Ripple Futures tu byly mnohem dříve než Bitcoin Futures

0
(0)

Někteří lidé z kryptosvěta si myslí, že prosincový bullrun byl zapříčiněn zejména spuštěním obchodování futures kontraktů. Oficiálně bylo obchodování povoleno na dvou burzách: CBOE a CME. V současnosti se však zmiňuje i spuštění dalších futures, ale pro jinou kryptomenu. Měla by jí být Ripple – XRP.

Ripple Futures

Myslíte si, že pokud by přišly Ripple Futures, cena této kryptoměny by vystřelila stejně jako se to stalo v případě Bitcoinu? Možná vás zklameme, avšak Ripple Futures jsou už dávno venku, pouze kolem nich nebylo tak velké haló. Crypto Facilities, jeden z britských startupů, nabízí možnost Ripple Futures již více než 18 měsíců.

Tip: Jak spuštění Bitcoin Futures ovlivní hodnotu Bitcoinu?

CEO Crypto Facilities, Timo Schlaefer, se o tomto produktu zatím veřejně nevyjadřoval. Sám si však myslí, že v blízké budoucnosti by se tyto futures měly těšit velké oblibě. Adopce Ripple Futures podle něj začíná být čím dál tím větší.

„Začínáme mít velmi dobré objednávky a čísla. Právě to nás přivedlo ke spolupráci s velkými burzami, které by nám mohly pomoci.“

XRP Futures zde byly mnohem dříve

Ještě předtím, než se Bitcoin začal obchodovat jako futures kontrakt, Ripple byl již několik měsíců s touto možností na trhu. Dokonce v době, kdy CME a CBOE oficiálně oznámili obchodování s Bitcoin Futures, měsíční objem Ripple Futures byl na čísle 14,2 milionu dolarů. Během vyprchávání prvních futures kontraktů, které se dělo v lednu tohoto roku, se měsíční objem Ripple Futures pohyboval na hranici téměř 25 milionů dolarů.

Přestože XRP Futures zde byly dříve než BTC futures, téměř nikdo kromě investorů do daných futures o nich neslyšel. To si uvědomuje i firma. Na druhé straně, ale dodává, že únor byl jedním z nejlepších měsíců v historii společnosti a očekávají, že březen dokonce překoná všechny rekordy.

„Objemy našich obchodů během února viditelně vzrostly. Očekáváme však, že během března ještě porostou a stanoví nové rekordy.“

Ještě jeden tip z redakce: Long pozice BTC futures získávají na popularitě

Pokud bychom se podívali na popularitu těchto kontraktů zjistíme, že rostla a klesala společně s cenou Ripple. Například od října 2016, kdy se XRP Futures oficiálně spustili, až do března 2017 se objem futures téměř nehýbal. Nárůst přišel až během dubna a května 2017, kdy stejně rostla i cena XRP.

Závěr

Bitcoin Futures se pravděpodobně staly největším důvodem na boom, který nastal koncem minulého roku. Určitě to tak bylo zejména proto, že se o tom v médiích často mluvilo a psalo. Ripple se jako futures obchodoval již mnohem dříve. Popularita takového futures kontraktu však nebyla velmi vysoká. To by se brzy mohlo změnit.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
kRoCaN

Myslíte si, že pokud by přišly Ripple Futures, cena této kryptoměny by vystřelila stejně jako se to stalo v případě Bitcoinu?

Cha cha cha cha musím se fakt zasmát takový blábol zas napsaný , řeknu ti novinku jak se začalo obchodovat z Futures Bitcoinem tak jeho cena nevystřelila ale spadla dolů , od doby kdy se rozjeli Futures contrakty cen Bitcoinu šla do sraček natož aby vystřelila stačí se podívat na data (nepočítám ten týden či dva týdny kde byla jeho cena na maximu protože Futures contrackty ještě neběželi na plno a plno investoru bylo ze začátku hodně opatrní ,tak cenu Bitcoinu ještě neovlivnili plnohodnotně kde byla v porsinci na maximech ).

spot_img