[PŘEHLED TRHU] Bitcoin dnes −4 % a dále padá • Ripple v kapitalizaci překonal Ethereum!

0
(0)

Zprávy a souhrny

Bitcoin v době psaní tohoto článku oproti sobotní ceně ztrácí 4 %. Za posledních 24 hodin tak jeho hodnota klesla o cca 200 $. Liší se od burzy k burze, ale pokud půjdeme podle největšího „skutečného“ volume, tak to vypadá takto:

  1. Bitfinex – 3587 $
  2. OKEx – 3600 $
  3. Coinbase Pro – 3520 $
  4. BitFlyer – 3550 $
  5. Kraken – 3520 $

Ještě včera to bylo více než 3700 $.

1h BTC/USD - Bitfinex
1h BTC/USD – Bitfinex

Už při prvním pohledu na graf je jasné, že Bitcoin „ztrácí páru“. Nedokáže vytvořit tak velké pohyby, volume klesá a zdá se, že se brzy vydá na otestování loňského LOW ~ 3200 $.

Uvidíme, jak zavře weekly svíce. Ta je důležitá pro větší hráče, kteří se podle weekly grafu rozhodují, jaký poměr shortů a longů otevřou a na jakých hodnotách. Pokud dnešní propad ještě bude pokračovat, měli bychom se přichystat na nepříjemný týden.

Pokud máte zájem o názor profesionála na trh, doporučujeme navštívit Trading11, kde dnes bude publikovaná aktuální analýza BTC/USD.

Všechny altcoiny dnes krvácejí

Zbytek krypto-sektoru dnes zaznamenal podobný cenový vývoj. Všechny altcoiny jsou silně navázány na Bitcoin a následují jeho pohyby. Při jejich analýze tedy musíme vždy ještě přihlížet k Bitcoinu.

coinmarketcap blood bath

Ne vždy je však jasné, jak hluboko mohou jednotlivé alty klesnout při náhlém poklesu BTC. Některé tato změna zasáhne pouze nepatrně a pohyb zvládnou s minimálními ztrátami a jiné se spustí do silné korekce.

XRP zase překonalo ETH!

Dnes alty zaznamenaly „mírný“ propad o 1–10 %, většina se však drží v intervalu 3–6 %. Ethereum ztratilo 4 % své hodnoty a v žebříčku coinmarketcap si vyměnilo místo s XRP, které je na tom v posledních dnech podstatně lépe. Obě kryptoměny si za poslední dva měsíce vyměnily místa hned několikrát.

Dostane se stablecoin Tether do TOP 5?

V zajímavé situaci se momentálně nachází také stablecoin Tether. Nedávno totiž překonal kapitalizaci 2 mld dolarů a nebezpečně se přibližuje k EOSu. EOS dnes z velkých kryptoměn ztrácí nejvíce – až šest procent. Je tedy dost možné, že ještě dnes večer nastane bizarní situace s XRP na druhém místě a Tether na pátém.

Oba tyto tokeny v nejsou zrovna kryptoměny a decentralizaci pouze předstírají (to se dá říci i o EOSu). Je opravdu zvláštní, že krypto-trhu z velké části dominují centralizované projekty. Možná je to vedlejší efekt nekončícího bear-marketu.

Analýzy ZDARMA na Trading11 najdete v tomto odkaze.

Přečtěte si článek, který byl cenzurován na Medium.com:

Jak používat Bitcoin anonymně? Detailní návod pro rok 2019 

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín připravil Samuel S.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vaclav

No… Nedavno jsem cetl nazor ze XRP je vice decentralizovane nez samotny BTC… coz je samozrejme veci nazoru kazdeho jedince….

Honza

Nejsem ve formaci bart, který začal propadem BTC z hladiny 6000-6500?

Vaclav

Reklama: