsme si ukázali před chvílí, vážně existuje šance na expanzi. Leč je riziko vysoké. V každém případě se nám v grafu rýsuje pokračovací trojúhelník, což by nám mohlo avizovat, že na trhu dochází k reakumulaci s jasným cílem, cenu naposledy před korekcí pumpnout.

Že je v grafu triangl, potvrzuje i Volume profile, neboť je relativně symetrický. To u trojúhelníkových útvaru v grafu bývá. Každopádně si nemůžeme být zcela jisti s tím, že dochází k reakumulaci. Klidně může probíhat distribuce, neboť dolarový index (DXY)dva týdny soustavně posiluje. Investoři tedy se svým kapitálem z trhu odcházejí.

Na druhou stranu posilující DXY automaticky neznamená, že Bitcoin není schopen ještě jednou pumpnout. Přece jenom, nelze z trhu se vším odejít během pouhých pár dní. Pro nás by ovšem řečený faktor měl být vážným upozorněním, že vše nemusí být přesně tak, jak nám graf před námi naznačuje.

Proto jsem na začátku psal, že je situace 50:50. Zkrátka těžko říct, jestli kurz prorazí skrze horní stěnu útvaru nebo spodní. Ať to ovšem bude kamkoliv, směr průrazu nám z krátkodobého hlediska asi poví, kam se bude trh ubírat. Jinak breakout musí být nepochybně potvrzený objemy, pozor tedy na fakeouty. V případě průrazu horní stěny může v mžiku dojít ke kolapsu. V konotaci na riziko, i taková možnost je reálná. Proto buďte opatrní.

Indikátory

RSI je asi týden dost neutrální, což zase koresponduje s tím, že je v grafu konsolidační pattern. Pro MACD platí to samé. Pokud každopádně dojde k průrazu (na jakoukoliv stranu) zvýšené momentum na indikátorech nám pohyb určitým směrem potvrdí.

Závěrem

Po stopadesáté upozorňuji, že je na trhu obrovské riziko, že se ta parabolická struktura sesype. Nakreslený pokračovací triangl není absolutně žádnou zárukou, že cena půjde nahoru. Nezapomínejte na popsané a berte v potaz všechny hrozby, které na trhu nepochybně jsou. Jinak se můžete dostat do bolestivé pasti. Jediné, co můžete opravdu ovlivnit, je, kolik kapitálu na trhu ztratíte. Chraňte tedy svůj kapitál před ztrátou.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 18

Buď první kdo článek ohodnotí

28 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
28 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

vy jste fakt srandista a ekonom 🙂
uz 1/2 roku tvrdite ze dojde k brutalnimu poklesu a kde nic tu nic.
jen vam mohu sdelit ze k nemu ani nedojde – maximalne ke stagnaci po dobu 2-3 mesicu :-))budem se tudiz placat v rozmezi 30 – 40k.

tuto zpravu stejne nerozklicujete do vasich TA.dost smutne zjisteni.
https://www.kurzy.cz/zpravy/574364-mt-gox-konecne-zacina-vracet-ztracene-bitcoiny/#utm_medium=email&utm_source=email_2&utm_campaign=email_48555

JohnyKacko

Ty seš zase ubožák a idiot ….

ppetr1

dekuji 🙂 – vase predpovedi zatim nikdy nevysly 🙁 – zrejme si toho jeste nikdo nevsimnul – silne bych o tom pochyboval.

Augustin11

Jinde netrollí, protože se jinde za technické analýzy platí. Dejte přístup k analýzám za poplatek a bude od něj klid.

ppetr1

kdo premysli TA – nikdy je k dlouhodobym investicim nepouziva !!!

Poslední editace 1 rok před přes ppetr1
E15

Jako že by to toto někdo platil? Na druhou stranu lidi platí třeba i za horoskopy, takže proč ne vlastně :-))).

ppetr1

uvedte laskave kde trolim !!!
myslite tento server?

Franta

Před chvílí někdo nakupoval za vcelku velký objemy, tak možná ještě pojedeme nahoru. Jestli nastane odraz po průrazu od 36,8 tak při nejmenším krátkodobý trend bude potvrzen.

ppetr1

jeste nam chybi prodat cca 140 000BTC z roku 2013 :-)) – to je mizive mnozstvi – cca na 2 mesice.
pan jarolim to jste nechape v TA.
ocekavam ze bude prodano cca 3/4 – zbytek bude hodl.

Quinty

Ještě se dá očekávat další BTC z likvidátory zabavené Cryptopie

E15

Někdo nakupoval? Tak to asi někdo ty velký objemy i prodával…

Michal

No, nechal jsem si jen své hodl portfolio, protože tohle je už hroznej gamble. Automaty by mě vyšly lépe 😀

ppetr1

uvidime pane jarolime kdo bude mit pravdu :-))
https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/investice-kryptomena-digitalni-mena-bitcoin-jpmorgan.A210118_113156_eko-zahranicni_jla
zpravy nesledujete a to ja vas problem – politiku rovnez ne.pred par mesici jsem vam rekl sledovat cenu dolaru ………….
analytici me moc nezajimaji ti maji svoje zajmy – jak oskubat retail 🙂

Poslední editace 1 rok před přes ppetr1
ppetr1

hlavne si prectete toto vcetne pana jerolima – to vystihuje vse.
nejlepe az zitra :-))
https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/investice-kryptomena-digitalni-mena-bitcoin-jpmorgan.A210118_113156_eko-zahranicni_jla/diskuse

Kal

Ako mne osobne to je šum a fuk a riadim sa faktami, kto ma pravdu a kto píše nezmysli od 20k v tom mám jasno. Píšeš dost agresívne ľudia to nemajú radi ale pravdu máš ty, tu ide o peniaze a nie literárne dielo.

Poslední editace 1 rok před přes Kal
ppetr1

ja to vim a rikam to jen z toho duvodu aby lidi co do btc investovali si to zacali uvedomovat a nespekulovali.hlavne zacali premyslet i na stari – za 20 let nedostanete zadny duchod – spise almuznu na preziti.INFLACE VAM VSE SEZERE.
az nastoupi opravdu instituce – to pak teprve zacne mazec.
centralni banky nebudou rikat ze nakupuji BTC a kdyz tak se spozdenim – stejne jako v pripade nakupu zlata do sejfu.

ppetr1

nemyslim si ze by jste byl chytrejsi nez tento clovek i kdyz ohledne BTC se dle meho myli.
https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4586490/el-erian-cesta-nejmensiho-odporu-vede-pro-akcie-nahoru.html

ppetr1

DOCELA JSME SE ZASMAL :-)))

Jan Řezníček 31130″Analytiky v minulých dnech zaskočily především turbulence z 8. ledna“
V tom případě se nejedná o analytiky, ale o amatéry, kterým bych nesvěřil ani zlámanou grešli….

ppetr1

jen bych podotknul a to rozhodne neni na pana jarolima.

kam pujde inflace a monetarni politika???kde mam jistotu investic??

pan.karel

https://cnn.iprima.cz/velkostatkar-gates-miliardar-se-stal-nejvetsim-vlastnikem-zemedelske-pudy-v-usa-17310

Nakupujte zemedelskou pudu jako Gates nebo Bezos.Zrat bude potreba vzdycky.

Franta

Jo půda tady bude vždy, na rozdíl od něčeho virtuálního 🙂

Axlcom

Aaaa ten dusevne naruseny retard ppetr1 zase tady pise ty sve moudra,zatim je tu od tebe jen 11 prispevku co je to s tebou dneska,ty jsi dneska nejaky utlumeny,Chocholousek ti predepsal nejake silne prasky na uklidneni???Tak pridej at tu mas tvych prumernych 20 az 30 komentu na jeden clanek!!!Sedim prave pred svym pocitacem a koukam na metatrader4 a nevim jestli mam dat buy nebo sell na bitcoinu.Porad me ty krypto vseznalku kde bude cena bitcoinu zitra v osm hodin vecer,ty prece vsechno vis a znas takze pro tebe nebude problem me dat presnou cenu bitcoinu zitra v osm hodin vecer.Cekam na tvou odpoved….

Petr 2
Hodnocení článku :
     

Bože můj zas tu je ten retard . Škoda cokoii psát.
Ja si myslím že má i více nicku ,bo sam sobě si tu i přikdakáva .

Franta

Pokus jít výš selhal, zase to spadlo, takže se to plácá. No pokud to takto bude trvat dýl, tak má možná JP Morgan pravdu, že to lidi přestane bavit a BTC se zbaví. Jedeme další kolo nahoru, pak zase dolů, nebo už konečně zítra prorazíme o trošku výš?

Michal

No tohle je hrozná nuda. To je pořád odraz ze 34 na 37, pak pád zpátky a znovu. I propad o 99% by mi přišel snad lepší než tohle 😀

ryban.mark

Ja vidim ako poslednu zachranu odraz na MA 20, pripadne MA19, ale musi vysplhat nad 24K.
Vzdy nas podrzala, ci to bude prudci odraz alebo tam budeme konsolidovat je vedlajsie, skorej si myslim, ze to budu strazit nejaky ten tyzden.
Preto to vidim tak, ze by sme mohli u nej zostat este koncom buduceho mesiaca a potom uvidime ci je naozajstny zaujem alebo naskakali len weekends somari co ani nevedeli co je to BTC a videli ho uz za milion.

To je jediny indikator na ktory je spolah aspon u BTC, snad to tak aj ostane.
Ta akumulacia vacsich hracov u 24K az 27K by malo za nasledok, ze dokazu cenu vytlac k novemu ATH a na to vsetci pozeraju, ale tym padom ak by cena padla pod 30K.
Az do poslednych dni buduceho mesiaci by BTC bol pod touto hladinou, Teda, ak chceme vidiet BTC nad 50K, tak je to jedna z moznosti ak sa tam dostaneme.
Prevaznu vacsinu dni kedy su ludia najviac aktivni a na obrazovkach by musel byt niekde k 26 mozno az 28K, aby mali ludia pocit, ze je to pri 30K a k 20K nepojdeme.

Stale ak sme na 20K je dobre, ale klesnut niekam k 22, k 23k uz tak dobre nebude ak si mnohi myslia… Existuje sanca, ze sa pozrieme pod 20K a vtedy to mozu medvedi vyuzit…

Retail uz ceny neurcuje, moze cenu BTC vyhnat o 50% hore ak ho popostrcia velryby a zraloci, ale nie o 150% a viac behom chvilky, takze taketo rasty o +- 150% a kokrecia pokojne aj 30% budu asi do buducna normalne alebo ta metrika bude trosku insia.
Raz to moze ist hore o 100% potom padnut o 25%, vyrast o 150% padnut o 30 -35%, a tak vselijak, mensi bear market a zase oznova a nanovo, Ci nas do buducna ale podrzi MA 20 a MA 19, myslim, ze to bude inak.
Ale pri tychto prudkych rastov je to zachrana brzda a velmi velmi potrebna.
Burza funguje uplne inak, ale ak nieco malo plati, treba to zachovat inak to bude uplny chaos a anarchia..

Mozno to znei detinsky, ale ak sa neobmenia investory, budu taketo sialenosti na dennom poriadku.
Velki hraci maju strategiu a plan. Mali hraci nemaju nic, nakupia raz BTC za 40 000 ale za 100 000 ho uz kopovat nebudu lebo sa im zda drahy, ale cenu vidia minimalne na 250 az 500 tisic. a takto to maju nastavene vyse 90% ludi, beznych mensich investorov.
Ked sa myslenie ludi nezmeni, moze sa stat cokolvek.

Za mna sa BTC ustali az po prekonani 100K tou formou, ze uz prepady na 65% a viac percent od vrcholou nikdy neuvidime, ak sa tak stane pomerne skoro samozrejme ak sa tlacia peniaze ak na pase vo velkom…

Reagovat na mna nemusite, len si utvrdzujem myslienky dalo by sa povedat…

V Cesku a na Slovensku som jediny co pise tymto stylom i formou a tak obsiahle.
Zaujima ma strednodoba predikcia a kratkodobejsia u BTC a ci ju dokazem namatkovo odhadnut. Ak ano, trajdovat sa oplati, ak nie, vykaslem sa na to jednou provzdy..

Poslední editace 1 rok před přes ryban.mark
Franta

Připravte se na druhý pokus o proražení z trianglu 🙂 Mohli bychom jít alespoň na 38,5.

Reklama: