Satoshi Nakamoto je stále největší velryba

3.6
(19)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Analytici odhadují, že Satoshi Nakamoto vytěžil BTC v hodnotě 10,9 miliard dolarů, aby byla síť v bezpečí. Budou tyto BTC někdy utraceny?

1 125 150 BTC

Nedávná zpráva poskytovatele blockchain trackingu a analýzy, Whale Alert, odhalila, že těžař známý jako Patoshi vytěžil přes 10,9 miliard USD nebo 1 125 150 BTC. Vše během dětství Bitcoinu, aby ochránil síť před 51% útokem.

Bylo potvrzeno, že Patoshi je anonymní tvůrce Bitcoinu známý jako Satoshi. Počáteční bloky těžené Patoshim zahrnují také první BTC transakci Hall Hallovi, známému vývojáři.

Whale Alert byli schopni dospět k tomuto závěru přezkoumáním předchozího výzkumu provedeného nezávislým výzkumníkem a kryptografem Sergiem Lernerem. Lerner používal termín “těžař Patoshi” už v době, když kryptografický vzor odhalil, že většina rané těžby BTC je prováděna jedním člověkem s přístupem k upravenému těžebnímu softwaru.

Patoshi pattern | zdroj: Whale Alert

Ve výše uvedeném grafu je vizualizován Patoshi pattern. Přímé čáry používají standardní software pro těžbu BTC a “pilovité” čáry jsou přiřazeny k Patoshimu.

Stejný vzorec umožnil Whale Alert zjistit, že těžař Patoshi “upravil svou rychlost mezi bloky”, aby průměrný čas zůstal na 0,6 bloku za 10 minut.

Na základě vzorců, které těžař zanechal na některém z kódů uložených v každém bitcoinovém bloku, Whale Alert také dospěl k závěru, že tato raná těžba byla složena až ze 48 počítačů a jeden z nich byl zodpovědný za koordinaci.

Proč je vzor Patoshi jedinečný

Podle Whale Alert existují dva důvody pro nastavení rychlosti, a to buď udržet čas blízko 10 minut nebo chránit síť před 51% útokem.

Satoshi udržoval svůj podíl hashratu na stabilních 60 %, protože síť rostla a 51% útok byl v té době pro BTC hlavní hrozbou. V nedávné době byl hrozbou pro novější kryptoměny.

Zdá se pravděpodobné, že se Satoshi pokoušel chránit bitcoinovou síť. Protože se síť stala méně náchylná ke škodlivým útokům, snížil rychlost vytváření bloku na 1 blok za 10 minut.

Bloky vytěžené za 10 minut těžařem známým jako Patoshi | Zdroj: Whale Alert

Mnoho analytiků věří, že Satoshi zastavil těžbu v bloku 54 316, jakmile považoval síť za dostatečně decentralizovanou. V pozdějších blocích, které trvají až do května 2010 nebo v blocích okolo 112 500 se však vyskytly určité nesrovnalosti, ale v současné době je nelze potvrdit jako Patoshi nebo Satoshi.

Bude Satoshi někdy prodávat?

Činnosti těžaře Patoshiho se zdají být pečlivě vypočteny a zaměřeny na ochranu sítě, jak se globální bitcoinový hashrate zvýšil a těžba nabírala. Zdá se nepravděpodobné, že by tentýž subjekt chtěl prodat část vytěžených BTC, což by mělo špatný účinek pro celou síť. Whale Alert uzavírá slovy:

„Načasování odstavení, chování při těžbě, systematické snižování rychlosti těžby a nedostatek výdajů silně naznačují, že Satoshi měl zájem pouze o růst a ochranu mladé sítě. Bitcoiny těžené Patoshim byly možná pouhým vedlejším produktem tohoto úsilí a je nepravděpodobné, že zbytek bude někdy vynaložen, i když zůstává otázkou, proč je Satoshi v tomto případě jednoduše nespálil.“

Podle raného BTC developera se Satoshi obával 51% útoku natolik, že měl dokonce GPU připravený bránit síť, i když nebyl zvyklý udržovat těžbu vyváženou.

Lerner také věří, že činnosti těžaře Patoshiho nebyly motivovány finančním ziskem a podle Lernera “Satoshi nikdy své vytěžené BTC nepoužije”.

Závěr

Satoshi je tak stále největší velrybou ve světě Bitcoinu. Zdá se ale, že jediné, o co mu šlo, bylo síť zabezpečit. Co myslíte, bude chtít někdy své BTC prodat?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.6 / 5. Počet hlasujících 19

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
abc

Satoshi je na 80% cech xd

Ivo

Možná ztratil k nim pristup

Karel IV

Asi to tak bude lepší že to tak udělal.Dnešní nenažraná bankéřská chamrať by byla schopná toho zneužít..Jen jsem ještě pořád nenašel ideální kryptoměnu.Pozadavek je jednoduchý,,aby platba probíhala nejlépe ihned a byla po té zcela nedohladetelná..

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: