13.06.22 Analýza BTC/USD – Pěkná mela, bitcoin nejvíce přeprodaný od roku 2018

4.1
(27)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) pokračuje ve svém poklesu. Čehož jste si jistě všimli. Respektive se toho nedalo nevšimnout, protože ty emoce jsou na sociálních sítích vážně znát. Už nám to přechází do takového toho stavu beznaděje, kdy si mnozí investoři začínají uvědomovat, že nemají vlastně páru, proč do toho trhu šli. Respektive tomu vůbec nerozuměli. A nyní v panice utíkají.

V každém případě bitcoin klesl níž, než jsem čekal. Přesněji řečeno jsem doufal, že na květnovém low dojde velmi rychle k solidní reakci. Což jsem vysvětloval v sobotní video analýze. Zmiňoval jsem, že chci vidět rychlé otestování květnového low se svižným vytažením, aby týdenní svíce vypadala nějak k světu. To low se téměř sice otestovalo, ale žádná reakce. Čili týdenní svíce vypadá žalostně.

Odpolední update:

Bitcoin a vůbec celý finanční trh dostává pořád děsivou sadu. Na nižších časových rámcích, jako je hodinovka, lze sledovat, že tu jsou docela marné pokusy o odraz. Pokusy, které jsou vzápětí rychle znegovány. Já bych řekl, že medvědi již melou z posledního a je pro ně čím dál těžší cenu stlačit níž. Nicméně i přesto jsou celkově na koni. Budem rádi, když se vůbec cena dostane zpátky ke květnovému low.

BTC


YouTube video

Aktuální situace na 1W BTC/USD

Jak jsem říkal ve video analýze, doufal jsem, že ještě do konce týdne otestujeme S/R level kolem 26 000 USD (Bitstamp), kde snad okamžitě dojde k svižnému dorazu. Čili bychom pak měli i třeba vcelku slušné týdenní close. Jenomže to se nestalo. Respektive bitcoin otestoval tržní minimum z května, ale bohužel svíce skončila v dost blbé podobě. Varoval jsem, že se i tohle může stát. Ale doufal jsem v ten kladný vývoj.

BTC

Čili ta poslední týdenní svíce je naprostý děs. Její podoba není vůbec dobrá a polemizuji nad tím, jak moc velký vliv může mít na následujících pár týdnů. Pravdou totiž je, že trhy jsou nyní hodně přeprodané. Respektive nám tam ta růstová vlna jednoznačně chybí. Kdybychom nepočítali týdenní svíci s open z 30. května, máme v řadě deset červených týdenních svící.

V každém případě se bitcoin blíží k dalším supportům jako je S/R level 23 500 USD a 200týdenní klouzavý průměr. Všimněte si kolem řečené cenové hladiny i solidní špičatosti na objemovém profilu. Ten nám právě chyběl na předchozí úrovni. Ve video analýze jsem uvedl, že pokud nevyjde to květnové low, řečená supportní konfluence už by měla náraz ustát.

Navíc lze spoléhat na řečený 200týdenní klouzavý průměr. Pod něj se bitcoin dostal pouze v březnu 2020, ale pouze na velmi krátkou dobu. Já si myslím, že ten klouzavý průměr padne. Nicméně by to nemělo být až tolik jednoduché. Polopaticky řečeno, měl by zde nastat odraz. Odraz, který by mohl spustit bearmarket rally.

Indikátory

Hodí se i zmínit, že týdenní RSI je nejhlouběji od roku 2018. Nyní jsme pod 30 body. Že bychom šli jedním vrzem níž? Možné to je, ale spíše je to faktor nasvědčující, že lokální dno je za humny.

BTC

Závěrem

Bitcoin hrozně jednoduše prolomil to květnové low. Čili je zde obava, zda se člověk nechytil podruhé do pasti jako při testování těch 30 000 USD. Máme tu ryzí bearmarket. A v rámci bearmarketu je logicky jednoduché se dostat do pasti, když jste býci.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.1 / 5. Počet hlasujících 27

Buď první kdo článek ohodnotí

73 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
73 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
LHTS
Hodnocení článku :
     

z plaze Matala, Kreta 🙂

mandala BTC z pisku Kreta.jpeg
Martin

Výborně, jsem na Stalidě, polévá mne hrůza co bude dál.
Dva dny tady prší a je zataženo. 😁

Lhts

Tak to ma manželka štěstí. Na jihu mají porad sluníčko kolem 30. Probíhá tam nějaký festival – obrázky (mandaly) z písku .

Lhts

Jak lákavá je myšlenka v období strachu z i inflace, celkové nervozity na trhu, nedohlednutelnych cen energii vyvolat FOMO na cryptu a ukázat aktivum BTC (crypto) jako hedge pred inflaci / ekonomickou nejistotou = krachy bank napr. Jestli se to podaří, půjdeme do nebe. P.S. Dolu Půjdeme tak dlouho dokud vystrašený retail nepřestane prodávat sva BTC. sledoval bych nyní hlavně objemy.

Vojtech

Nebe letos nečekám, ale pár slušných odrazů up ještě ano (nevylučuji ani 30k+ do konce léta) v důsledku pokusu vyvolat aspoň krátkodobé fomo opřené přesně o takovouto mediální argumentaci!

LHTS

Nejde pouze o ucelovou argumentaci, jde i o realitu. Dnes rano jsem mluvil s kamaradem (vlastni spolecnost 100+ zamestnancu) a jen tak mi sdelil, ze se mluvi o krachu Deutsche bank…

Vojtech

Wtf! Tak jestli na toto dojde, tak Pán s námi…

Fantom

O krachu DB se mluví již několik let. I Jarda o tom mluvil v jednom ze svých starých streamů. Dá se předpokládat že ji německá vláda zachrání.

Robo

Naadheraaa🤩🤩🤩 a podme klidne niz, u 15tis zastavuji dum a jedemeee bombyyy🥃

rr-zz

já chci mít v důchodu celej bitcoin a moc času už na to nemám, tudíž pokračuju v akumulaci a rád bych aby ta cena ještě podstatně klesla.. 😉 👍

Bart

Až bude zas za 100tis českých, tak si ho koupím. Jen pro tu srandu, abych ho měl. I když pak určitě zas budu váhat, že by by lepší za 50tis a tak budu mít nakonec určitě zase prod 😀

Gaspaccho

No… jeden bitcoin…. zas tak vysoké cíle si nedáváš :o) připomíná mi to vtip po začátku valky- víš, jaký je rozdíl mezi dolarem a rublem? Přibližně jeden dolar.
A víš, jaký bude rozdíl mezi dolarem a bitcoinem? :-))
Jinak já včera po hrozné době šel do longu na kryptu a dnes už dokupuju střední bomby.

czhunter

„A víš, jaký bude rozdíl mezi dolarem a bitcoinem?“

Jeden dolar? 😀

Fantom

No právě, už o tom byl článek kde to říkal Saylor. Sice to bylo myšleno jinak, ale i tohle je možnost jak to interpretovat 😀

Vojtech

Hádám, že bychom se dnes mohli zastavit někde v rozpětí 23350 a 23700. Nicméně do středečního FEDu zbývá ještě víc jak 50 hod. Že bychom si tedy do té doby sáhli na 200wma?

Otázka ale je, kam to Jerome v rámci své FED speech pošle potom. Jako je to přeprodané až na historická maxima, nicméně tady jeden nikdy neví. Opatrnost bude jistě na místě. Resp. já už dřepím pod 24k s buy orderem, ale budu se hlídat, škoda to přehnat, pokud bychom se měli poté podívat ještě razantněji níž … Vždycky musí zůstat balík na daší nákupy;-)

Fantom

„Vždycky musí zůstat balík na daší nákupy;-)“
To rozhodně. A taky se nebát/nebýt moc chamtivý a při bearmarket rally prodat. Realizovaný zisk je to ce se počítá a bude další (ještě větší) balík na další nákupy 😀
Příležitostí bude spousta.

Vojtech

Fantome, chytáš dnes xmr? 135 za kus už začíná být zajímavých…?

LHTS

Ja bych kupoval hlavne BTC. Pri opravdu prudkem rustu ceny BTC, altcoiny nestihaji a cena BTC/altcoin je velmi dobra. Ale i kdyz koupite neco ted, tak bych rekl OK.

Fantom

Krátkodobě asi ano. Já mám ale nastavené ordery ale až pod 120usd. Nikam nepospíchám. XMR je super coin, ale stále je ještě relativně drahý – také to potvrzuje jeho kvalitu – i jeho kurz vůči BTC. Ale čekám že časem jistě půjde pod 100usd – kdy to nevím. Navíc zde ještě může být přímý úrok regulátorů na privacy coiny a to může XMR hodně citelně zasáhnout – klidně propad pod 50usd. Nyní sleduji především BTC. Dále může být pomalu zajímavý i XTZ, XRP, XLM, IOTA, časem DOT, KSM, ADA. Potom ETH a BNB – zatím drahé.

Vojtech

Díky za odhad a tipy. Já už se soustředím jen na pár coinů, kromě btc ještě ada a xrp. A trochu nuceně near (tam čekám s pořádným ředěním do pásma cca 2,08-2,6 – abych mohl obratem prodat poblíž break even při předpokládaném brzkém bearmarket rally, neb tady jsem se naložil příliš neuváženě za na můj vkus docela dost a sotva na 50% od ath). Nicméně xmr mám též v merku, ale počkám si na něj. Přesně jak píšeš, tady je to potenciálně o hubu kvůli skutečně časem asi hrozícímu min. delistingu z předních burz, ne-li vyloženě k postavení mimo zákon (aspoň v eu). Snad by i tak šel obchodovat peer-to-peer, ale s tím nemám zkušenost (?).

Lhts

Tak to uz mate nakoupeno ne ? 😀🤑

Vojtech

Ano, první malý dokup po docela dlouhé době na 23,6k nakonec. Jinak jak tak koukám na futures na spx a ndq … a na vix … tak už odvolám svůj předchozí tip, že se dnes zastavíme max na 23,350:-D Spíš se to z toho klínu asi vyleje… Anebo jen pracují mé emoce:-) Každopádně 200wma vynechám, další ordery mám cca na 20k a 16k – pro sichr…

LHTS

Vetsinou to spadne o 10.000 (od posledni rezistence). aby se to klukum z Wall Street dobre pocitalo. 🙂

Pavel

Z tohoto už se BTC jako dinosaurus zcela nepoužitelný v reálném světě nevzpamatuje a sním půjdou všechny shitcoiny. Zbudou ty, co mají co nabídnout ať už skutečnou anonymitu nebo coiny splňující ISO 20022.

Bart

Všichni čekají propad a on přijde. Pak všichni budou čekat růst a on nepřijde. Protože dolu to jde samo, nahoru to stojí moc peněz. 😉

Jan

Dolů to stojí Bitcoiny, že ano. Taky si každý rozmyslí, jestli je prodat za levno nebo ne.

Bart

Že to dolu stojí BTC? No a co, za peníze si je můžete přece koupit znova a víc 😉

LHTS

A v tom je ten vtip. Jde o mnozstvi BTC, ktere jste schopen REALNE nakoupit za velmi nizke ceny.

Jan

Jak to myslíte? Proč víc?

Fantom

Prodáte na 30k,nakoupíte na 23k. Máte víc BTC. Pak prodáte na 27k a nakoupíte na 18k. A tak dále. 🙂 Bude mít víc a víc BTC a když to budete dělat opravdu šikovně, tak ani nemusíte být ve fiat minusu 😀

Jan

Já to samozřejmě chápu ale pan Bart to tady píše jako kdyby to byla samozřejmost a vždy to mělo vyjít. Proto jsem taky napsal, že vás to stojí Bitcoiny a je riziko je prodávat, protože v okamžiku, kdy je prodáte to může jít nahoru a vy peníze proděláváte.

Fantom

Jasně. Záleží, jak to máte psychologicky nastavené – můžete si říct: „vydělal jsem fiat, teď to trochu vylezlo – počkám si na dobrou cenu“. Obchodování je především o trpělivosti.

Bart

Zato takhle předělávat rovnou tím, že btc držíte. A ještě si myslíte, že děláte dobře ;). Dobrá investice je dobře nakoupit a ještě líp prodat. Nikoli hold. To není investice, to je cesta, jak budoucnu přijít o vše.

Jan

S prominutím, vy jste fakt mimo. Díky hodlu od roku 2016 jsem vydělal tolik, že se vám o tom ani nebude nikdy zdát. Takže si nadále žijte v těch svých beznadějných úvahách a choďte do továrny. Přeji hodně štěstí a hlavně už na mně nereagujte.

LHTS

Ta hodl strategie je fakt vtipna i pro nektere tezare, kteri by si casto usetrili nervy, kapital, starosti a jeste by na tom byli lepe jenom tim, ze by BTC nakoupili na zacatku tezby. 🙂

Bart

Díky holdu se nedá nic vydělat. To jde jen nákupem a prodejem. Nelze nic vydělat pokud neprodavate 😀

A že jste dřív vydělal neznamená, že je to recept i pro budoucnost. Spíš klika, která se už nemusí opakovat.

Lhts

Máte pravdu, Pan “Jan” si vskutku zaslouží vzdání holdu. já jsem v roce 2016-2017 prakticky všechno prodal za směšné ceny. Měl strategii, viru, vizi.

Bohdana

Mohu vedet pres jakou aplikaci nakupujete? A jake mate poplatk,.Dekuji

Fantom

Binance web. Poplatky 0 na párech s BUSD. Do 30.6. je maker free, možná to zase prodlouží 😁. Dále Dual investment = taky bez poplatků 😀

LHTS

Takhle to ale delaji tvurci trhu, kterym nevidime PRESNE do hlavy, jen dokazeme nejak odhadnout trend / priblizne dno. Normalni smrtelnik driv nebo pozdeji prodela, protoze nemuzete byt 24 hod. prilepeny u compu a vetsinou v noci Vam ujede vlak (pumpa). Lepsi je schodovita strategie s vlastnim know how odstupnovanych vah nakupu a prodeje. P.S. v ramci schodovite strategie muzete prakticky celou cestu nahoru i dolu delat intraday.

Fantom

Naprostý souhlas. Znamená to že jste na konci dne vždy mimo pozici
? Pokud ano tak se nevyhnete občasným denním ztrátám pokud ne tak hrozí velká nerealizovana ztráta. Pokud dodržujete intraday.

LHTS

Snazite se maximalne kopirovat / odhadnout trh. V ramci intraday si vydelate i na „skoky“, u kterych nemuzete byt a ktere neodhadnete (resp. neodhadnete jejich hloubku). Pokud vam pripadna ztrata pripada prilis velka, nechate byt. (Drive nebo pozdeji se k temto „zazdenym“ penezum dostanete.) . P.S. Neni to univerzalni strategie a na shitcoiny typu SHIBA INU nefunguje.

Poslední editace 2 měsíců před přes LHTS
Miloš Hájek

Dobrý den, mohl bych se zeptat, kde se dají koupit. Respektive dobrou firmu, aby to nebyl podvod či problém prodat. Moc děkuji za informace. Přeji krásný den 😉.

Lhts

Věřte, ze nahoru to stojí úplně stejne jako dolu. Podívejte se na ty objemy. Ty skoky nahoru / dolu vždy zařizuje někdo velký. Ta manipulace při daných objemem a celkové likvidite je docela snadná. Co korelace BTC / SP500?, nějak se nám to odpojuje 😀

Fantom

Souhlasím s Bartem. Časem se situace stabilizuje a přijde další bearmarket rally/bull trap a zase naskočí nováčci/nezkušení investoři v přesvědčení že máme dno a jdeme trvale up. A pak přijde další pád. A takhle dál a dál.
A že to bude stát spoustu bitcoinů? Kdepak právě ti co naskočí v bearmarket rally třeba při 28-29k až to zase poroste, tak ve strachu prodají pří dalším pádu na 18-20k. Žádné extra množství bitcoinů k pádu ceny nepotřebujete – vystrašený retail si bohatě vystačí sám. Velcí hráči dají jen prvotní impuls.
A ta korelace? Až přijde opravdová panika (současná situace vůbec nic není) tak se kryptotrh bude sypat sám o sobě, index neindex.
Ale pro nás jako tradery to je výborná příležitost – jen mít svou strategii, držet se jí a nebát se! 🙂

Lhts

Proto říkám že dělat intraday blízko dna je velmi výhodné skoro nemůžete prodělat.p.s. S určitým pevné stanoveným kapitálem, třeba 15-20 procent.

Poslední editace 2 měsíců před přes Lhts
Fantom

To rozhodně. Proto je také lepší (alespoň pro mne) bearmarket, šance na odraz je větší a hrozba obrovských propadů menší – KRÁTKODOBĚ už není kam padat. Dlouhodobě bohužel ano, ale s tím se dá počítat.

Vojtech

Tak pravda, striktně technicky vzato dosud nejsme na spx v bearmarketu (ale můžeme do středy klidně být, chybí cca 1%). A vix se zatím taky ještě neurval, takže skutečný panic sell v rámci kapitulace … je teprve před námi:-) Otázkaje, jak daleko.

Kryptomedvěd

…. malý grizzly ukáže se
bitcoinisté zajisté
hoděj si mašli v lese
na kryptoburze zbudou po nich jen dluháky
medvědi je v bance vymění za fiat moňáky
za ty si koupí zlato a bluechipsáky LOL

Tomáš

Pěkný den všem, rád bych se bez ironie a úšklebků omluvil všem kteří tvrdili, že BTC může klesnout pod 30k a možná otestujeme 23,5k. Opravdu jsem tomu neveřil, popravdě si myslím, že to BTC přežije v lepší kondici a vrátí se dříve či později zpět. Vzhledem k středečnímu jednání FEDu je možné, že to ještě není konec…

Lhts

Opravdu velký panic Sell si někdo nepřeje. Omluvu přijímám vyhrál jsem večeři 😀

Bart.

no konečně někdo se sebereflexí. Nelze z minulosti věštit budoucnost. To co se s BTC a krypto obecně stalo v minulých letech byl skutečný fenomén. Ale co bude dál se z toho opravdu vyvodit nedá. Nakonec i kdyby BTC spadnul na 1 USD, je to opravdu špatně? Nemysllím si, třeba by pak byl skutečně zajímavý opravdu pro každého :). Kdyptoměna přece není dobrá tím, že je drahá. To je názor spekulantů, nikoli těch, co by je chtěli skutečně celosvětově používat pro platby…

LHTS

Pouzivate opet stejny argument ohledne ceny BTC. Kde bylo A JAK DLOUHO BTC (vseobecna adobce) kdyz byla cena do 1000 dolaru? A kde je adobce dnes, kdyz cena atakovala 70tis. dolaru? P.S. kdo chce pouzivat BTC k placeni (na 1. vrstve) tak ho pouziva (dnes velmi nizke poplatky) o LN platbach a prakticky nulovych poplatcich neni treba ani mluvit. Vzdyt na Bitcoin beach v Salvadoru si bez BTC /LN nekoupite ani zmrzlinu ! 🙂

Poslední editace 2 měsíců před přes LHTS
Bart

V mirakulu maji taky nějaký dětský peníze a za běžný vám tam nic neprodaji. Funguje to, ale že by to byl nějaký vzor? Nezdá se mi. 😉

Ale ne, vážně. Osobně jsem se snažil v minulosti btc platit. Ale nenašel jsem žádnou výhodu. Jen nevíte, kolik co stoji, protože hodnota kolísá. Ale klidně si s tím plaťte, když vám to přijde good. Jen se obávám, že pro masové užití je to jaksi málo atraktivní ;).

LHTS

v Evrope si to neumime ani predstavit, ze POUZE za prevod penez manzelce na ucet zaplatime klidne i 40% z vyplaty. (Western Union). Proc myslite, ze to v Salvadoru Bukele prosadil? V takovychto zemich se bude masova adopce rozvijet jako prvni.

czhunter

No a rozvinula se tam ta masová adopce?

Nejde přece u něčeho, co je staré stejně jako iPhone říct „hele, ta masová adpoce teprve přijde až XYZ“ – protože u těch „úspěšných“ 13 let starých věcí (FB, YT, Instagram, TW, …) už dávno přišla.

LHTS

https://podcasts.apple.com/cz/podcast/stackuj-cz-podcast/id1567756553?i=1000565519914

„Nejde přece u něčeho, co je staré stejně jako iPhone říct “hele, ta masová adpoce teprve přijde až XYZ” – protože u těch “úspěšných” 13 let starých věcí (FB, YT, Instagram, TW, …) už dávno přišla.“

Prominte nerozumim reci Vaseho kmene.

Poslední editace 2 měsíců před přes LHTS
Bart

Blbost, do zahraničí jde převádět za pár korun, na to nepotrebuju krypto.

Salvador mě nezajímá, ale země nám rovné nebo lepší. Hlavně nevíme, jak to tam ve skutečnosti je, info jsou jen z netu. Nebo jste tam snad byl?

Lhts

Pane, víte co je to podcast? Pravda, je to cca 1,5 hod. Poslechu ale alespoň se neco dozvíte o zemi, která je blizko USA, mají tam BTC ekonomiku a největší počet vražd na hlavu na světě. Ale nebojte, místní gangy na turisty neutoci (i když jejich počet je vyšší než vládních vojáků ) . Je to podobné jako v Mexiku. Od té doby co zabili prvního agenta DEA, jsou agenti DEA pro místní mafii tabu.

Vojtech

No tak už prý převažují tipy na hike o 75bp., objevují se pomalu i tipy na 100bp. Čili toto se právě teď započítává do trhů – čehož jsme od pátku svědky i na kyptu. Podle mě ještě důležitější ale bude, co přesně k tomu Jerome poví – různé náznaky a případně jestli z něj novináři šikovně dostanou i něco víc. Očekávám prudkou volatilitu během jeho zpovídání. Asi i různé jeho paraverbální projevy budou hrát tentokrát významnější roli. No, jsem zvědav, jak to pan nervózní ve středu ustojí:-)

Rob

Klobouk dolů za sebereflexi, Tomáši, a omluvu s radostí přijímám! Tedy pokud jste ten Tomáš, kterého si pamatuji. Ale je potřeba si na druhou stranu uvědomit, že pokud cena Bitcoinu klesá (lépe pohybuje-li se nějakým směrem), pak jsou tu lidé, kteří nakupují Bitcoin. Nemusíme vůbec používat termín prodej, protože prodej bez nákupu neexistuje. A tito lidé se postarají o to, aby Bitcoin opět přežil. Krach nedefinuje pokles, ale selhání likvidity. To znamená, že konečná cena Bitcoinu v grafu by mohla být klidně $70’000 (jako při ATH), ale ve skutečnosti by ho nikdo nadále nechtěl koupit ani za jednu korunu. A to se neděje, protože cena krásně plynule vyklesává a Bitcoiny při tom hledají své nové majitele. Tento pokles ještě nic není. Opravdu. Bitcoin může úplně klidně ještě klesnout pod $10’000. Myslím si ale (a dlouhodobě), že na šest se už nedostane. Skoro bych se vsadil. Pod deseti tisíci dolary se bude na miningu realizovat katastrofický scénář, hraničící se spirálou smrti. A do té se Bitcoin nedostává. Vždy se vše nějak zázračně vybalancuje. Alespoň je už jasné všem, že investice do Bitcoinu není určitě konzervativní. Je extrémně riziková, ale co nejlépe pomáhá, je být v zenovém klidu, užívat si bizarní pohled na ztrátu kapitálu a diskusní fóra plná panikařících a HLAVNĚ NEPRODÁVAT VE ZTRÁTĚ, pokud jste hodler a ne trader. Držím palce. Mnoho lidí dnes totiž zapomíná na to, o jak skvělou technologii se ve skutečnosti jedná. V tom jsem neoblomně pozitivní. 😉

Fantom

Myslím že tohle je jiný Tomáš. Objevil se se stejným nickem a komunikoval slušně, byl v tom tehdy docela zmatek. Bitcoiny mění majitele, ale i ti noví majitelé mohou při dalším poklesu ceny ve strachu prodávat. Cena může klesat a není k tomu potřeba tlačit na trh spoustu mincí.

Rob

Nejspíš jo, Fantome. Říkal jsem si, jakou katarzí Tomáš (ten vulgární) musel projít. Každopádně bylo by to milé. 🙂

Tomáš

Ne nejsem ten vulgární 🙂 s ním jsem měl sám problém psal pod stejným nickem tak jsem si dal Tomáš2. Na tu dvojku jsem už zapoměl, dlouho jsem nepsal, ale teď mě to nedalo. Ono když budeme k BTC úplně fér tak třeba META -51% YTD

Rob

A ohledně toho, co píšete o Bitcoinu, souhlasím. To se všechno počítá.

Bart

To co píšete je úlet. Dívat se na propad a nic nedělat? Jen proto, že věříte technologii? Spíš jste uvěřil pohadkam. Btc řídí velcí hráči a právě se rozhodli vzít si vaše peníze. Tak je to ve skutečnosti. Zda vám je někdy ještě někdo vrátí je ve hvězdách.

Rob

Tak já neříkám, že držím nějaké kryptoměny. A pokud bych je držel a třeba už roky, už několikrát bych takový propad viděl a světe div se, už by se mi hodlování mnohonásobně vyplatilo. A světe div se – nejvíce u vybraných altcoinů. Což je zároveň úlet, ale zároveň fakt. 🙂

Floutek

Moc hezky jste to napsal Robe… Vidim to uplne stejne – drzim krypto od roku 2019 a nakoupil jsem tehdy v posledni fazi akumulace… Od ty dobry neprikupuju, protoze vim, ze se vyplati pockat na dalsi fazi – a ta prichazi teprve tenhle rok…

  • Krypto se pouze presune z rukou Weak hands do rukou Velkejch hracu… Ted prodavaj hlavne lidi, ktery nakupovali v dobe masovyho rustu BTC a kratkodobe ted samozrejme prodelavaj…
  • Zacina medvedi trh na akciich a ten do konce roku radne vyplachne celej retail a Krypto assets se s tim svezou taky…
  • Klidne at spadne BTC na 10 000 dolcu, ale stejne jako Vy neverim – ze se tam dlouhodobe udrzi… Protoze jeho mezni produkcni cena je po halvingu prave na tyhle urovni… Pod ni asi tezari prodavat nebudou…
  • Takze ja si klidne pockam s dalsim nakupem BTC pekne na podzim – ten vcerejsi propad rozhodne neni tim poslednim 🙂
LHTS

Tezari neprodavaji ani dnes a neprodavali (vsechno) ani na zacatku roku, nekteri si dokonce berou uvery na splatky zaloh na elektrinu.

LHTS

Cardano, zda se, vypada dobre jako pekny hedge proti hratkach s kurzem… Ma slusnou likviditu a cenu hoooodne vzdalenou od ATH BTC/ADA.

https://imgur.com/a/2jR9mJh

Lubomir

Vsadim se o 100t. Kc, ze Bitcoin bude do roka pod 10t. USD. Jde nekdo do toho?

Fantom

Tohle tady říkám už dávno 😁

Lhts

Nemusíte se sázet s žádným smrtelnikem, vsaďte se s trhem. Na Vánoce muzeme porovnat naše sázky, pripadne přesně za rok.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: