Cena BTC klesla na 23 tisíc dolarů a celková tržní kapitalizace kryptoměn se propadla pod 1 bilion dolarů

5
(6)

Zprávy a souhrny

Kryptotrhy v pondělí ráno prudce otočily směrem dolů, přičemž většina předních kryptoměn vykázala, v souvislosti s makroekonomickou slabostí a riziky v kryptoměnovém průmyslu, dvouciferné ztráty. Cena bitcoinu pak klesla pod 24 000 USD, což je nejnižší úroveň od prosince 2020.

Během všeobecného propadu kryptotrhu, BTC výrazně oslabil

Po celých uplynulých dvanáct týdnů se cena bitcoinu držela v červeném teritoriu a nedokázala prorazit nad silnou rezistenci. V pondělí se pak referenční kryptoměna propadla z březnových maxim 48 500 dolarů až pod klíčovou úroveň podpory 24 000 dolarů.

Minulý měsíc vykazovala známky dosažení dna, ale v pátek zveřejněná (vyšší než očekávaná) inflace indexu spotřebitelských cen k povzbuzení hroutícího se sentimentu příliš nepřispěla. V současné době se bitcoin (BTC) obchoduje  za 23 248 USD (údaj platný v době psaní článku), což představuje 24hodinový pokles o více než 17 %.

BTC_USD
Zdroj: tradingview.com

Druhé největší kryptoměně na světě, Ethereu, se dařilo ještě mnohem hůře. Navzdory úspěšné implementaci Ropstein Merge na testnet, ke kterému došlo minulý týden, se Ethereum během posledních 24 hodin při pudkém pullbacku propadlo na 1 213,27 USD, což znamená propad o téměř dvacet procent.

Nejde však jen o BTC a ETH. Všech 20 nejhodnotnějších kryptoměn ve stejném období kleslo o dvouciferná čísla. Binance Coin se během dne propadl o 14,38 %, Cardano ADA kleslo o 12,28 %, XRP odepsalo 11,05 % a Shiba Inu zaznamenalo více než 14% propad.

Celková tržní kapitalizace kryptoměn – souhrnná hodnota všech kryptoměn – se za den snížila o více než 12,28 %. Pro lepší ilustraci dodávám, že ještě v březnu se toto číslo pohybovalo kolem 1,8 bilionu dolarů.

Od chvíle, kdy Federální rezervní systém oznámil plán na zvýšení sazeb na začátku tohoto roku, se tržní kapitalizace kryptoměn propadla o více než 870 dolarů ze své hodnoty. V aktuální chvíli údaje ukazují, že celková tržní kapitalizace kryptoměn se poprvé od ledna 2021 ponořila pod hranici 1 bilionu dolarů.

Čeká nás ještě více bolesti?

Zatímco tradiční trhy a medvědí makroekonomické podmínky nadále tlačí na sentiment obchodníků, k medvědímu impulsu se přidávají i některé specifické sektorové scénáře.

V pondělí pozastavila kryptoměnová služba Celsius výběry a převody mezi účty kvůli „extrémním tržním podmínkám“. Tato zpráva přišla po spekulacích, že společnost má kvůli medvědímu trhu s kryptoměnami problémy s platební neschopností.

Mnozí analytici se domnívají, že klesající trend bitcoinu ještě zdaleka neskončil a mince ještě nenalezla své dno. Kupříkladu zakladatel Placeholder Chris Burniske shrnul situaci slovy:

„Věci se zhoršují tak rychle, že hladiny 200W SMA pro $BTC & $ETH budou vážně testovány. $BTC bude svádět větší boj, ale vzhledem k mrakům na obzoru je dost dobře možné, že zde nevyhraje a nepodívá se na 20 tisíci dolarů a níže. $ETH ji pravděpodobně čistě prolomí a zamíří k většímu psychologickému testu 1 000 dolarů“

A jak to tak bývá, když se trhu nedaří, „z děr vylézají různé postavičky, které si nemohou nechat ujít příležitost si do BTC kopnout. Kupříkladu Peter Schiff, zlatý brouk a kryptoměnový kritik se nechal slyšet, že 2 000 USD je jediná úroveň, které bude bitcoin schopen dosáhnout a že na 200 000 se nikdy nepodívá.

Závěr

No dějí se to na kryptoměnovém trhu věci a mnozí přichází o klidný spánek. Ale jak se říká, největších zisků se dosahuje tehdy, když na trzích teče krev a slabé ruce kapitulují. Je fajn si uvědomit, že bitcoinová síť funguje i nadále a přináší nám všechny výhody, co doteď.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
LHTS
Hodnocení článku :
     

Ja bych takove extremni nazory (jako ma Peter Schiff) vubec nezverejnoval, stejne jako prispevky, ze pujdeme na milion dolaru (kdy?). Oboji je mimo realitu.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: