[Odpolední zprávy] • Šéf Binance chce vrátit podnikání do Spojeného království • a další články

5
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Dá se říci, že cena BTC už zažila lepší časy, a není tomu ani tak dávno. Ještě v pátek se kryptoměna obchodovala kolem 58 000 USD po dalším neúspěšném pokusu o překonání rezistence na úrovni 59 000 USD. Zde se situace změnila k horšímu, protože BTC se nejprve propadl na 51 000 USD, než jej další masivní propad srazil na dvouměsíční minimum 42 000 USD.

Po tomto masivním propadu o 16 000 USD se aktivum odrazilo a přiblížilo se k 50 000 USD. Tam chvíli stálo, ale nakonec se mu ji nepodařilo zdolat. V důsledku toho se nyní BTC vrátil na úroveň kolem 48 000 USD.

Altcoiny se v sobotu ráno také silně propadly a v neděli se pokoušely o zotavení. Dnes je však většina z nich opět v červených číslech. Ethereum včera nakrátko překročilo 4 300 USD, než další 4,5% pokles nyní srazil druhou největší kryptoměnu na úroveň těsně nad 4 000 USD. [1]

Technická analýza: Bitcoin je již mainstreamem

Přehled trhu: Analytik, co predikoval pád z 60 k 50, již mluví o 42 000 USD

Kryptoměny

SHIB velryby se za posledních 24 hodin zbavily 400 milionů dolarů

Největší adresa v síti Ethereum úspěšně přežila třetí nejsilnější korekci na trhu kryptoměn v roce 2021, aniž by upustila většinu svých prostředků. Nicméně podle služby WhaleStats, která sleduje velryby, se některé velké adresy rozhodly zbavit Shiba Inu tím, že kupujícím prodaly tokeny v hodnotě 400 milionů dolarů.

Ačkoli velryby prodaly přibližně 400 milionů dolarů ze svých tokenů Shiba Inu, meme token stále zaujímá většinu tokenů na jejich adresách, přičemž nejbližším konkurentem je stablecoin USDC.

Silný výprodej byl s největší pravděpodobností následován medvědím cyklem na současném trhu a tržní výkonností SHIB. Podle TradingView Shiba Inu ztrácí svou hodnotu od dosažení předchozího ATH. [2a]

Banky, burzy, firmy

Největší chorvatský prodejce potravin Konzum přijímá v online obchodech kryptoměny

Největší výrobce a prodejce potravin v regionu západního Balkánu, Konzum, se stal prvním maloobchodním řetězcem v Chorvatsku, kde mohou zákazníci platit digitálními aktivy. V současné době jsou tyto transakce dostupné pouze v internetovém obchodě, ale společnost plánuje v blízké budoucnosti zavést tuto službu napříč svými supermarkety.

Kromě toho přední severoamerický e-shop Newegg oznámil, že během vánočních svátků bude na své platformě přijímat jako formu platby Shiba Inu (SHIB). Kryptoplatby za svůj nejnovější produkt umožní také společnost Nothing, londýnská společnost zabývající se spotřebitelskými technologiemi.

Konzum odhalil, že vstoupí do odvětví kryptoměn tím, že bude jako platební prostředek přijímat několik digitálních aktiv. Patří mezi ně Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar, Dai, EOS, Tether a USD Coin. [3a]

Šéf Binance chce vrátit podnikání do Spojeného království

Binance pracuje na obnovení svých operací ve Velké Británii poté, co jí bylo v červnu oznámeno, že musí ukončit činnost v této zemi, řekl generální ředitel společnosti Changpeng Zhao neboli CZ deníku Sunday Telegraph.

CZ místnímu tisku sdělil, že se společnost pokouší stát registrovanou firmou v oblasti kryptoaktiv během šesti až osmnácti měsíců.

V červnu britský úřad Financial Conduct Authority vydal varování společnosti Binance Markets Limited (britské pobočce Binance) a Binance Group, kterým jí uložil omezení činnosti ve Velké Británii. Regulátor tehdy uvedl, že Binance nesmí vykonávat žádnou regulovanou činnost bez předchozího písemného souhlasu FCA. [3b]

DEX SundaeSwap společnosti Cardano spouští veřejný testnet

Dlouho očekávaná decentralizovaná burza SundaeSwap založená na Cardanu je téměř připravena ke spuštění do veřejného testnetu. Společnost stojící za Cardanem, Input Output HK, v akuzetu z 5. prosince uvedla, že DEX SundaeSwap bude v nejbližší době spuštěn jako testnet.

IOHK dodala, že očekává rostoucí zájem o velké ambice Cardano DEX. Již nyní se však objevily počáteční problémy s několika chybami, které odložily spuštění z neděle na pondělí.

Spuštění je však pouze testovací, takže je třeba učinit několik kroků, abyste se mohli zúčastnit. Pro připojení k faucet je nutné použít peněženku třetí strany, jako je například Nami, abyste získali testnetové tokeny, se kterými můžete experimentovat. V oznámení nebylo uvedeno, jak dlouho bude testování probíhat ani datum spuštění mainnetu. [3c]

CBDC, Regulace

Bank Indonesia se snaží bojovat proti bitcoinu pomocí CBDC

Indonéská centrální banka je ochotna vydat digitální formu své národní měny jako způsob “boje” proti soukromým digitálním aktivům. Finanční instituce se domnívá, že CBDC by byl “důvěryhodnější” než Bitcoin nebo altcoiny.

Bank Indonesia (BI), centrální banka země, projevila svůj záměr zavést digitální měnu centrální banky (CBDC) na začátku tohoto roku. V květnu guvernér Perry Warjiyo ujistil, že je na cestě, aniž by prozradil konkrétní datum spuštění.

BI tehdy poznamenala, že během pandemie COVID-19 místní obyvatelé přešli z hotovostních plateb na digitální. CBDC monitorovaný a kontrolovaný úřady by tak byl nejlepší variantou pro tento peněžní přechod, vyjádřila se instituce. [4a]

Burzovní gigant FTX vydává 10 návrhů pro regulátory kryptotrhu

Burzovní gigant FTX zveřejnil seznam 10 návrhů pro regulátory trhu v USA, kteří chtějí dohlížet na oblast digitálních aktiv. V novém příspěvku na blogu burza odhaluje to, co nazývá “Klíčové zásady FTX pro regulaci trhu kryptoobchodních platforem”.

První na seznamu je, aby existoval jeden primární regulátor trhu, který by byl zodpovědný za kótování kryptoaktiv na spotových a derivátových trzích.

FTX tvrdí, že spotové trhy a trhy s deriváty podléhající různým regulačním programům vytvářejí neefektivní a neoptimální tržní struktury. Na seznamu FTX jsou také postupy týkající se úschovy kryptoaktiv jménem klientů. Burza uvádí, že by mělo být více zveřejňováno, jak je s prostředky nakládáno v zákulisí. Dalšími jsou návrhy ohledně stablecoinů a KYC. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img