Ruské ministerstvo financí představuje zákon o regulaci kryptoměn

4.8
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Ruské ministerstvo financí v pondělí uvedlo, že vezme v úvahu návrhy, týkající se kryptoměn, od centrální banky. Finanční instituce země požadovala posílená pravidla ochrany a stanovila limit pro roční investice do kryptoměn.

Ministerstvo údajně představuje návrh zákona o kryptu

Nejvyšší ruské vládní instituce se pomalými krůčky blíží dosažení jednomyslného rozhodnutí, jak přistupovat ke kryptoměnovému průmyslu v zemi. Ruské ministerstvo financí podle tamních zpráv údajně představilo svůj návrh zákona o regulaci kryptoměn.

Ruské Ministerstvo financí uvádí, že používání kryptoměn jako platební metody bude na území Ruska nadále zakázáno, budou však považovány za investiční nástroj. Ruská centrální banka zas požaduje úplný zákaz kryptoměn na národní úrovni, jejich návrh se však setkal s vlnou nevole.

Ministerstvo financí je ochotno zavést bezpečnostní pravidla. Zákonodárci se navíc domnívají, že zahraniční kryptoburzy by měly získat licenci k činnosti na ruském území. Ministerstvo je také pro uchování a správnou regulaci těžby kryptoměny. Ministerstvo financí dále uvádí:

„Občané, kteří úspěšně projdou testy, by mohli každý rok investovat až 600 000 rubů (161 857 CZK) do digitálních měn. Ti, kteří neuspějí, by měli investiční limit stanovený na 50 000 rublů (13 488 CZK) ročně.“

Anton Siluanov, ruský ministr financí před měsícem navrhl, aby tamní banky mohly poskytovat kryptoměnové služby.

„Alokace finančních prostředků do digitálních aktiv by měla být považována za investici do drahých kovů.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 36 589 USD dle KMC.

Závěr

Regulace kryptoměn jsou v Rusku tématem několik měsíců a stále nejsou na dohled přesná a jasná pravidla. Podle všech dostupných informací však absolutní zákaz kryptoměn na národní úrovni neproběhne. Celou zprávu agentury Reuters si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoliv dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete více obsahu.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img