Wozniak vidí Bitcoin jako rebelii a na konferenci se rozmluvil

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Steve Wozniak se zúčastnil před několika dny konference Crypto Invest Summit v Los Angeles. Spoluzakladatel Apple, vnímán jako jeden z technologických vizionářů a průkopníků digitální revoluce na přelomu 70. a 80. let, tam Bitcoin definuje jako „zlato“ a zároveň „vzpouru“.

Je to jako počátky internetu nebo osobních PC

„Připomíná mi rané časy osobních počítačů, tenkrát o tom nikdo nepřemýšlel, společnost si z počátku nemyslela, že to celé k něčemu bude,“ říká Wozniak.

Wozniak přirovnává současný ekosystém kryptoměn k počátkům internetu nebo k revoluci s osobními počítači, které byly pro jednotlivce kdysi nemyslitelné a nyní zcela transformují životní styl. „Je to jako vzpoura, začínáme vzpouru. Lidé získají věci, které nikdy předtím neměli,“ řek Wozniak.

Je to revoluce a potřebuje čas

Jak zdůrazňuje, stejně jako v případě předchozích ideologických a technologických změn, vyžaduje i tato revoluce čas:

„Lidé vymýšlejí různá využití blockchainu. A některá z nich zcela jistě změní určitá odvětví. Máme co do činění s inovacemi, které zavedou radikální změny. Ano jde to pomalu, ale stejnou rychlostí, nebo ještě pomaleji se formovaly i všechny dřívější revoluce“ „ shrnuje Wozniak.

Závěr

Jsme rádi, že se Wozniak začal v poslední době takto stavět ke kryptoměnám. Možná jen škoda, že se toho jeho parťák Jobs už nedočkal. To by se s trochou štěstí mohly dít zázraky na počkání. A k té rebelii, snad z ní ještě něco zbude…

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img