05.04.20 Technická analýza ETH/USD a LTC/USD – Je tu šance jít s cenami up?

0

Současná situace na altech je skutečně bizarní, protože bez pohybu na trhu s Bitcoinem si ani neškrtnou. V rámci dnešní analýzy se po skoro dvou týdnech podíváme na trh s Litecoin (LTC) a Ethereem (ETH). A jak už jsem řekl, tak se za tu dobu skoro vůbec nic relevantního nestalo. Jenom jakési chabé pokusy, které okamžitě skončily. Z toho důvodu jde cítit ze strany trhu naprostý nezájem a všichni zkrátka sedí na cashi a vyčkávají.

Oba altcoiny přesně před rokem docela pěkně pumpovaly, bude se historický price action opakovat? Mohl by. I když kurz stojí na místě, tak v pozadí mohou velcí hráči pomaličku nakupovat, aby si toho nikdo nevšiml. To jsou ale bohužel spekulace, které se nám potvrdí až tehdy, když to vypumpují.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

analýza eth

Ten bear flag, co byl v grafu zakreslený ještě v minulé analýze, je definitivně pasé. Teď jsem spíše toho názoru, že struktura z posledních tří týdnů je rostoucí triangl. Nicméně, zase to není ani zdaleka jak z učebnice, takže se můžu škaredě mýlit. Ovšem dokud Bitcoin neprorazí skrze rezistenční pásmo 6 888 – 7200 USD, tak ani altcoinový trh se nepohne. Každopádně, nezdá se mi, že bychom měli jít dolů, protože price action tomu moc nenasvědčuje.

Je sice pravda, že konkrétně u Etherea pásmo odporu 152,99 – 145,84 USD solidně drží a nechce to dovolit býkům pushnout, ale po každém zamítnutí se z toho zase rychle vzpamatují. Respektive, nedochází k výprodeji, jenž by cenu poslal tvrdě k zemi. A i po opakovaných nezdarech kurz pushuje a pushuje. A jednou to snad musí vyjít. Na trhu s Ethereem je tedy klíčové pásmo odporu 145,84 – 152,99 USD. Jestli se povede průraz, tak bude jaro asi o něco příjemnější.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

Na trhu s LTC je ta situace obdobná a počítám taky s rostoucím trianglem. Zde je na oplátku klíčové rezistenční pásmo cca 41 – 43,77 USD. Významným plusem je opět to, že po opakovaných zamítnutích nedochází k výprodeji. Pokaždé se z toho trh vzpamatuje a následují pokusy o protlačení ceny skrze rezistenci. Objemy jsou soustavně klesající a volatilita na bodu mrazu.

Každým dnem by měl přijít konečně větší pohyb, který altcoiny rozpohybuje. Aktuální stav již nemůže dlouho vydržet. Každopádně, pro LTC je nejproblémovější úroveň asi 48,37 USD. Dle price action z minulosti nebude lehké se skrz dostat. To je právě takový paradox, přijde mi, že daleko jednoduší by bylo to shodit dolů. Ale i tak to trh úplně nevzdává.

Závěr

Jak jsem říkal, tak současný stav by neměl mít moc dlouhého trvání. Máme pár dní po měsíčním close a velký pohyb může každou chvíli přijít. Mně osobně to moc nedává smysl, ale fakt to vidím spíš na cestu up. Těch příležitostí s tím skoncovat bylo v předchozích třech týdnech tolik a medvědi i tak iniciativu nepřevzali. Že by se všichni shortaři tolik báli halvingu na BTC?

Těžko říci, určitě jsou všichni dost zmatení z toho posledního dumpu a neví, na čem založit svoje rozhodování. Předtím totiž na halvingu bylo spousta investorů v dlouhodobých pozicích a tvrdě je to vylilo. Takže je logické, že nikdo moc neví z čeho vycházet. Pak zase co akciové indexy, máme je brát v potaz? Mnoho otázek, na které nikdo asi odpověď v těchto chvílích nezná.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře