03.12.19 Technická analýza VET/USD – VeChain roste i navzdory hlavnímu trendu!

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Americký dolar jsou směšné peníze – tvrdí Winklevossovi • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Winklevossovi předpovídají zajímavý týden pro BTC • Goldman Sachs zvažuje vývoj vlastního stablecoinu • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin v posledních 24 hodinách...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

V dnešní analýze se podíváme na méně známý coin a tím je VeChain (VET). VeChain už od konce října v podstatě jde proti trendu. Za extrémně krátkou dobu, jako jsou tři týdny, udělal více jak 180 %, čímž se právě tento coin stává všech gamblerů snem. Vzhledem k tomu, že je to coin s menší kapitalizací, tak je samozřejmě volatilita vysoká.

Nicméně, jak uvidíte z grafu, tak se dlouhodobě držela na minimu a jednalo se v podstatě o mrtvý coin, na kterém obchodují jenom roboti s minimálními objemy. To se ale na konci října změnilo a celý tento pohyb je potvrzený zvýšenými objemy, což nám říká, že se nemusí jednat jen o krátkodobou zálěžitost. Nicméně, ta šance, že se jedná o past, tu je značná.

Aktuální situace na 4H TF VET/USD

analýza VET

Žádná volatilita

Při prvním pohledu na graf můžete hned seznat, že volatilita na tomto coinu byla tristní. Tedy, byla relativně tristní, protože ty malé svíce mají volatilitu v rozpětí několika %. Jenomže, je to sem a tam a v závěru z toho nic moc není, což dělalo z tohohle trhu něco naprosto nezajímavého. Jediný, kdo obchodoval tyhle pohyby nahoru a dolů, byli samozřejmě roboti. Objemy tomu taky napovídají, neb byly minimální. Pak se ale situace začala dramaticky měnit, neboť kurz nejenom, že začal pumpovat, ale objemy rostly spolu s tím. A z vizuálu můžeme tvrdit, že takové objemy tu nebyly celé měsíce. Z čehož můžeme vyvozovat, že vstoupil do trhu někdo větší.

Jenomže nevíme, zda to bylo s dlouhodobým cílem, či jen vypumpovat krátkodobě a následně pomalu prodávat nakupujícímu retailu. Ať je to jak chce, tak VET posílilo za necelé tři týdny o 180 % a zastavilo se to až u rezistence v úrovni 0.00808 USD. Trhu zde došly evidentně síly a setrvačnost se radikálně změnila, díky čemuž cena rapidně klesala. Nicméně, propad se zastavil v úrovni 0.00491 USD a to znamenalo, že velká část zisků se zachovala. Propad to byl ale markantní, protože VET ztratilo více jak 41 % ze své hodnoty. Brzy došlo i k dalším retestům hladiny, takže bylo již jen otázkou času, než se bude pokračovat v postupu up.

Další zamítnutí

Kurz se tedy s velkou vervou odrazil. Ze začátku moc objemy nebyly, ale nakonec se přidal i tento faktor. Vyústilo to v další atakování hranice 0.00808 USD, ale i tentokrát proběhlo zamítnutí. A to zamítnutí proběhlo za doprovodu vysokého sell volume, což bychom měli brát jako potvrzení toho, že se víc up už v dohledné době nepůjde. Nebo bude stačit krátky odpočinek a bude třetí pokus? Aktuálně cena konsoliduje u hladiny 0.00684 USD a zdá se, že zde dochází k pozitivní reakci. Nicméně, zatím to není nic relevantního spíše bychom po těch zamítnutích měli počítat s dalším poklesem.

Jestliže zůstaneme bullish, tak můžeme čekat stabilně vysoké nákupní objemy, které povedou k růstu ceny. Logickým důsledkem by pak bylo další atakování rezistence, kde je právě výsledek nejistý. Při medvědím scénaři bych čekal propad ideálně k úrovni 0.00491 USD, což by vlastně znemanlo retest hladiny. Když by byl tento retest kladný, tak můžeme zase uvažovat o postupu up k rezistenci.

Indikátory

Z RSI je nadmíru patrné, že trh se v posledních mnoha týdnech dost přepaloval. Máme více jak půl tuctu vstupů křivky do překoupené části indikátoru, takže z toho můžeme vyvozovat, že se to fakt úpěnlivě dralo nahoru. Teď máme čerstvě po dalším takovém vstupu křivky indikátoru do překoupené části, ale jen na malou chvíli. Ale to vůbec nevadí, protože je to signálem pro to, že trh se nahoru chce stále protlačit. Na MACD už to tak dobře nevypadá, protože stačí už jen velmi málo na to, aby proběhl bearish cross, čímž by se momentum překlopilo. U Stochastic RSI už je momentum negativní.

Závěr

Já osobně teď budu VET sledovat, protože jako jeden z mála altcoinů si razí svoji vlastní cestu a ignoruje negativní pohyby Bitcoinu. Vzhledem k tomu, že nám to všechno pomalu „umírá“, tak tohle je takové příjemné zpestření každodenního sledování grafů. Jak už jsem ale trochu nakousl v úvodu, tak nevíme, jak dlouho to bude trvat. Fundament moc nesleduji, takže je reálně možné, že to vyhonil jeden subjekt s cílem, že to pak pomalu rozprodá hamounům. Proto budu VET sledovat déle, abych si pak mohl udělat lepší názor.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře