[PŘEHLED TRHU] Bitcoin poslal celý trh do červené zóny • „Signál“ pro Litecoin • Tether se dostal do TOP 5!

4
bitcoin 2019

Volatilita trhu s kryptoměnami v posledním týdnu padla na letošní minimum. Chvílemi nám to připadalo jako podzim roku 2018, kdy se hodnota většiny coinů prakticky nepohnula. To vše se změnilo dnes ráno. Bitcoin začal prudce klesat, což poslalo zbytek trhu do červené zóny.

15m BTC/USD - Coinbase ProNení to zas až tak hrozné. Cena BTC klesla pouze o 150 $ (Coinbase Pro), což je 3% propad za 24 hodin – pohodička… Reakce většiny altcoinů je však výrazně horší.

Pěkně nám to začíná

Částečným důvodem dnešních propadů je uzavření weekly svíce na grafu BTC/USD. Bitcoin rozhodně není v ideální situaci, která by mu umožnila růst a většina altcoinů vypadá podobně.

Co se týče highcap kryptoměn, většina z nich se celkem drží. Token XRP zaznamenal propad o 4 % a Ethereum kleslo o 6 %.

Změny v TOP 5!

Zajímavé věci se dějí hlavně v první pětce největších kryptoměn seřazených podle kapitalizace. V žebříčku na stránce coinmarketcap samozřejmě vede Bitcoin. Na druhém místě se po delším čase zase objevilo XRP, třetí místo obsadilo Ethereum.

Na čtvrtém místě je většinou Bitcoin Cash. Ten však dnešní pokles snáší velmi špatně a propad o 9 % ho poslal až na šestou příčku. Čtvrtý je nově EOS a do první pětky se dostal i stablecoin Tether!

Gratulujeme společnosti Tether LLC a burze Bitfinex k vytvoření jednoho z nejúspěšnějších krypto-projektů. Tether velmi dobře reaguje i v medvědím trhu a tento koncept již začaly kopírovat i banky (viz např. USDC od společnosti Circle – Goldman Sachs).

Litecoin a spekulace, kterou byste mohli zvážit

Předtím, než budeme pokračovat, by bylo vhodné uvést, že tento článek slouží k vytvoření přehledu o trhu. Nelze ho brát jako finanční poradenství a nejsme zodpovědní za případné ztráty. Každopádně, rádi bychom vám ukázali, což naznačuje technická analýza grafu měnového páru LTC/USD.

Autorem této analýzy je René z Trading11. Pokud si chcete přečíst celý jeho komentář, najdete ho tady. Staňte se členem a získejte tak přístup k celému webu.

(toto není predikce)

Litecoin má vcelku dobrou šanci na krátkodobý růst. Teoreticky by mohl udělat i 100 %. Na grafu se totiž začíná tvořit formace double bottom (vše o této formaci) a z technického hlediska by po jejím potvrzení mohlo dojít k masivnímu skoku z low – 25 $ na high – 50 $.

27.01.19-LTC

Je však nutné dodat, že potenciál k vytvoření této formace ještě neznamená, že vše půjde podle plánu. Základem obchodování je přehodnocování svých názorů a upravování „predikcí“ ve světle nových událostí a vývoje trhu.

Každopádně, Litecoin se po dnešním propadu dostal do zóny supportu (zelený rámeček) a snad ještě v průběhu tohoto týdne nastane odraz.

Co číst dál?

[HODL] Top 3 úrovně, kde má největší smysl dokupovat Bitcoin v roce 2019

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Samuel S.

4
Komentujte

avatar
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
PavelPetrLukas Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petr
Host
Petr

Děkuji tomu kdo mi dnes na binance v tuto chvili prodal 200ks eth po 104 usdt.?

Lukas
Host
Lukas

to jako myslis, zes dobre nakoupil?

Petr
Host
Petr

Kdybych věděl ležím už dávno na francouzské polynesii v moři a písku.
Ale k věci je to první nákup další 3 mám skokově níže .

Pavel
Host
Pavel

Půjde to ještě níž… Já koukám na kurz Bitcoinu, který cenu ETH strhne dolů sebou… Budu nakupovat na 3.000 USDT za 1 BTC.