Long pozice BTC Futures získávají na popularitě

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Po prosincovém šílenství, které vyneslo téměř všechny kryptoměny na ATH (all time high), se leden nese ve znamení korekcí. Důvodů k tomu může být hned několik. Jedním z nejhlavnějších se však zdá být short pozice vůči Bitcoinu. Tu měli možnost lidé uzavírat například pomocí CME nebo CBOE. Ti, kteří uzavřeli short pozici v prosinci, se nyní radují. Avšak jak ukazuje trend, leden přináší změnu. Většina pozic se totiž změnila na long, což předpokládá růst ceny Bitcoinu.

CFTC Report

Už od oznámení o otevření Bitcoin Futures bylo jasné, že trh bude na tyto zprávy reagovat. Nikdo však nevěděl jak. Poté, co se v prosinci BTC vyšplhal přes 19 tisíc dolarů, ztratil začátkem roku více než 50% své hodnoty. Nyní pomalu, ale jistě nabírá na síle, na což reagují i ​​další Futures kontrakty.

Podle CFTC Reportu (Commodity Futures Trading Commision) od začátku letošního roku totiž téměř pravidelně stoupaly long pozice, zatímco lidí se short pozicemi ubývalo. Vrchol nastal zhruba před týdnem (23. ledna), kdy byl počet long pozic skoro dvojnásobný vůči short. Přesně 1142 investorů si totiž myslí, že příští měsíc bude Bitcoin na ceně stoupat. Naopak pouze 518 investorů je přesvědčeno o tom, že za měsíc bude hodnota Bitcoinu menší vůči hodnotě z 23. ledna.

CFTC Report

“Myslím, že přelomíme hranici konsolidace. Sám jsem při tom zaujal long pozici.”

Tak zněla slova Erica Walla, obchodního analytika pro web news.bitcoin.com, který rovněž věří v růst Bitcoinu v nejbližších týdnech.

Shorteři připravte se na porážku

Redaktor pro Evercoin blog Miko Matsumura vyzval Shortery k opatrnosti. Sám se vyjádřil, že většina Shorterů nezná trh a hazarduje se svými penězi. Myslí si, že lidé podceňují sílu velryb (whales-investorů s obrovským kapitálem). Ti mají za cíl nakoupit Bitcoin právě během dipu / korekce, a proto cena nemůže klesat donekonečna.

“Ti, kteří shortují, nevidí obrovské masy Hodlerů (lidi držící BTC), jenž stojí za Bitcoinem. Stejně zapomínají na ty, kteří chtějí během korekcí dokoupit za co nejlevnější peníze.”

Tak se vyjádřil Miko na adresu Shorterů. Dále prohlásil:

“Investoři do Bitcoinu, vy jste v bezpečí. Nicméně spekulanti, nováčci a Shorteři, připravte se na to, že budete rozdrceni.”

Miko dále uvedl statistiku, podle které je aktuálně více lidí s long pozicí i na burze Bitfinex. Včera si více než 26 982 lidí zvolilo pozici long, oproti 18 226 short pozicím. Jak již i CFTC Report ukázal, lidé nejsou ochotni dlouhodobě stávkovat proti BTC. Podle Mika, CBOE tradeři Bitcoin derivátů začínají vnímat měnící se trend v ceně jako nezbytný, téměř až žádaný.

Závěr

Pokud tedy spekulujete nad cenou BTC a Bitcoin Futures a nevíte jakou pozici si máte vybrat, buďte velmi opatrní. Bitcoin, jakož i jiné kryptoměny už ukázaly, že ve světě kryptoměn je možné téměř všechno. Avšak po krvavém lednu se dá očekávat, že ceny začnou postupně stoupat zpět k hodnotám, jenž jsme viděli na konci minulého roku (toto není finanční rada).

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img