Proč začal kryptotrh náhle zničehonic růst?

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Bitcoin je mrtvý. Bitcoin půjde na nulu. Kryptoměny jsou obrovské Ponzi Schéma. Je velmi pravděpodobné, že jste tato slova (a mnoho jiných “pádných argumentů”) poslouchali v posledních dnech od různých “kryptoodpůrců.” Každý si totiž všiml, že cena BTC výrazně klesala, a proto měli všichni najednou tu svou pravdu. Ale sledují trhy i dnes? Vidí, že se trh s kryptoměnami opět postupně probouzí? Pokud ano, stále si myslí, že Bitcoin je mrtvý? 

Pozitivní zprávy

Po velmi nepěkných minusových číslech, na které jsme si už pomalu začínali zvykat, nám včera odpoledne Bitcoin a téměř všechny altcoiny předvedly růst, na jaký jsme byli v případě kryptoměn zvyklí v minulém roce. Důvodů bylo více než dost.

Jedním z nich by mohly být pozitivní zprávy. Určitě jste všichni slyšeli o velmi příjemném překvapení, jenž nám přinesli z US SEC (Securities and Exchange Commision) a CTFC (The Commodity Futures Trading Commision). Ve zkratce stačí zatím říci, že se ke kryptoměnám postavili s velmi otevřenou myslí. O těchto zprávách vás ještě určitě budeme podrobně informovat.

Pád Dow Jones

Rovněž jste se asi všichni dočetli, že v pondělí se téměř opakoval Black Monday (Černé Pondělí z roku 1987, kdy byl zaznamenán největší procentuální propad až o -22,61% na burzách po celém světě). V pondělí 5. února však nastal největší denní propad v index bodech (index points). Ten se procentuálně hýbal “pouze” na hranici -4.6%, avšak index points klesly až o 1100 bodů. Jak může ale tohle ovlivnit trh s kryptoměnami?

Jak se zdá, velmi pozitivně. Dalo by se říci, že mezi kryptoměnami a Dow Jones indexy nastala inverzní korelace, podobná té mezi kryptoměnami a zlatem. Protože právě v momentě, kdy začaly indexy klesat, trh s kryptoměnami narostl o 7% z 310 miliard dolarů na 335 miliard dolarů. Bitcoin samotný narostl o 6% z pondělního denního minima. Ethereum a Ripple dokonce zaznamenaly růst až o 12, respektive 11%. Zdá se tedy, že investoři jakoby začali utíkat ke kryptoměnám a přelévat tam své peníze. To by znamenalo značný nárůst v celkové tržní kapitalizaci a také opět přilákání pozornosti na pozitiva kryptoměn.

Závěr

Určitě není třeba začít nyní panikařit nebo být v FOMO stádiu (fear of missing Out- strach ze zameškaní). Nic totiž není ještě jisté. Tyto novinky jsou sice velmi pozitivně laděné, avšak kryptotrh nám už několikrát předvedl, že volatilita je jeho druhé jméno. Buďte proto už klasicky velmi opatrní, obzvláště v případě investic do kryptoměn právě v těchto dnech.

Zdroje:
cointelegraph.com
uproxx.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img