08.12.19 Technická analýza ENJ/USD – Enjin coin se možná odrazil ode dna, bude pak následovat i zbytek altů?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Vzhledem k tomu, že větší část trhu je v dost špatném delíriu, tak proč si občas nespravit chuť nějaký coinem, který se právě z tohoto delíria vymanil. Před několika dny jsme to tak udělali již s analýzou na Vechain, kdy tento coin měl za sebou docela pěkný price action. Nyní se tedy podíváme na Enjin coin, který není až tak moc známý, ale v posledních několika dnech udělal docela pěkný price action. Nicméně, předtím to byla docela mrtvola a tohle může být klidně i jen něco jednorázového. Možná to je i reakce na fundament, který jenom neznám. Ale něco se tu děje a již teď je asi jisté, že trh nebude atakovat minimum z konce minulého roku. Díky tomu můžeme pak říkat, že Enjin coin je stále v uptrendu, i když slábnoucím.

Aktuální situace na 4H TF ENJ/USD

ENJ

Pojďme se tedy podívat na graf s tímto coinem. Jak můžete vidět na první pohled, tak poslední pumpa byla ohromná a docela rychlá, kdy během cca dvou týdnů získalo ENJ více jak 130 %. Ze začátku byl růst pomalinký a nic moc nenasvědčovalo tomu, že se něco děje. Pak se najednou objemy dramaticky z minuty na minutu zvýšily a výsledkem je šílená pumpa, kterou nikdo nemohl ani stihnout. Abych ale nepředbíhal, tak se vraťmě ještě trochu do historie, abychom měli ucelený obraz o situaci na tomto coinu. Celý rok v podstatě Enjin coin kopíroval hlavní proud altcoinového trhu, což znamená, že první půlka roku byla velmi pozitivní a hezky nám rostla i hodnota. V létě se ale situace změnila a roční HIGH máme tedy na ceně cca 0.25 USD, které je z března.

Od té doby v podstatě klesáme a nejdramatičtější to začalo být právě v létě, kdy byl pokles nejstrmější. Situace se relativně začala uklidňovat až v září a pak jsme tu měli v podstatě několik týdnů stranový pohyb. Naše roční minimum je tedy hladina 0.0493 USD, kde pokles vlastně skončil. Stalo se tak ke konci září a o měsíc později došlo k úspěšnému retestu této hladiny. Po technické stránce tu tedy pro ten růst máme i nějaké to opodstatnění, protože při pohledu na graf je jasné, že medvědům zkrátka došla pára. A jak jsem již říkal, tak to bylo hodně rychlé a doprovázeno ohromným množstvím nákupního tlaku, který cenu vypumpoval během pár hodin o 130 %.

Co bude dále?

Trh narazil až u rezistence 0.1112 USD, kde došlo k zamítnutí a následnému poklesu. Kurz se ale zachytil na úrovni 0.0828 USD, kde došlo i k odrazu. Nicméně, není jisté, zda tento odraz znamená konec toho malého pročištění trhu, či budeme brzy pokračovat v poklesu. Ačkoliv, objemy jsou zdá se pořád vysoké a nákupní tlak se obstojně drží, takže by případný zájem mohl ještě cenu vypumpovat výše. Bude dost záležet na dalším price action, který může vyústit i v nějakou konsolidaci, ze které se bude dát lépe vycházet. Takhle by to bylo zatím jen hádání a z toho důvodu se nepřikláním ani na jednu stranu.

Indikátory

Na RSI můžeme vidět, jak byl pohyb agresivní a trh se docela rychle vyčerpal. Nicméně, z indikátoru je i patrné, že již došlo k dostatečnému pročištění a mohli bychom z tohoto úhlu pohledu zase klidně nahoru. Prostoru je totiž dostatek. Na MACD máme čerstvě po bearish crossu, ale to nemusí zatím vůbec nic znamenat. U Stochastic RSi jsou křivky v přeprodané části a zdá se, že momentum up začíná opanovávat situaci.

Závěr

Z Enjin coinu je takový ten precedens pro to, že když se chce, tak to jde. Spousta altů vypadala na to, že by klidně nahoru s cenou šla, ale bylo do očí bijící, jak ty trhy čekaly na to, co udělá Bitcoin. A i nyní to nevypadá zrovna blaze. Snad se ale i ostatní alty zmátoří a předvedou pěkný price action, jak to teď udělal tento trh.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: