08.12.19 Technická analýza: Ethereum Istanbul Fork spuštěn: 3 000 transakcí za sekundu, čekáme velký nárůst hodnoty?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • TradingView vydal novou funkci pro Bitcoin • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Sun: FUD spojený se strachem z dvojitého utracení BTC poslal cenu pod 30 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Kryptotrh ztratil během několika dní téměř...
Jan Kopil
Jan Kopil
Živím sa obchodovaním s kryptomenami na základe fundamentov, TA a indikátorov. Začalo to ako hobby, následne part time a momentálne už viac než 2 roky full time. Tento druh trejdingu a analyzovania je nekonečná denná práca. Znamená to zahodiť všetky predošlé analýzy do koša a začínať denno-denne odznova. Vďaka mnohým stratám ale aj ziskom som svoje skúsenosti z obchodovania vložil do vlastnej školy na TA predikcie, ktorá je dostupná pre širokú verejnosť.

Cena Ethereum se obchoduje nad několika důležitými podporami vůči americkému dolaru. Cena ETH se musí vyrovnat nad 158 USD za zvrat v uptrendu. Pomůže Istanbul Fork v růstu hodnoty Ethereum?

Cena ETH se snaží vytěžit z momentálního Istanbul Fork, odpor vidíme na 152 a 158 USD. Cena v současné době drží hlavní oblast podpory na 144 USD. Ve čtyřhodinovém grafu ETH / USD existuje klíčový triangl, který se pohybuje kolem 150 USD. Ukončení trianglu by mohlo značit silný pohyb vzhůru, jakmile překročí 152 a 158 USD.

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Technická analýza ETH/USD

Na konci minulého měsíce Ethereum testovalo oblast odporu na 158 USD, kde čelilo silným resistencím. První resistence se vytvořila kolem 158 USD a cena zahájila korekci. ETH přerušilo support line na 152 USD a zůstalo výrazně pod 100 denním klouzavým průměrem. Navíc došlo k přerušení Fib. retracementu 23,6% vzestupného pohybu z 132 USD (nejnižší cena) na 158 USD (nejvyšší cena).

Úrovně 144 – 145 USD působí jako silné nákupní zóny. Kromě toho, 50% Fib retracement level vzestupného pohybu z 132 USD na 158 USD funguje jako podpora. Triangl se formuje s odporem poblíž 150 USD. Podpora na ETH/USD je blízko oblasti 144 USD. Proto by úspěšný zlom pod podporou 144 USD, mohl začít další medvědí vlnu pod úrovní USD 140. Další významná podpora po prolomení 145 USD bude blízko nízkých 132 USD.

Na druhou stranu existuje mnoho odporů, počínaje odporem trianglů poblíž 150 USD. Pokud dojde k nárůstu nad resistance 150 – 152 USD, cena by mohla nadále růst k 160-170 USD. V uvedeném býčím případě se cena pravděpodobně shromáždí nad 160 a 170 USD a právě zde bude další resistence.

MACD a RSI indikátor

4 hod. MACD pro ETH / USD právě ztrácí sílu v býčí zóně.

4 hod. RSI pro ETH / USD v současné době klesá a je pod úrovní 50.

Hlavní úroveň podpory – 145 USD

Úroveň hlavního odporu – 158 USD

Momentálně se Ethereum nachází na klíčovém supportu, stejně tak tvoří vzor trianglů a vše bude záviset na tom, jak to prolomí.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře