03.04.20 Technická analýza BTC/USD – Opětovné zamítnutí na rezistenci, pohne se Bitcoin konečně někam?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Grayscale zvažuje nové kryptoměnové produkty • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy opět krvácí, Bitcoin se krátce dostal pod 45 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin by se mohl propadnout...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Co se změnilo od mé poslední analýzy na Bitcoin (BTC)? Tak jednak máme po měsíčním close a včera se dokonce býci snažili prorazit skrze klíčové rezistenční pásmo 6 888 – 7 182 USD. No, nepovedlo se a proběhlo hodně škaredé zamítnutí. Paradoxní je, že po zamítnutí nedošlo hned k sesypání kurzu. Pokles se brzy zastavil a dokonce lze vidět snahu o vytlačení ceny zpátky.

Výše zmíněné pásmo odporu je zkrátka pro trh tvrdým oříškem a skoro to vypadá jako marná snaha. Nicméně, ty opětovné pokusy o pushnutí ceny výše jsou důsledkem toho, že měsíční svíce zavřela nad 6 000 USD. Z technického hlediska tedy dává větší smysl jít s cenou nahoru než dolů. Ale tohle je možná dost subjektivní a určitě by se našli tací, co by se mnou nesouhlasili.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

analýza btc

Poslední březnový týden jsem ani moc neočekával, že do konce měsíce přijde větší pohyb. Bral jsem to plácání prostě tak, že trh na měsíční close čeká a pak se třeba něco začne dít. A skutečně se pozitivní setrvačnost hned 1. dubna začala projevovat. Vyústilo to v menší pumpu, a díky ní byl kurz už velmi blízko rezistence 6 888 USD. Nicméně v tu dobu jsem měl již několik dní zakreslený symetrický triangl, protože struktura trhu ho opravdu připomíná. Pattern se dal brát jako pozitivní věc, protože se mohlo i jednat o přípravu na průraz skrze silné rezistenční pásmo. A skutečně se o to včera večer býci pokusili a na malý okamžik se zdálo, že pokus bude úspěšný.

Jak jsem říkal již v úvodu, tak pokus byl nakonec tvrdě zamítnut a výsledkem je na 4H časovém rámci bearish doji svíce. Na druhou stranu nedošlo k výprodeji, který bych takovém failu očekával. Naopak se to tváří, že býci znovu pokouší štěstí a budou to chtít opět zkusit a protlačit to nahoru. Upřímně, chová se to teď divně, protože by spíše dávalo větší smysl, aby proběhl průraz. Ono je pořád možné, že se kurzu breakout povede, ale ta doji svíce tam nevypadá moc hezky a mně osobně by to od nákupu zcela jistě odradilo. Zatím bych to tedy nebral jako ztracený pokus, protože výprodej ještě nenastal.

Indikátory

Na RSI indikátoru vidíme, že křivka má problém překonat hraniční hodnoty 70 bodů, což platí skoro dva měsíce. Trh tedy čelil více rezistencím, než jen té cenové. Ovšem momentum se ještě nepřeklopilo, takže šance na breakout tu je. Co se týče MACD, tak zde je momentum pozitivní a drží se. U Stoch RSI jsou křivky v překoupené části, ale zatím se stav nepřeklápí.

Závěr

Konečně nám trh nabídl alespoň nějakou price action. Nám se díky tomu potvrdilo, že pásmo odporu 6 888 – 7 182 USD je pro trh prostě problém a my s tím musíme počítat. Musíme to ale brát i tak, že když to býci ve finále pushnou up, tak s touto hladinou můžeme naopak počítat jako se silným supportem. Samozřejmě za předpokladu úspěšného retestu pásma. Na úplný závěr mohu říci, že můj pohled na trh je teď hodně neutrální.

Měsíční close je nad 6 000 USD, na což cena sice zareagovala růstem, ale o rezistenční pásmo se opakovaně rozbíjí. Jako přetrvávající problém vnímám soustavně nízké objemy, protože je to projekce nedůvěry účastníků trhu, kteří raději vyčkávají. Ale bez jejich kapitálu se nikam nepohneme. Alespoň ne výrazně a přesvědčivě. 

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře