14.06.22 MEGA analýza BTC/USD – Bitcoin stále padá, 20K je tu

4.5
(22)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) pokračoval v tom dynamickém poklesu. Čili trh padl téměř na 20 000 USD. Na Bitstampu byl kurz skutečně již velmi blízko od původního historického maxima z roku 2017, což znamená, že bitcoin celkově klesl již o nějakých 70 %. Dnešní analýza bude tedy větší, protože si to zaslouží. Koukneme proto na vícero časových rámců.

V každém případě téměř rok a půl říkám, když padne 30k, nechytejte to. Až do 20k nejsou supporty. A co udělám? Ty padající nože chytám. Člověk neposlouchá svá vlastní slova a je z něho následně nucený hodler. I když osobně mi nepřijde jako reálné prolomit S/R level 20 000 USD okamžitě, aniž by nepřišel retracement alespoň po 27 000 USD. Ale při tomto tržním prostředí, je reálné asi leccos.

Odpolední update:

Úplně jsem zapomněl zmínit, že na měsíčním grafu BTC otestovalo 50měsíční klouzavý průměr. Jako vážně ta supportní konfluence je na aktuálních úrovní vážně robustní. Měl by začít nějaký retracement. Alespoň po těch 27 000 USD.


Vzdělávací články Kryptomagazinu, které byste si měli přečíst (1. část)

Aktuální situace na 1W BTC/USD

Týdenní graf jsme si zevrubně rozebrali již včera, takže jenom krátce. Vlastně mi jde pouze o tu reakci na 200týdenní klouzavém průměru. Jedná se o ultimátní support, který by právě bitcoin neměl nechat tolik snadno padnout. A skutečně tento dynamický support zafungoval. Respektive je v blízkosti této úrovně supportní konfluence, ale na ten klouzák jsem de facto spoléhal. Byla to taková záchranná síť.

BTC

Jestli má tedy přijít retracement, ta chybějící vlna nahoru, čas je právě nyní. Jinak, včera jsem to asi nezmínil. Ale když bychom ignorovali tu jedinou zelenou týdenní svíci s horním knotem a malým tělem během té vlny dolů, máme v řadě za sebou již 11 červených svíček. To je naprostý bizár. Tím chci říct, že ta růstová vlna pro pročištění je velmi žádoucí.

Longy na Bitfinexu

Když jsem říkal, že většina těch dlouhých pozic na Bitfinexu bude mít nejspíš likvidace až pod 20 000 USD, mnozí rozumbradové začali chytračit, že je to nesmysl. Nakonec se ukazuje, že jsem měl pravdu, protože na Bitfinexu není vysoká páka a zároveň stačí relativně malá udržovací marže, kterou při poklesu akorát doplňujete. Výsledkem je, že longy na Bitfinexu pořád rostou a nyní dosahují 107 tisíc BTC. Až praskne 20 000 USD, půjdeme s tímto rovnou na 12 000 USD. To bude teprve kapitulace.

BTC Bitcoin

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Co se týká denního grafu, pondělní svíce zavřela v plně červené podobě a ještě k tomu má největší objemy od 19. května 2021. Tohle je naprosté potvrzení medvědího trhu. Nyní už žádný moon boy nemůže svým ovečkám bulíkovat, že půjdeme do konce roku na 100 000 USD. S tímhle je konečně konec, takže se trh od těchto lidí teprve pročistí. A od nich si časem to krypto odkoupíme. Za levno samozřejmě.

BTC Bitcoin

Bitcoin pokračoval v propadu i dnes v noci. Momentální tržní dno máme na 20 846 USD. Nyní se proto bude hrát o to, jestli je trh skutečně schopen alespoň nějakého retracementu. Respektive se určitě vyplatí si počkat na podobu denní svíce. Jestli tam bude Pin Bar se solidními objemy, dost možná kurz půjde tím správným směrem. V takovém případě je target zhruba 27 000 – 30 000 USD. Dává totiž logiku, aby bitcoin otestoval to široké stranové pásmo v rozmezí 30 000 – 65 000 USD.

Kvantitativní utahování (QT) – jak nástroj funguje?

Aktuální situace na 4H BTC/USD

Na Bitcoin CME futures vypadá 4H graf docela jinak. Kromě toho, že tu máme logicky gap v cenovém rozmezí 29 000 – 27 300 USD, dosavadní tržní dno zformovalo tzv. Tweezer pattern. Což je svíčkový obratová formace. Objemy jsou solidní, takže snad už nás ta růstová vlna čeká.

Na krypto burzách jako je Binance je místo toho typický Pin Bar. A to s dost slušnými objemy. To nám potvrzuje, že nabídková strana už sílu nemá. Což šlo mimo jiné i znát včera večer. Doslova se to tlačilo dolů z posledních sil.

BTC

Závěrem

Zapomněl jsem ještě zmínit, že dle indikátorů RSI je bitcoin v extrémně přeprodaném stavu. Týdenní je na 27,6 bodech. Denní na 25,35 bodech a 4H včera padla až na 12,4 bodů. Počkáme si tedy, co to udělá.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 22

Buď první kdo článek ohodnotí

65 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
65 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
LHTS
Hodnocení článku :
     

Ze by velryby zacaly nakupovat altcoiny? 🙂 Nektere altcoiny na tom byly vcera stejne jako pri velkem propadu z 11.5.2022.

LHTS

 

Altcoins.jpg
Jozo Curaz

Je to divny,dominance BTC klesla.

Jan M.

Není to divný. Altcoiny prostě vyklesaly v hodně velkém předstihu před vyklesáním samotného BTC a nyní byly a jsou příliš překoupené. A také je trend, že altcoiny dlouhodobě posilují na grafu BTC.D. Třeba bude vrchol BTC dominance jen někde třeba na 55% a vůbec to ani nemusí jít na 80% jako někdy od roku 2018 do prosince 2020.

Jan M.

*přeprodané. Omlouvám se za omyl.

Vojtech

No, krom toho, co už tu zaznělo se taky potkala na grafu s důležitou rezistencí. Současně další kus vysvětlení může byt i ten, že různé entity, od retailu až po větší investory, jsou už na altech v tak velké nerealizované ztrátě, že při poklesu aspoň těch důvěryhodnějších coinu rádi naředí průměrnou nákupní cenu – právě proto, že jsou ty alty už v takové ztrátě, je to ředění dost efektivní. A co si budem, na kryptu je to už známá věc, že se závěrem cyklu se houfně a ve velkém skáče do altů, nevyjímaje i ty největší pí…iny, protože „btc už tolik nedává, jsou i lepší coiny, mámo, koukej na ty shiby, atd.“ Čili ředění za tím bude jistě notnou měrou. Taky něco málo ředím, kdo ne?😃

Poslední editace 1 měsíc před přes Vojtech
Marsey

Máte naprostou pravdu 🙂 Jsem docela hodně tisíců EUR utopen v Cosmos / ATOM a tak teď ředím jak zběsilej 🙂 Pokud teda ATOM neklekne jak Luna, tak je mi to celkem „jedno“ – počkám si. Navíc jsem dal vše „stejkovat“ takže to mi při dnešních 17,14 % taky trochu ředí nákupku. Ale hlavně aby to neruplo jak ta Luna, to bych plakal jakože asi opravdu hodně 🙂

Fantom

Proč jste si vybral právě ATOM? Máte i nějaké další coiny? Pokud ne, není místo ředění lepší kupovat jiné? Zvětšíte portfolio a kdyby to s ATOMEM nevyšlo tak to může zachránit jiný coin. LUNA byl podvod, to snad ATOM není, ale řekl bych že tu jsou lepší coiny. Tipuji že ATOM půjde pod 4USD. Možná si i nějaký koupím, ale asi dám přednost konkurenci.

Marsey

Zdravím Fantome. No, to je otázka, na kterou se, navíc zrovna Vám, až stydím odpovědět 🙂 Mám ATOM prostě rád. Líbí se mi, jak se snaží propojit mezi sebou různé blockchainy. Dokonce snad i s Ethereem, ale to nevím na stopro, možná je to mýlka, kterou jsem si vyfabuloval při prouzdání netem. Jiné coiny mám také, ale v porovnání s ATOMem mizivé množství. V mém portfoliu je Monero (rád podporuji cokoli, co se vzpírá fízlovacímu systému) a Litecoin (totéž díky mimblewimble). Stále crypto vnímám jako punk a i s tím do toho finančně jdu. Nikdy tedy na páku, nebo dluh. Vždy za své a tak trochu připraven a smířen se ztrátou. Nikdy jsem nevlastnil BTC, jelikož je mi tak nějak nesympatický kvůli komunitě maximalistů. Jak tedy vidíte, jsem „obchodník“ v hodně velkých a tlustých uvozovkách. Crypto spíš podporuji z nadšení a naivní představy, že se třeba díky němu vysmekneme z vazalství státu a bank. Alespoň trochu. Ještě bych k tomu ATOMu dodal, že mě hodně „baví“ POS.

Fantom

Tak to máte docela dobře psychologicky postavené-co je v kryptu je z velká části hra, kde můžete o vše přijít. Jde o to, hlavně nepropadat panice když cena klesá víc než člověk čeká. Reagoval jsem hlavně na to „ředím jak zběsilej“. Pokud ATOMU tolik důvěřujete, tak ho hodlujte/stakujte a cenu nemusíte tolik řešit. Ale dokupovat jen pro to, že klesá cena může být obrovské riziko. Pokud mu 100% věříte, tak OK – dává to smysl. Kdyby to ale s ATOMEM vůbec nevyšlo a on zkrachoval, tak přijdete o celou investici – tedy i naředěná kupní cena je k ničemu. Je tu ale konkurence. Také jsem o ATOMU uvažoval, ale DOT mi přijde lepší. Je tu ještě ADA a možná i ALGO nebo XTZ. Hlavně ta DOT/KSM a ADA (také ETH) jsou hlavní konkurencí a je možné že ATOM porazí. Pochybuji že v budoucnu bude na trhu místo pro všechny. Nyní se na trhu fundament ale vůbec neřeší – klesají všechny alty najednou a pak stejně zase najednou rostou. To znamená že trh je nedospělý a čeká ho pročištění. V tuto dobu je podle mne lepší trading než hodling. Zajímavé je Monero – chová se jinak než ostatní alty. Vyklesalo až dnes (zase jsem něco dokoupil 🙂 ) a řádově se drží mnohem výše než ostatní (pár s BTC a vzdálenost od ATH). Bude ale asi čelit přímému zákazu nebo aspoň tvrdé regulaci, protože zákonodárci na svobodu občanů (hlavně tu finanční) zrovna moc nejsou. 🙁

Marsey

Ad Monero. To máte pravdu a z toho jediného mám opravdu strach. Že Monero jednoduše zakážou. Nebo jeho užívání znepříjemní natolik, že se to bude defacto rovnat jeho zrušení. O Cardanu jsem také hodně přemýšlel. Dá se říct, že jsem za svého fungování v cryptu měl vždy takové „love“ vlny. Právě se mi vždy střídal ATOM s Cardanem.
To zběsilé ředění bylo samozřejmě v uvozovkách. Dnes hlavně stejkuju a to mi cenu ředí samo, i když ne tak moc, jak bych chtěl 🙂 Ale díky za tip na ostatní alty, mrknu na ně a zkusím se o nich dozvědět víc.

Jan

Taky jsem se divil, že nepadaly s BTC. Zůstaly na místě skoro bez reakce.

Dave

Některé alty už před posledním pádem BTC dostaly pěknou nakládačku, to neznamená ale, že nemají kam stále padat.
Investoři co byli ještě v BTC zisku nebo na nule tak to asi radši vybrali na dovolenou.
Podle mě se nedá teď očekávat nějaká velká pumpa nahoru. Jestli přijde nějaké vlna nahoru tak až po létě.

LHTS

Podle mne jediny „rozumny“ vysvetleni je to, ze je velryby zacaly nakupovat za fiat. ATOM za 5,86 dolaru? (pri ATH 45 dolaru?, to je pokles o 87 procent, pri prodeji za ATH vydelate 767 procent :-), navic se da stakovat, pouzit v ramci DeFi atd.)

Kenny

Fungujete na nějaké sociální síti, kde bych vás mohl kontaktovat?

RJDL

,,A každýmu jsem na týhle točně říkal, nechytej ty nože, nechytej ty nože nebo se z toho zblázníš, ale je to marný, je to marný…. No samozřejmě jsem si to chytání taky neodpustil Jardo.

Petr 2
Hodnocení článku :
     

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 první nákup sepnut

Btc je lepší než zlato 🤣🤣🤣🤣👍

dada

koukl jsem na penezenku a zjistim, ze mam nejak moc BTC. Jsem pri tom soustavnem shortovani uplne zapomnel na ordery, ktery tam mam tak 1,5 roku 🙂

LHTS

Ty shortujes BTC? a s jakou pakou? Ty prikazy se musely realizovat vcera, od vcerejsiho dne roste portfolio v BTC hodnote.

dada

Prodavam svoje BTC a nakupuju o kousek niz z5. Takze bez paky. Treba tento byl posledni (dobehl dneska):
https://www.tradingview.com/x/skgf1UvX/

Bylo to vcera, ale to neni tak podstatne. Mel jsem v tom prikazu uzamcene i penize (v podstate jsem je nevidel), takze order filled a mam vic BTC nez bych cekal. To je cely. Proste jsem na to zapomnel a nakoupil (doslova set and forget)

Poslední editace 1 měsíc před přes dada
bkf1
Hodnocení článku :
     

„Člověk neposlouchá svá vlastní slova a je z něho následně nucený hodler.“
To taky znám 😀 Inu hezký příklad, jak funguje ta psychologie. Nejhorší boje jsou prostě ty, kdy bojujeme sami se sebou, říkáme si „hlavně to nekupuj!“ a najednou je stejně nakoupeno 😀 No já už aspoň nemám za co nakupovat 😀
PS: A zase ten pád vyšel po oznámení inflace US… vcelku se bojím, co bude 13tého příští měsíc…

Poslední editace 1 měsíc před přes bkf1
LHTS

Vyuzil se i FUD (nebo to mohlo byt i zamerne – koordinovane) na „velkych“ problemech spolecnosti Celsius. (stakovani)

Celsius.jpg
bkf1

Možné je všechno, my vidíme jen část toho všeho…

LHTS

Zaslechl jsem, ze se v Cine kvuli spolecnosti Celsius rvou mezi sebou velryby. Pokud by to Celsius neustal, nastal by dalsi propad. (Nakoupili nove BTC jako kolateral a naredili vystupni cenu)

Martin

Takže asi bude nejlepší počkat do 13.7 a potom all in třeba na Ethereum ? ale i podle mě i tedka se to vyplatí už nakoupit ne pokud by se to dostalo časem na hodnotu co mělo tak je 4 násobek

Vojtech

All in určitě nikdy! Vážně, to je největší hloupost, nepočítam-li skutečně ryzí patologické hráčství na burzách (typickými red flagy jsou zejména půjčky, páky, představa rychlého zbohatnutí a z toho odvozené různé konkrétní hráčské bludy, atd.). Jdi do toho jen s tím, co jsi skutečně ochoten ztratit a ustát to. Jinak je to jen gamble.

LHTS

cca 4,5 nasobek. (pokud jste chytil dno tak presne 4,530769 nasobek 🙂 ) ATH na ETH bylo 4867,36 dolaru.

a10000

Pokud se povede merge ETH… jinak uz to taky znovu na ATH nikdy jit nemusi. Takze all in bych fakt neriskoval (s vyjimkou BTC) a spis diverzifikoval na ruzne alty. 4x niz je ted prakticky vsechno. 😉

Poslední editace 1 měsíc před přes a10000
Lojza

No, ono na ATH už nemusí jít nikdy nic a může to všechno leda pomalu odumřít…

bkf1

Počkal bych na 13ku a pak třeba polovinu „allinu“ (= polovinu částky, o kterou jsi ochoten přijít a nebudeš z toho skákat ze skály). Jinak ETH je podle mě trochu větší jistota, než BTC, i když teď bych celkově o jistotách raději ani nemluvil…
PS: Něco nasypat do perspektivních altů, jak tu radí někteří, také není špatná volba, všechno je „hezky“ popadané.

Poslední editace 1 měsíc před přes bkf1
Martin

Takže 13.7 mají ohlásit další navýšení? takže podle mě asi lepší počkat a poté nakoupit ne?

Vojtech

Ne, ne, já tomu rozumím tak, že mají být 13.7. mají být zverejnena další CPI data – termín jsem neověřoval, ale cca kolem 10. každý měsíc to tak býva. Jak vyjdou je až do zveřejnění pro běžného smrtelníka i jen zhruba sotva dovoditelné. Navýšení (asi základní úrokové sazby?) je něco jiného🙂 Koukni se do vzdělávací sekce tady na kryptomagazinu, základy těch vztahu makroekonomika – chování trhů jsou tam hezky a srozumitelně popsány.

Pavel

Nojo,z hovna bič neupleteš a když upleteš,tak nepraská.

LHTS

Kdybyste neprispival, tak se z nas stane sekta bez jakekoliv schopnosti sebereflexe. 🙂

Vojtech

Že nepraská bych biči zrovna nezazlíval😃

Petr

“Když jsem říkal, že většina těch dlouhých pozic na Bitfinexu bude mít nejspíš likvidace až pod 20 000 USD, mnozí rozumbradové začali chytračit, že je to nesmysl. Nakonec se ukazuje, že jsem měl pravdu…”

Kámo, myslím, že bys měl raději mlčet. Nebo si udělám čas a vytáhnu tady ty tvoje prognózy, které ti za poslední půl rok nevyšly….a to bude teprve dlouhý seznam.

Kycok

Opět si tu někdo plete technickou analýzu s příměsí doopravdy lehčího „osobního názoru“ s nějakou věštbou, pokud obchoduješ podle těchto analýz jsi sám hlupákem a hlupákem zůstaneš. Techniků je mnoho a každý si graf vykládá po svém a nikdy ti neříká „na 100% zítra budem tam a tam“, přeber si to jak chceš, diskuzí na toto téma tu bylo mnoho.

Vojtech

Přesně tak. Současně však podle mě platí, že místy značně svébytný rétorický styl autora k podobně laděné kritice prostě vyloženě vybízí. Jednoduše řečeno chytráky nemá nikdo rád – a obzvláště to platí v situaci, kdy chytračí „ti mladí“. Nemyslím to ve zlém, jen tu placíruji všeobecnou lidskou zkušenost…

Konkrétně v tomto případě řeči o „rozumbradech“ spolu s proklamacemi typu „já jsem vám to říkal“ – to vždy vyzní v duchu povýšeného postoje, arogance, může to být druhými zažíváno jako pokus o dehonestaci. Byť zrovna já v tom čtu něco jiného (prožitek satisfakce, potřeba obhájit své dříve kritizované tvrzení – tedy vymezit se).

Každopádně mnozí diskutující se tu nad podobné autorovy proklamace evidentně dlouhodobě dokáží povznést nebo je dokonce vůbec neřeší/neregistrují. Vždy ale bude dost těch, kterých se to dotkne, vzbudí to v nich odpor a následně i chuť přejít do „protiútoku“ a/nebo si najdou jim zkousnutelnejsiho analytikq – což je jistě každého věc, z mého pohledu však taky trochu škoda, poněvadž neznám na české scéně nikoho dalšího, o kom bych nepochyboval stran čestných úmyslů (vzdělávat je víc poslání, než byznys) a viděl za ním tolik poctivé práce. A i erudice, zkušenosti a všeobecného přehledu o trzích.

dada

Vojto teda to tvoje vzdelani se nezapre 🙂

Vojtech

Hm, to asi ano. Díky🙂 Však ta profese je sama o sobě diagnóza 😂 Ale to vlastně každá, jen každá trochu jinak.

Vojtech

Hoši, co takhle hospoda příští týden? Trhy ožily, tak by jistě bylo o čem klabosit. Jak jste kdo na tom a máte ještě někdo chuť se do „prázdnin“ sejít? LHTS – jak to vidíte? Já můžu příští týden nejlépe st, čt. Budiž klidně Smíchov jako z kraje roku, dojedu po Praze asi kamkoliv, snad mi to tentokrát už omicron nepokazí 😃

Jan

To je dobrý psycho tady. Bitcoin dělá to, co už udělal v minulosti asi 10x a všichni se z toho můžou p….rat. Je toto vůbec normální chlapi? Já už tyhle naprosto stejný kecy čtu furt dokola asi 6 let, během kterých jsem se nenechal zviklat a mám z toho slušný živobytí

LHTS

V zasade mate pravdu, ale stejne to podle mne nebude (stejny pokles od ATH). Uvidime, musime byt pripraveni na vsechny moznosti (prodat i vlastni babicku pri tech vysnenych 3tis. 🙂 ), i kdyz… to uz bude mit BTC – crypto tak spatnou reputaci, ze ho nikdo nebude chtit 🙂 ) P.S. BTC (crypto) je tak „mlade“ aktivum, ze zatim jeste nebylo konfrontovano s (hyper (padivou) inflaci)

Poslední editace 1 měsíc před přes LHTS
Jan

No posledně spadl z 20k na 3k a vypadalo to na naprostý zánik a ejhle, během chvíle byl na 67k. Tehdá jsem si taky myslel, že je to konec a nikdo to nebude chtít. Ale takhle to (asi) nefunguje. Jsou tady týpci, kteří na tom hrabou $miliardy a ti si tuhle hračku vzít nenechají. To si buďte jistý.

LHTS

Ze je BTC (crypto) bohuzel ZATIM (s narustajici kapitalizaci a doufejme ve zmenu chovani hodleru (prodej pri ATH, nakup u dna = snizeni volatility >> vetsi adopce >> vetsi kapitalizace) se to zmeni) , hracka typku jak pisete (blahove jsem predpokladal novy revolucni fenomen, ktery se sam prosadi vlastnim uspechem skvele technologie), jsem pochopil loni na jare, kdy jsem na obchodovani prodelal velke penize (radove statisice – uz je to zpatky). Od zari se snazim „napodobovat“ strategii typku a je to mnohem lepsi.
P.S. ten trh – adopce (mnozstvi projektu, rozjete projekty) je zcela nekde jinde nez v letech 2018-3/2020 (okoreneno dosud nepoznanym fenomenem pandemie) a proto nepredpokladam takovy propad od ATH. Vlastnici spolecnosti Celsius museli (aby se zachranili) sehnat dodatecny kapital na kolateral a nakoupit BTC („levne“), naredit uzaviraci cenu a snad pojedou dal. Toto a dalsi akumulace velryb bude vytvaret protivahu vyssimu poklesu ceny BTC + „pouceni“ hodleri, co schvaleni ETF na zacatku cervence? – GBTC si najal elitniho pravnika (byvaly prokurator USA) + jeho tym. Je jasne, ze se pripravuji na event. pravni bitvu se SEC. Dale burzy ovlivnuji / manipuluji s cenou (vydelavaji na procentu z obratu) a urcite si nechteji nechat zariznout svoji zlatou slepici atd.

Poslední editace 1 měsíc před přes LHTS
Bart

Konec to nebude. Ale taky se tu psalo o tom, ze pod 30 nebo pod 20 už nikdy. Klidně dáme ty 3tis znova. Všichni budou nakupovat jako šílení :). Tedy alespoň ti, co si nějaké peníze nechali a neztratili ze při 30tis :). Takže vlastně těch nakupujících moc nebude 😉

Ale pozor. Jedná poucka říká, že historie se nikdy neopakuje.

Lojza

Taky si myslim, že když krypto vykrvaci ještě o dost, tak ho asi nikdo už chtít nebude.

LHTS

Byl tam smajlik. Pri takoveto cene se po BTC zaprasi. Bylo to mysleno tak, ze takto brutalni pokles by velmi zbrzdil rozvoj crypta a vse co s tim souvisi. A to si nepreji ani tvurci / manipulatori / typci trhu. Ti chteji co nejvice vydelavat (otacet kapital).

Josef

Bohužel to nebude stejné. S každým pádem ztrácí důvěru. Lidé, kteří prodělají již nebudou ochotní znovu nakupovat. jednak třeba nebudou mít za co a druhak budou naštvaní. A crypto jsou dělané tak, že nakoupím a čekám zda se najde větší hlupák, který dá více. Takže s každým takovým propadem ztrácí důvěryhodnost. A postupně docházejí hlupáci kteří by do tohoto systému cpali svoje peníze. Tolikrát bylo řečeno BTC bude stát 100k BTC bude stát milion. To jsou kecy lidí kteří POTŘEBUJÍ aby to lidi nakoupili a oni pak získali jejich úspory a nebo aby nešli do háje. Jestli je BTC tak skvělý tak proč se dávno nepohybuje od 100k k milionu. Proč zase padá???Tímto ukázal, že opravdu není nástroj proti inflaci. Takže k čemu je vlastně dobrý, když nebudeme počítat spekulace? že nejde ovlivňovat platby?Ale co vím tak když by někdo měl více než 50% výpočetní síly tak dokáže dublovat platby. nebo to již neplatí? Co se stane s Bitcoinem až se dotěží?Udrží se jeho cena?asi těžko když těžaři nebudou dostávat nic za nové bloky ale třeba jen za transakce tak buď se brutálně zvednou poplatky nebo půjdou pryč a tím pádem bude BTC v háji a padne. Řeknete jasně to bude až třeba v roce 2140. Ale čistě teoreticky co kdyby to bylo třeba za 5 let???Jakou hodnotu by měl BTC za 6 let. žádnou. A to je právě ono on BTC nic nepřináší. A poslední věc. Hodně lidí říká že BTC je lepší než zlato a že to je digitální zlato. Co když by se stala situace co je ve scifi knihách postapu kdy by nastal blackout a spalilo by to veškerou elektroniku. Čím by lidi platili BTC nebo zlatem jako v minulosti???

LHTS

viz. odpoved pro pana Lojzu, Drive se na hodne diskutovalo tema crypto – pyramidova hra? Dnes uz je tato otazka vyresena.

czhunter

Krypto není „letadlo“, ale je to tzv. „zero sum game“ – na to, aby někdo mohl vydělat, někdo jiný musí prodělat (někdy se tomu proto říká „greater fool game“).

To je obrovský rozdíl třeba od akcií, dluhopisů atd., kde na to, aby někdo mohl vydělat nemusí prodělat nikdo – není to „hra s nulovým součtem“, protože ten trh má přítok peněz i odjinud než od „obchodníků“ – což krypto nemá, protože samo o sobě nic negeneruje.

LHTS

Crypto negeneruje prijmy z poplatku za transakce ? 🙂 Nebo z emisi novych penez ? (tezba) 🙂 Vzdyt jde o alternativni financni system. Ze vy berete a mnoho obchodniku BTC jako komoditu (v lepsim pripade) neznamena, ze to tak bude porad. IMHO spolecnosti jako MasterCard, VISA zrejme vyplaci sve akcionare ze vzduchu.

Poslední editace 1 měsíc před přes LHTS
czhunter

MC a VISA vyplácí své akcionáře z toho, že zadrží část platby jako svůj zisk.

Ale asi chápete, že akciový trh, ve kterém jsou _všechny_ firmy stejné jako MC a VISA (což je něco jako kryprotrh) je jen parodií na ekonomiku (to je jak ta planeta ve Stopaři, která zkrachovala na výrobě bot).

Jestli to tak bude pořád, to nevím, ale už to tak 13 let je a na žádnou změnu to v příští dekádě nevypadá.

Lojza

Jestli půjde BTC na 12K, tak ostatní alty čeká skoro zánik a tím pádem je krypto totální shit, jak dost lidí předvídalo a půjdou lidi od toho, až to půjde úplně do kytek!
Pak můžeme na nějaké krypto leda vzpomínat, někteří s pláčem, jiní se smíchem 😀

LHTS

Vy crypto posuzujete jako pyramidovou hru – letadlo. Uz bylo mnohokrat prokazano, ze tomu tak neni (samozrejme existuje MNOHO scam projektu – podobne jako ve fiat svete). Crypto urcite nezanikne – je to neuveritelny fenomem podporovany myslenkami rovnosti, svobody a nezavislosti.

Zdeněk

a právě z toho titulu nemá šanci v západní civilizaci uspět, protože to je pokus vytvořit anarchii😂.
Vždy musí chytřejší řídit ty blbější 👍

Zdeněk

a právě z toho titulu nemá šanci v západní civilizaci uspět, je to pokus o anarchii😂. Vždy musí chytřejší řídit blbější 👍

LHTS

Musel jste to poslat 2x, abyste tomu sam uveril. Drive jsem take uvazoval, ze crypto je mozne z vladnich kruhu zakazat, pripadne cely trh koupit (znicit duveru v nezavislost). Dnes uz uvazuji jinak. BTC je technicky neznicitelne (staci se podivat co se stalo s bezpecnosti site, kdyz Cina zakazala tezbu a klesl hashrate o tretinu, co by za takovy decentralizovany system dal napr. Pentagon 🙂 ) a nekteri neprodaji BTC ani za milion dolaru. BTC vzniklo PRAVE PROTO o cem pisete. Lide se uz nechteji nechat PERMANENTNE okradat (inflace) a take vedi, jakou roli hraji penize v udrzeni moci. (staci se podivat na petrodolarovy system ktery si dovolil narusit Saddam Husajn sic! a roli dolaru jako svetove rezervni meny). Duvody vzniku BTC pekne popsal zakladatel v prvnim bloku protokolu BTC.

Poslední editace 1 měsíc před přes LHTS
Zdeněk

A těch 99,9 % lidí kteří jsou v cryptu aby převezli toho druhého tomu věří že dojde k masové adopci ? Moc nerozumím tomu jak všichni říkají je to super technologie a jdou do toho aby vydělali.

LHTS

Jsme teprve na zacatku, „masova“ adopce probiha napr. v Salvadoru.

Fantom

Tam to bude katastrofa. Bukele jim nutí jen BTC a ještě přes onu centralizovanou peněženku. Zajímalo by mne, zda vůbec mají uživatelé této walletky vlastní klíče a zda jsou v bezpečí. Tedy jestli jim Bukele nemůže všechny BTC sebrat, kdy se mu jen zachce. Navíc někomu nutit BTC jde proti svobodě, kterou krypto/bitcoin hlásá.

LHTS

Je to adopce zhora, mnoho lidi z kryptokomunity s tim nesouhlasi a podporuji spise adopci zdola. Pokud se Bukelemu podari sehnat kapital na vybudovani BTC mesta (Bitcoin beach uz exituje), muze to pomoci rychlejsi adopci, s tim problem nemam. P.S. Bukele je samozrejme diktator, s tim problem mam.

Kycok

Pokud půjde na 12k tak je to velice v pořádku, pokud by to bylo dno, když se podíváme nazpět tak “dna” i “topy” jsou každý cyklus dál a dál, otevřete graf a koukněte 3-4 cykly zpět. Kdyby se ustavilo finální dno na 12.000$ tak kde bude nové ATH když původní bylo 3,7k$ a stačilo skoro na 70k$, výplachy jsou běžné, i když hrají velcí hráči! Situace -ekonomická – kterou před sebou teď máme je za mě v porovnání s krizí 2007-2012 o mnoho větší, stačí se podívat na inflace, sazby, nedostatky komodit atp. Jestli si skutečně někdo myslel že se to BTC nedotkne tak je hlupák.

LHTS

Crypto a fiat svet jsou v zasade konkurenty. Driv (muj nazor uz letos) nebo pozdeji dojde k odpojeni korelace s fiat svetem (SP500)

Lool

Mega cancy od pana inzenyra..

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: