04.04.20 Technická analýza: Krize COVID-19 – Počet transakcí BTC klesá! – Bitcoin nedokáže prolomit odpor 7 000 USD

0
bitcoin boure

Bitcoin se v posledních dnech natolik ustálil, až se investoři ptají proč. Počet transakcí je na minimálních hodnotách a cena uzavřena v pevném stisku kanálu.

Vítejte tradeři a traderky u naší další aktualizace analýzy na BTC/USD.

Nepromeškejte ani náš pravidelný přehled trhu: 04.04.20 [Přehled trhu] Bitcoin a Ethereum – Přehled toho nejpodstatnějšího – Přijde o víkendu větší propad?

Počet transakcí BTC klesá. Může za to koronavirus?

Ekonomické problémy, související s pandemií koronaviru, se týkají také Bitcoinu. Počet transakcí na jeho blockchainu začal výrazně klesat a tedy napodobil trend, který zaznamenali i jiní zprostředkovatelé plateb – například společnost VISA. Průměrný počet denních transakcí Bitcoinu klesl pod 300 tisíc, což je hodnota, která jsme mohli naposled vidět koncem prosince 2018, kdy cena BTC padla na přibližně 3100 USD. (Cointelegraph.com)

[BTC/USD] V roce 2020 k současné hodnotě: -4,4 %

Bitcoin se v sobotu drží na hodnotě 6 800 USD. Momentálně vidíme mírný pokles od pátečních hodnot, ale stále se držíme v blízkosti odporu. Už dva týdny se Bitcoin pohybuje ve vymezeném kanálu. Stále máme platný odpor na 7 000 USD. Podporu vidíme na hodnotě 5 800 USD.

Odpor zůstává pro bulls velkým problémem. Jak vidíte na grafu, vážně jsme ho testovali již podruhé, ale znovu jsme ho neprolomili. Čím déle budeme čekat, tím lépe to bude pro medvědy. Investoři se utvrdí ve své myšlence, že to výše nepůjde a opustí své long pozice – následovat bude potom pád k 5 800 USD.

 

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře