[Odpolední zprávy] • Země EU dosahují dohody o přijetí kryptoměn • a další články

5
(3)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Dá se říci, že medvědi mají trh zcela pod kontrolou. Ještě před týdnem BTC několikrát atakoval hranici 32 000 USD, ale bez úspěchu. Následná odmítnutí přivedla kryptoměnu na jih k hodnotě kolem 30 000 USD. Rekordní inflační čísla z USA ji v pátek srazila na 29 000 USD, než se situace během víkendu a v pondělí opět změnila k horšímu.

Nejprve se BTC propadl na 27 000 USD a poté sklouzl na 25 000 USD. Včera však bitcoin ztratil další značný kus hodnoty a propadl se na necelých 21 000 USD, což vedlo k likvidaci za více než 1 miliardu USD. K dnešnímu dni si aktivum vydobylo zpět určitou pozici a nachází se poblíž 23 000 USD.

Ethereum nadále patří mezi nejpodstatnější poražené v tomto tržním krachu. ETH se před týdnem nacházelo nad hranicí 2 000 USD a za posledních sedm dní ztratilo téměř 50 % své hodnoty. Před několika hodinami se druhá největší kryptoměna ocitla pod hranicí 1 100 USD. Nyní se však trochu odrazila a nachází se nad 1 200 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Bitcoin stále padá, 20K je tu

Kryptoměny

Průzkum Bank of America: 90 % respondentů plánuje v letošním roce nakoupit kryptoměny

Medvědí trhy poskytují lepší příležitosti k nákupu kryptoměn než býčí trhy a většina respondentů nedávného průzkumu Bank of America bude letos nakupovat.

Jason Kupferberg, analytik Bank of America, pro CNBC uvedl, že banka počátkem tohoto měsíce provedla průzkum mezi tisícovkou dospělých Američanů. Průzkum se uskutečnil po kolapsu ekosystému terra, ale před kapitulací kryptoměn z tohoto týdne.

Podle Kupferberga se jedná o stejné procento, které uvedlo, že v předchozích šesti měsících nakoupilo nějaké krypto. Bank of America nemá v plánu nabízet vlastní služby obchodování s kryptoměnami. [2a]

Banky, burzy, firmy

Circle zavádí podporu pro Polygon USDC

FinTech firma Circle Internet Financial, LLC oznámila podporu pro Polygon USDC na platební a pokladní platformě Circle. Podle tiskové zprávy společnosti Circle oznámila podporu pro Polygon USDC na platební a pokladní platformě společnosti Circle.

V tiskové zprávě se dále uvádí, že vývojáři, kteří staví na API Circle, budou moci snadněji automatizovat toky z fiat do Polygon USDC, což je klíčová funkce pro mnoho vznikajících případů použití aplikací DeFi, plateb a NFT a že podpora v rámci účtu Circle poskytuje podnikům, burzám a institucionálním obchodníkům rychlejší a snadnější přístup k Polygon USDC, včetně možnosti vyměnit jej za nativní USDC v osmi dalších blockchainových sítích. [3a]

Celsius v době výprodeje na trhu přidává další zajištění, aby ochránil své bitcoiny před likvidací

Vzhledem k tomu, že cena bitcoinu (BTC) stále klesá, což je v souladu s medvědím trendem celého trhu s kryptoměnami, firma Celsius Network, která poskytuje krypto půjčky, se snaží z posledních sil ochránit svá aktiva před likvidací.

Společnost Celsius totiž přidává další bitcoiny, aby snížila cenu, za kterou má být její pozice zlikvidována. Pokud však bitcoin klesne pod současnou likvidační cenu 16 852 USD, Celsius pravděpodobně zkrachuje a přijde o všechny prostředky svých klientů.

Společnost Celsius pozastavila všechny výběry a převody mezi účty na své platformě kvůli „extrémním tržním podmínkám“, jak společnost potvrdila 13. června v příspěvku na blogu, což zvyšuje tlak na krypto průmysl. [3b]

CBDC, Regulace

Země EU dosahují dohody o přijetí kryptoměn

Evropská unie se údajně blíží k dosažení dohody v oblasti trhů s kryptoaktivy (MiCA), pokud jde o regulační rámec. Tento rámec se týká legislativního balíčku, který bude zodpovědný za rozsáhlou regulaci trhu s kryptoměnami a všech souvisejících činností v Evropě.

EU by měla dohodu podepsat ještě tento měsíc, jak naznačují zprávy. Tento krok má zahrnovat 27 členských států a stanovit stejná pravidla kolem digitálních aktiv, kterými by se tyto členské státy řídily.

Před dosažením shody se vyjednavači musí ještě zabývat některými dalšími důležitými otázkami. V současné době se hodně diskutuje, což zahrnuje rozhodnutí týkající se velikosti transakcí s kryptoměnami krytými dolarem. Členské státy také pracují na pravidle proti praní špinavých peněz, které má být v rámci regulace doplněno. [4a]

Starosta New Yorku Eric Adams se vyslovil proti legislativě o zákazu těžby PoW

Starosta New Yorku Eric Adams se v pondělí vyslovil proti návrhu zákona, který je jen krůček od toho, aby na příští dva roky fakticky zakázal těžbu bitcoinů ve státě.

Návrh zákona má zavést dvouleté moratorium na těžaře kryptoměn typu proof-of-work (PoW), kteří nevyužívají 100 % obnovitelné energie. Agentura státu New York pro životní prostředí zároveň zkoumá dopady těžby na životní prostředí. Návrh zákona prošel 3. června ve státním shromáždění a nyní čeká na podpis guvernérky Kathy Hochul, aby se stal zákonem.

Starosta Adams řekl v pondělí deníku Crain’s, že hodlá požádat guvernérku Hochul, aby zákon vetovala kvůli ekonomickým škodám, které způsobí obyvatelům státu. Starosta Adams je častým zastáncem krypto průmyslu a již dříve přijímal bitcoin (BTC) místo hotovosti při výplatě svého platu. [4b]

Jižní Korea zvažuje nová opatření pro blockchainové platformy

Jihokorejská vládnoucí strana údajně zvažuje nová opatření v duchu ochrany spotřebitele po nedávných turbulencích na trhu, které otřásly důvěrou a vyvolaly obavy.

Hlavní politický představitel Strany lidové moci (PPP), poslanec Sung Il-jong, v pondělí uvedl, že jeho strana zvažuje zavedení legislativy pro „platformy založené na blockchainu“, aniž by prozradil, co přesně se plánuje, s cílem lépe chránit investory. Záměry vlády vyslovil v pondělí během stranicko-vládní konzultační schůzky o digitálních aktivech.

Sung narážel na části již zahrnuté ve zvláštním zákoně o finančních transakcích, který se snaží regulovat praní špinavých peněz a financování terorismu, ale uvedl, že zákon nebyl uspořádán tak, aby se zabýval konkrétně kryptoměnami, uvedla agentura Yonhap News. [4c]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: