Salvadorský prezident pod palbou kvůli bitcoinu

4
(1)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Salvadorský ministr financí Alejandro Zelaya zlehčoval dopad pádu bitcoinu na finanční zdraví země, uvedla agentura Reuters. Od doby, kdy Salvador učinil z bitcoinu (BTC) zákonné platidlo, se jeho cena propadla o 56 %.

Bitcoin se propadl na 18měsíční minimum

Problémy začaly na začátku asijského obchodování 13. června. Bitcoin byl již křehký po zveřejnění vyšší než očekávané inflace v USA. Avšak zpráva, že platforma pro krypto půjčky Celsius zastavila výběry kvůli údajné krizi likvidity, způsobila pád trhů.

Bitcoin ztratil 25 % své hodnoty na nejnižším bodě od 12. června. Odraz od úrovně 20 800 dolarů na začátku 14. června přinesl určitý oddech. Nálada na trhu však zůstává pevně zaseknutá v extrémním strachu.

V době tisku se cena bitcoinu pohybuje na úrovni 22 300 USD, což pro tuto přední kryptoměnu znamenalo 18měsíční minimum.

Salvadorský ministr tvrdí, že finanční riziko je minimální

Při komentování prudkého výprodeje Bitcoinu na tiskové konferenci Zelaya uvedl, že situace představuje pro Salvador minimální finanční riziko.

„Když mi říkají, že finanční riziko pro Salvador je kvůli Bitcoinu opravdu vysoké, jediné, co mohu udělat, je usmát se.“

Kritici salvadorského kroku s bitcoinem jako zákonným platidlem využili této příležitosti k odstřelení prezidenta Bukeleho. Například při zahájení nedávného výprodeje napsal @mercadosyaccion na Twitteru, že ztráta 38 milionů dolarů je „snadno“ stravitelná, když prostředky pocházejí z veřejných peněz.

„Salvador kumuluje k dnešnímu dni 06/12/2022 ztrátu 38 milionů USD za nákup 2 301 Bitcoinů, který jeho prezident Bukele provedl z veřejných prostředků. No… Jak snadné je provádět „vysoce spekulativní investice“ s penězi, které nejsou vaše… Je to snadné.“

Salvadorské rezervy bitcoinů činí 2 301 BTC, přičemž průměrná nákupní cena je 30 744 USD. Při současné ceně země drží nerealizované ztráty ve výši 17 980 00 USD. Narůstají obavy, že další pokles ceny bitcoinu by mohl poškodit běžné obyvatele Salvadoru.

Závěr

Každá investice nese svá rizika. Myslíte si, že prezident země měl zemi zajistit jinak právě v případě takového pádu, nebo se strach ohledně finanční stability země zbytečný? Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pavel

Nejvyšší čas aby začali ředit 🙂

Lhts

A kdy vy začnete nakupovat BTC (crypto) ? Mate jeste porad cas přejít na druhou stranu 🙂 cas se ale krátí

Fantom

Čas se nekrátí. Trader může nakupovat na 30k, 20k, i na 200k pokud očekává že prodá dráž.

Lhts
Hodnocení článku :
     

Pokud si za mzdy, výrobky a služby platí v BTC tak je jakákoliv změna ceny fiatu nemusí moc trápit. 😀 Předpokláda to minimální MO a nevýrazne procento z HDP přijmu od příbuzných v zahranici (roli hrají i úspory) p.s. Bitcoinizace ekonomiky určite jeste není totální.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: