[Polední zprávy] • První bitcoinová peněženka je na orbitu • Pompliano: BTC za rok na 100 000 USD • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv za uplynulý den. Pod shrnutím potom získáte ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Bitcoin se během minulého týdne pokusil několikrát o průraz nad hranici 7 500 USD. To se povedlo až během víkendu a postupným pozvolnějším růstem, spíše než skokovým nárůstem, po kterém vždy následovala korekce. Nyní cena BTC opět mírně propadla pod tuto hranici. Trhy se tak stále nacházejí v oblasti strachu, podle Fear & Greed Indexu na čísle 32, což značí sice ne už extrémní obavy a strach, ale stále zdaleka ještě ne nákupní horečku. Aktuálně se ceny pohybují spíše horizontálně.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy najdete zde: ETC/USD, BNB/USD, LTC/USD, HT/USD, ENJ/USD a ETH/USD

Kryptoměny

Banky / Burzy

Technologie / mining

Regulace

Pompliano: BTC za rok na 100 000 USD

Základní ekonomické principy diktují, že když se sníží nabídka aktiva, zatímco poptávka po něm zůstává stejná nebo se zvyšuje, jeho cena by měla stoupnout. Tomu také věří Pompliano a je velmi jistý svým cenovým cílem. „Halving bude pro bitcoiny velkým okamžikem. Nemyslím si, že cena se bude zvyšovat hned den poté, ale myslím si, že uvidíme cenu bitcoinů na 100 000 USD do prosince 2021.“

První bitcoinová peněženka je na orbitu

Ve čtvrtek přesně ve 12:29 EST vystřelila kryptopeněženka postavená vývojáři ve SpaceChain do stratosféry na palubě rakety Falcon 9. Když dorazila na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS), stala se prvním aktivním bitcoinovým uzlem na orbitu, na ISS.

OKEx nabídne nový produkt, tzv. USDT Margined Perpetual Swap Trading

Společnost OKEx, přední světová platforma pro obchodování s futures na kryptoměny oznámila, že brzy nabídne funkci obchodování tzv. Margined Perpetual Swap Trading na USDT. Podle oznámení bude nejnovější nabídka kontraktů denominovaných v USDT uvedena do provozu 16. prosince 2019 po simulační fázi, která byla spuštěna 4. prosince.

Funkce trvalého swapového obchodování s marží USDT je ​​doplněk k nedávno spuštěné nabídce obchodování s futures na USDT. Perpetual Swap s USDT bude zpočátku podporovat 9 různých obchodních párů, včetně BTC, EOS, ETC, ETH, LTC, XRP, TRX, BCH a BSV, se možností dalších přírůstků v budoucnu. Obchodníci budou také moci využít pákového efektu 0,01 – 100x, aby získali co nejvíce ze svých objednávek. Vyloučením potřeby znovuotevření nových pozic pomůže nejnovější funkce také obchodníkům, vyhnout se placení dodatečných transakčních poplatků, vzniklých při otevírání nové smlouvy.

Nová BTC těžební farma v USA, spolufinancovaná Winklevossovými

Společnost Crusoe Energy Systems, která přeměňuje zemní plyn na energeticky náročné výpočty, je připravena postavit nové zařízení na těžbu bitcoinů. Příští rok společnost nainstaluje 70 jednotek, z nichž každá bude mít kapacitu asi 1 megawatt (MW). Crusoe také získala nový kapitál ve výši 70 milionů dolarů na financování svých projektů. Nový kapitál, který byl ohlášen v pátek, pochází ze dvou kol financování a na financování se podílí také firma Winklevoss Capital.

Čína bude testovat státní kryptoměnu ve dvou městech ve spolupráci s Huawei

Čínská lidová banka (PBOC), centrální banka země, brzy otestuje svou velmi očekávanou digitální měnu (DC / EP) ve městech Shenzhen a Suzhou. PBOC je na cestě k tomu, aby se stala první centrální bankou na světě, která vydá digitální měnu, podle zprávy z čínského finančního zpravodajství Caijing. Podle této zprávy se PBOC spojila se sedmi státními společnostmi, aby provedla test – čtyři jsou komerční banky a tři jsou telekomunikační giganti. Caijing citoval osobu blízkou pilotnímu programu a uvedl, že centrální banka mezi těmito komerčními bankami zahájila „dostihový závod“, který je povzbuzoval, aby přišly s vlastními prováděcími strategiemi. Pilotní program se zaměří na průmyslová odvětví, jako je doprava, vzdělávání, obchod a lékařská péče. Zatímco některé banky se rozhodly spolupracovat s telekomunikačními firmami při vývoji SIM karet s vestavěnými digitálními peněženkami, jiné si vytvořily své nezávislé peněženkové aplikace.

Korejská vláda bude danit kapitálové příjmy z kryptoměn od roku 2020

Korejská vláda připravuje právní nástroje pro zdanění kapitálových výnosů z prodeje krypto aktiv. Očekává se, že specializovaná legislativa zaměřená na obchody s digitálními aktivy dorazí už pro daňovou sezónu 2020. Až donedávna byla Korea jedním z nejaktivnějších trhů pro kryptospekulace. Podle zprávy The Korea Times však neexistoval žádný přímý rámec pro zdanění kapitálových výnosů z prodeje digitálních aktiv. Ministerstvo hospodářství a financí připravuje opatření, které se od příštího roku stane daňovým zákonem.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: