Růst objemů na kryptoburzách v Koreji – won vykazuje nejvyšší letošní čísla

0
600
Jižní Korea

Jižní Korea patří bezpochyby mezi státy, které se o kryptoměny zajímají opravdu ve velkém. Nejeden průzkum nám již ukázal, že procento lidí vlastnících digitální měny patří v tomto státě mezi nejvyšší. Narůstající objemy (mluvíme zejména o párech s korejským wonem) na burzách v této zemi proto můžeme brát jako pozitivní signál, že kryptoměny jsou na dobré cestě. Navíc vše naznačuje, že v posledním čtvrtletí tohoto roku se budou objemy na burzách pohybovat směrem nahoru.

Rok 2018 přinesl v Koreji pokles objemů

Objemy v Jižní Koreji přitom tento rok vůbec nevypadaly růžově. Na začátku roku výrazně klesly (stejně tomu bylo u všech kryptoměn pochopitelně). Během druhého a třetího čtvrtletí se korejský won obchodoval pouze sporadicky. Teprve v posledních týdnech se objemy na burzách v Jižní Koreji výrazně zvýšily, což může naznačovat začátek pozitivního sentimentu.

Na konkrétní statistiky se podívala společnost CryptoCompare, která zjistila, že od začátku října 2018 se obchodování s kryptoměnami v Jižní Koreji výrazně navýšilo. V jistých dnech dokonce objemy na pouze korejských burzách činily více než 50 procent ze všech uzavřených obchodů.

Mohlo by vás zajímat: 5 důvodů, proč je vstup Fidelity do kryptoměn velmi důležitý

Měl korejský won problém i díky hackům?

Jedním z hlavních důvodů, proč v Koreji mělo dojít ke stagnaci mezi červnem a zářím, mohly být zejména hacky a útoky na burzy. Jenom během měsíce června byly napadeny burzy Bithumb a Coinrail, přičemž v obou případech byly ukradeny kryptoměny v hodnotě milionů dolarů.

Právě kvůli těmto útokům se většina platforem rozhodla na nějaký čas pozastavit výběry a vklady na dané burzy, což zbrzdilo růst objemů korejského wonu. Není se čemu divit, vždyť burza Bithumb patří mezi největší burzy v celém kryptosvětě a je známá i právě díky výrazným objemům korejského wonu.

Je důvod růstu objemů wonu překvapující?

I přesto, že se nikdy nedá s naprostou určitostí říct, co je za růstem na kryptoměnových trzích (volatilita často dělá své i sama o sobě), jeden důvod se v tomto případě může zdát opravdu logický. Tím je překvapivě volatilita na tradičních trzích, která mohla přinutit investory z Jižní Koreje „přesedlat“ na Bitcoin.

Důvod, proč se investoři takto rozhodli, může být pro někoho sice překvapivý ale poměrně logický. V posledních dnech je totiž Bitcoin stabilnější než jiné investiční nástroje. Právě proto se investoři mohli rozhodnout přelít část svého portfolia do Bitcoinu. Pokud k tomu použili právě korejsky won, tak se objemy této měny navýšily paradoxně právě díky volatilitě na tradičních trzích.

Tip redakce: Wozniak vidí Bitcoin jako rebelii a na konferenci se rozmluvil

Závěr

Potenciál na další růst objemů této měny ještě rozhodně není vyčerpán. Jeden z nejvýše postavených politiků v zemi se teprve nedávno vyjádřil, že aktuálně platný zákaz ICO v zemi se může již brzy změnit. Údajně by se tak mohlo stát ještě do konce tohoto roku. Pokud by se tedy mohlo v Jižní Koreji opět využívat ICO jako způsob pro výběr prostředků, objemy korejského wonu na burzách se mohou ještě určitě výrazně navýšit.

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro čtenáře Kryptomagazínu připravil Marek F.

Zdroj:
usethebitcoin.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na