[Polední zprávy] • Bitcoin prorazil psychologickou hranici 7 000 USD • Blockchainové firmy se spojují na vývoji anonymní testovací aplikace na koronavirus • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledního víkendu v kryptosvětě událo.

TRHY

V době psaní tohoto článku, Bitcoin prorazil psychologickou hranici 7 000 USD a zatím stále roste. To znamená, že z nedělních minim je BTC nyní až o 5 % výše, což odráží zisky zaznamenané na akciovém trhu, a to navzdory zhoršující se situaci okolo pandemie koronaviru ve světě, nyní zejména v USA. Rozhodující nyní bude, zda se Bitcoinu povede tuto hranici udržet. Altcoiny jsou také v zelených číslech. Pro čerstvé informace sledujte naše dnešní TA a další články.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za uplynulý víkend najdete zde: LTC/USD, BTC/USD , AMD a Microsoft , BNB/USD, ETH/USD a LTC/USD, BTC/USD a tady jsme pro vás připravili přehled dění na kryptotrzích.

Kryptoměny

Objemy obchodování s BTC na burzách Block 22 zaznamenaly v prvním čtvrtletí roku 2020 výrazný nárůst. Objemy dosáhly v tomto čtvrtletí více než 154 miliard USD – což znamená nárůst o 61 % oproti předchozímu čtvrtletí s 96 miliardami USD. Výzkum provedla společnost The Block. Čtvrtletní průměrná cena BTC se však mezičtvrtletně zvýšila pouze o 4 %. I přes nárůst objemu obchodování zaznamenala hodnota transakcí na bitcoinové síti v prvním čtvrtletí 2020 ve srovnání s předchozím čtvrtletím relativně malé zvýšení o 11 %. Během prvního čtvrtletí uživatelé uskutečnili obchody v BTC v hodnotě více než 178 miliard USD, v průměru tedy 1,98 miliardy USD denně.

Uprostřed koronavirové krize bude Nadace Stellar Development Foundation přispívat v XLM stejnou částku, jako budou donátoři věnovat na pomoc. Nadace tak bude činit až do maximální výše 1,9 milionu XLM, což je v běžných cenách téměř 79 000 dolarů. Zároveň nadace již darovala 100 000 XLM charitativním organizacím, které se účastní této nové dárcovské kampaně. Oficiální stránka kampaně se nazývá Lumentrhopy a vysvětluje, že velké množství jednotlivců přichází o práci kvůli současné kronavirové krizi. Mezi neziskové organizace, kterým nadace Stelar Development Foundation věnuje dary, patří Unicef France, projekt Tor, Heifer International, Watsi, Svoboda tisku a Ženy, které kódují.

Kryptoburzy, banky

Společnost Poloniex odhalila 5. dubna svou platformu pro IEO, založenou na kryptoměně Tron (TRX). Justin Sun, zakladatel společnosti Tron, popsal tuto platformu na Twitteru jako budování decentralizovaného protokolu o půjčování a správě decentralizovaných financí (DeFi). Sun byl členem konsorcia asijských investorů, kteří zakoupili Poloniex v říjnu 2019. Poloniex je objemově 15. největší kryptoburza.

Regulace, CBDC

Korejská centrální banka zahájila pilotní program pro testování digitální měny. Centrální banka uvedla, že program byl spuštěn minulý měsíc a bude fungovat do prosince 2021. Cílem programu je identifikovat technická a právní ustanovení, nezbytná pro vytvoření a vydání digitální měny. Je třeba definovat návrh digitální měny centrální banky (CBDC), způsob fungování CBDC a to, zda by bylo možné implementovat technologii blockchain. Z právního hlediska by program při zavádění CBDC analyzoval očekávané právní otázky a připravil také konkrétní plán změn zákona.

Zákon o platebních službách (PSA) a zákon o finančních nástrojích a burze (FIEA), dva z právních předpisů, které minulý rok přijala japonská sněmovna zástupců v oblasti regulace kryptoměn, měly vstoupit v platnost již na začátku dubna. Díky nečekaným zpožděním nebylo raději oficiálně stanoveno žádné datum platnosti, a to až do minulého týdne. Ve vydání oficiálního vládního zpravodaje z 3. dubna bylo oznámeno, že revidované verze PSA a FIEA budou v Japonsku platit počínaje 1. květnem. Protože v Japonsku neexistují žádné oficiální zákony upravující kryptoměny, změna stávajících předpisů je jediným způsobem, jak mohou digitální aktiva v asijské zemi mít jakýkoli právní status. Nově například kryptoburzy, provozované v Japonsku, budou muset od 1. května spravovat peníze uživatelů odděleně od vlastních peněžních toků.

Blockchain a technologie

Genobank, nový blockchainový projekt, jehož cílem je nabídnout spotřebitelům vlastnictví a kontrolu nad jejich údaji o DNA, se připravuje na spuštění aplikace, běžící na blockchainové platformě Telos, která je založena na EOS. Ta pomůže lidem v přístupu k anonymnímu testování na koronavirus. Podle nedávného oznámení nadace Telos Foundation aplikace také umožní uživatelům sdílet tyto informace se zdravotnickými organizacemi. Aplikace s otevřeným zdrojovým kódem Agerona ukládá testovací data do blockchainu Telos a Genobank zavádí token, který umožňuje sdílení informací. Očekává se, že aplikace bude spuštěna tento měsíc.

Blockchainová asociace, sdružení se sídlem v USA, zaslala dokument na podporu Telegramu, který je ve sporu s Americkou komisí pro cenné papíry (SEC). V souvislosti s nekonzistencí, se kterou se emitenti digitálních aktiv musí vypořádat při jednání se SEC, se v krátké zprávě uvádí, že „žádný precedent nebo agenturní zákonodárství se nezabývalo otázkou, zda a kdy digitální aktiva představovala cenné papíry.“

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: