Šéf společnosti Binance se minulý týden setkal s představiteli britské vlády

4.5
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Generální ředitel společnosti Binance Changpeng Zhao, vysoce postavený krypto miliardář všeobecně známý jako CZ, strávil minulý čtvrtek večer na vlivném setkání britských vládních úředníků ve Westminsteru.

Binance: Okouzlující ofenziva

Podle lidí, kteří se akce zúčastnili, přednesl Zhao 3. března projev na večeři pro hosty z Downing Street 10 a ministerstva financí, stejně jako pro poslance a lordy. Večer pořádalo Centrum pro politická studia, konzervativní think tank.

Zhao ve svém projevu připustil, že při budování krypto burzy do dnešní podoby se staly chyby – zdůraznil však, že nyní chce aktivněji spolupracovat s regulačními orgány.

“Připadalo mi, jako by tu předváděl šarmantní ofenzívu,” řekl jeden ze zdrojů. Jiný uvedl, že přítomnost poradců z Downing Street a ministerstva financí “naznačuje, jak vážně to vláda bere”.

Prověřená minulost

Společnost Binance má ve Spojeném království pestrou historii. V červnu loňského roku nařídil Úřad pro finanční etiku (Financial Conduct Authority, FCA) britské entitě Binance Markets Limited, aby zastavila veškerou regulovanou činnost v zemi. FCA později uvedl, že “není schopen” dohlížet na Binance, a dodal, že firma odmítla odpovědět na otázky.

Teprve včera, poté, co Binance oznámila dohodu s kryptofirmou Eqonex kótovanou na Nasdaq, která jí zřejmě poskytne kontrolu nad kryptoměnovým depozitářem Digivault registrovaným FCA, vydal FCA prohlášení, v němž varoval, že by mohl registrovaný status odebrat, “pokud nebude přesvědčen, že firma nebo její skutečný vlastník jsou způsobilí a řádní”.

Jedna osoba na akci uvedla, že Zhaoův projev vyvolal dojem, že Binance nyní usiluje o dodržování předpisů “mnohem vážnějším způsobem než dříve”.

Binance v souladu s předpisy

Mluvčí společnosti Binance se odmítl vyjádřit k tomu, o čem se na večeři hovořilo, ale uvedl, že Zhao “se zcela jasně vyjádřil, že jsme celosvětově plně v souladu s předpisy a chceme získat všechny licence a registrace, které můžeme”.

Mezi účastníky večeře byli i konzervativní poslanec Matt Warman a Ed Vaizey, bývalý ministr pro kulturu, komunikaci a kreativní průmysl.

Mluvčí Centra pro politická studia (Centre for Policy Studies) k události uvedl:

“Všichni členové Centra pro politická studia jsou velmi spokojeni. Minulý týden jsme uspořádali soukromou večeři s generálním ředitelem společnosti Binance, abychom se skupinou zainteresovaných politických odborníků diskutovali o kryptoměnách.”

Závěr

Binance by možná mohla opět působit ve Velké Británii, jak myslíte, že se tohle vyvine? Snaha je tam ze strany CZ přeci jen již delší dobu. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img