Rusko si neví s regulací kryptoměn rady

0
(0)

Zprávy a souhrny

Rusko v prvním čtení schválilo přísnější regulace kryptoměn. Inspiraci bere z Číny. Rusko může sice zakázat kryptoplatby, ale prosadit tento zákaz může být docela obtížné, řekl Anatoly Aksakov (předsedy Státní dumy Výboru pro finanční trh).

Prosazování zákazu může být náročné

Aksakov řekl, že zavedení používání kryptoplateb je do praktického života obtížné.

„V návrhu zákona o digitálních finančních aktivech byly kryptoměny zakázány. cílem bylo zavést odpovědnost za obchodování s kryptoměnami.

I když se o tom jedná velmi dlouho, vymáhání práva je náročné. Možná je to jeden z důvodů, proč se zákonodárci ještě nedohodli.“

Protože není snadné prosadit takový zákaz v Rusku, mohou tak mezitím všichni používat kryptoměny.

Kromě toho Aksakov uvedl, že provádění takového zákazu brání nedostatek jasného právního vymezení toho, co je kryptoměna.

„V Rusku jsou náhražky peněz zakázány. Doposud není jasná definice, že kryptoměna je náhradou peněz.

Rubl je jediný platební prostředek, ale používají se i jiné měny. Proto všechny tyto problémy vyžadují právní definici, aby orgány činné v trestním řízení mohly rozhodnout správně.

Je to náhrada peněz?

je to digitální měna?“

Ruská centrální banka hlásá antikrypto

Ruská centrální banka se již několikrát vyjádřila, že je striktně proti legalizaci kryptoměn, zmiňovala hlavně rizika praní špinavých peněz a přílišné volatility kryptoměn. Tiskový mluvčí banky řekl ruským médiím, že rubl je jediným zákonným platidlem v Rusku. Ruská centrální banka by zakázala kryptografické operace po vzoru Číny v roce 2017.

Státní duma již schválila návrh zákona o „digitálních finančních aktivech“ v prvním čtení. Zatímco návrh zavádí definice kryptoměny, tokenu a smart kontraktů, ruští experti nesouhlasí s tím, co tento návrh přináší.

Závěr

Rusko je země neomezených možností, ale co regulace kryptoměn? Vypadá to, že názorů a nejasností kolem zákona se mnoho. Vydá se Rusko cestou, inspirovanou Čínou? A jak si přestavuje zavádění takového zákazu do praxe? Dotkne se nová legislativa i těžby, ve které je Rusko poměrně silnou zemí? Co myslíte?

Co číst dál?

Americký vývojář zatčen za školení Severokorejců v blockchainu

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

21 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
21 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: