Poptávka po BTC je rekordní – mizí rychleji, než je tempo jejich těžby

5
(8)

Zprávy a souhrny

Podle zveřejněných údajů společností Square, Paypal či Grayscale je naprosto jasné, že spotřebitelská poptávka po bitcoinech nejen že roste, ale nabrala takovou dravost, že hravě předstihla tempo, jakým jsou nové bitcoiny těženy.

Společnost Square oznámila rekordní tržby za bitcoiny za 3. čtvrtletí a vygenerovala tržby ve výši 1,6 miliardy USD. Počet bitcoinů prodaných společností Square ve 3. čtvrtletí 2020 (~ 160 000 BTC) je přibližně dvojnásobný, než počet nově vytěžených BTC za stejné období. Máme se v důsledku zvyšující se poptávky po BTC začít obávat příchodu „supply krize“?

Tip: Pojďte se s námi vzdělávat a vzdělejte i své okolí, zašlete známým tento článek s českou BTC knihou v PDF zdarma!

Rekordní poptávka po Bitcoinu

Spotřebitelská poptávka po BTC strmě roste a v současné době výrazně převyšuje tempo, jakým jsou do oběhu uváděny nově vytěžené mince. Spojené státy jsou uprostřed bitcoinového boomu mezi společnostmi, které poskytují finanční služby. Investiční fondy a poskytovatelé plateb, kteří mají ve svém portfoliu Bitcoin, hlásí obrovský zájem a rekordní množství prodaných BTC.

Například společnost Square prodala ve třetím čtvrtletí více než 160 000 mincí Bitcoinu v souhrnné výši 1,6 miliardy USD. Oproti minulému roku se jedná o jedenáctinásobný růst. A pozadu nezůstávají ani investiční fondy, které také ve velkém nakupují a drží bitcoiny. Společnost Grayscale přidala během října do své rozvahy dalších 40 000 BTC. Abychom lépe pochopili, jak obrovské je to číslo, tak pro srovnání dodáváme, že během celého měsíce října bylo vytěženo cca 27 000 nových mincí BTC.

No a pak tu máme PayPal, kdy tento platební gigant nedávno spustil službu nákupu BTC. Krátce po představení této novinky došlo k navýšení limitů pro nákup kryptoměn poté, co generální ředitel Dan Schulman viděl, že poptávka byla dvakrát až třikrát vyšší, než byla ta nejoptimističtější očekávání.

Čeká kryptoměnový průmysl „supply krize“?

Výsledkem všeho tohoto dění může být, že kryptoměnový průmysl bude čelit supply krizi. K tomuto závěru dospěl Charles Edwards, zakladatel společnosti Capriole Investments a tento svůj názor sdílel na Twitteru.

Tvrdí, že společnosti jako je Square či Grayscale, čelí aktuálně takové poptávce, která výrazně převyšuje počet nově těžených bitcoinů. Poukázal na skutečnost, že 163 000 bitcoinů, které prodala Square během třetího čtvrtletí 2020 je dvojnásobné množství, které bylo za stejné období vytěženo.

Závěr

Dobrou zprávou je, že pokud skutečně dojde ke krizi dodávek, bude to skvělé pro investory. Podle odborníků, jako je nejen Edwards, bude drtivá poptávka spojená s nedostatkem nabídky pro budoucí cenu BTC nesmírně příznivá.

A pokud se podíváme na cenu BTC během roku 2020, tak vidíme, že se téměř zdvojnásobila. V lednu jsme se pohybovali na hodnotách kolem 7 900 USD za jednu minci a v době psaní článku jsme na ceně cca 15 550 USD. Optimismus, zdá se, je tedy na místě.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: