[PŘEHLED TRHU] Bitcoin dnes −4 % a dále padá • Ripple v kapitalizaci překonal Ethereum!

0
(0)

Zprávy a souhrny

Bitcoin v době psaní tohoto článku oproti sobotní ceně ztrácí 4 %. Za posledních 24 hodin tak jeho hodnota klesla o cca 200 $. Liší se od burzy k burze, ale pokud půjdeme podle největšího „skutečného“ volume, tak to vypadá takto:

  1. Bitfinex – 3587 $
  2. OKEx – 3600 $
  3. Coinbase Pro – 3520 $
  4. BitFlyer – 3550 $
  5. Kraken – 3520 $

Ještě včera to bylo více než 3700 $.

1h BTC/USD - Bitfinex
1h BTC/USD – Bitfinex

Už při prvním pohledu na graf je jasné, že Bitcoin „ztrácí páru“. Nedokáže vytvořit tak velké pohyby, volume klesá a zdá se, že se brzy vydá na otestování loňského LOW ~ 3200 $.

Uvidíme, jak zavře weekly svíce. Ta je důležitá pro větší hráče, kteří se podle weekly grafu rozhodují, jaký poměr shortů a longů otevřou a na jakých hodnotách. Pokud dnešní propad ještě bude pokračovat, měli bychom se přichystat na nepříjemný týden.

Pokud máte zájem o názor profesionála na trh, doporučujeme navštívit Trading11, kde dnes bude publikovaná aktuální analýza BTC/USD.

Všechny altcoiny dnes krvácejí

Zbytek krypto-sektoru dnes zaznamenal podobný cenový vývoj. Všechny altcoiny jsou silně navázány na Bitcoin a následují jeho pohyby. Při jejich analýze tedy musíme vždy ještě přihlížet k Bitcoinu.

coinmarketcap blood bath

Ne vždy je však jasné, jak hluboko mohou jednotlivé alty klesnout při náhlém poklesu BTC. Některé tato změna zasáhne pouze nepatrně a pohyb zvládnou s minimálními ztrátami a jiné se spustí do silné korekce.

XRP zase překonalo ETH!

Dnes alty zaznamenaly „mírný“ propad o 1–10 %, většina se však drží v intervalu 3–6 %. Ethereum ztratilo 4 % své hodnoty a v žebříčku coinmarketcap si vyměnilo místo s XRP, které je na tom v posledních dnech podstatně lépe. Obě kryptoměny si za poslední dva měsíce vyměnily místa hned několikrát.

Dostane se stablecoin Tether do TOP 5?

V zajímavé situaci se momentálně nachází také stablecoin Tether. Nedávno totiž překonal kapitalizaci 2 mld dolarů a nebezpečně se přibližuje k EOSu. EOS dnes z velkých kryptoměn ztrácí nejvíce – až šest procent. Je tedy dost možné, že ještě dnes večer nastane bizarní situace s XRP na druhém místě a Tether na pátém.

Oba tyto tokeny v nejsou zrovna kryptoměny a decentralizaci pouze předstírají (to se dá říci i o EOSu). Je opravdu zvláštní, že krypto-trhu z velké části dominují centralizované projekty. Možná je to vedlejší efekt nekončícího bear-marketu.

Analýzy ZDARMA na Trading11 najdete v tomto odkaze.

Přečtěte si článek, který byl cenzurován na Medium.com:

Jak používat Bitcoin anonymně? Detailní návod pro rok 2019 

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín připravil Samuel S.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: