07.12.19 Technická analýza LTC/USD – pohyb v medvědí vlajce avizuje další propad!

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.
[speaker]

Tak máme sobotu a s ní i další analýzu od mé maličkosti. Dnes se se mnou podívate na Litecoin (LTC) a budeme samozřejmě tradičně navazovat na moji předešlou analýzu tohoto coinu. Na LTC se situace od posledně dost změnila a už máme docela dlouhou dobu od toho velkého propadu. Trh nám tedy zkonsolidoval a po takové konsolidaci by mělo být alespoň už trošku znát, co by se mohlo chystat v dohledné budoucnosti.

No, aktuálně se zdá, že další vývoj nebude nějak moc příznivý, protože se nám od skončení poklesu v grafu vytvořila medvědí vlajka, a to právě nevěští úplně nic dobrého. Právě tento bearish pattern tak nějak předznamenává, že do konce roku bychom ještě s jedním poklesem měli počítat.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

LTC

Navažme tedy na na moji minulou analýzu, kdy byl zrovna kurz ještě v bullish patternu fallign wedge, z čehož jsme tehdy vycházeli a bylo tedy očekávání, že kurz nakonec pumpne up. Bohužel, tenhle scénář absolutně nevyšel a trh nás zradil ve prospěch medvědů. Zprvu to znamenalo průraz supportu v úrovni 53.89 USD a následně 81 USD a 48.37 USD. Na poslední zmíněné hladině můžeme vidět malý odraz, který byl ale hodně rychle zase zadupán.

Negativní setrvačnost si stále udržovala svoji sílu a díky tomu prorazila poslední zmíněnou hladinu a pokračovalo se až po úroveň 43.77 USD. Zde se vytvořila svíce hammer a bylo to i podpořené objemy. Další svíce měla dokonce close nad hammerem. Nicméně, stejně to nestačilo a na okamžik se medvědům podařilo sundat kurz pod poslední zmíněnou hranici podpory. Abych na to pak ještě nezapomněl, tak zdůrazňuji, že se nám tím posledním propadem udělalo s přehledem nové roční low, což je silně negativní signál.

Zformování bear flagu

Poslední odraz započal retracement a bylo už opravdu na čase. Nicméně, trh neměl větší sílu než dostat kurz k hladině 48.37 USD a pak se momentum zase hned překlopilo. Díky tomu se cena navrátila po hladinu, kde započal poslední odraz up. Hladina funguje jako hranice podpory dobře a cenu níže nepustila. Naopak, momentum se začalo zvedat, což pomohlo kurzu k započetí nějakého toho posilování. Bohužel, vzhledem k minulému price action, máme na grafu zřetelný bearish útvar – medvědí vlajku, která má target cca nad hladinou 38 USD.

I kdyby k dalšímu pádu došlo, tak jsme od low (22 USD) z minulého roku stále dost daleko. Kvůli tomuto patternu reálně očekávám, že by trh mohl ještě jednou silněji vyklesat a to ještě do konce roku. A až potom by snad mohl být poklesu konec. Záleželo by dost na tom, jak by vypadal price action v lednu, ale to už by bylo hodně velké fantazírování. Teorie je ale taková, že jakmile se uzavře roční svíce nad close z minulého roku, tak by mělo nastat oživení. Navíc, od léta v podstatě jenom klesáme a trh je již i na vyšších TF dost přeprodaný.

Indikátory

Z RSI můžeme pouze vyčíst to, že prostoru je na obě dvě strany dost. Momentum je ale zatím stále ještě pozitivní. Na MACD se setrvačnost taky drží pozitivní, ale kurz zatím nic velkého nepředvádí. U indikátoru Sotchastic RSI jsou zrovna křivky v překoupené části.

Závěr

Abych to shrnul, tak očekávám ještě jeden propad a je dost možné, že se to ještě do konce roku stihne. Záleželo by už na tom, jak dlouho se kurz v rámci bear flagu udrží. Útvar to ale není zrovna velký, takže by k průrazu na jakoukoliv stranu mělo do dvou týdnů dojít. A to ještě s tím časovým horizontem dost možná přeháním. Nicméně, i kdyby ještě do konce roku k propadu došlo, tak se vlastně nic velkého neděje a němělo by to mít razantní vliv na další vývoj. Minimum z minulého roku je daleko níže a neočekávám, že by se kryptotrh tak moc vylil, že by to znamenalo ztrátu přes 50 %. Do konce roku neočekávejte tedy žádnou hitparádu, ale tak snad ten další rok bude již lepší.

Co číst dále?

06.12.19 Technická analýza Ethereum classic – ETC se připravuje na další pokles

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře