Podle žaloby Coinbase ignorovala varovné signály, než byla peněženka uživatele vyčerpána

4.5
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Společnost Coinbase lhala zákazníkům o nedostatcích v kybernetické bezpečnosti a zmrazila účty, což vedlo ke ztrátě kryptoměn v hodnotě tisíců dolarů a značné částky z osobního bankovního účtu uživatele, tvrdí nová žaloba.

Hromadná žaloba

Jak informoval server Law 360, pondělní hromadná žaloba popisuje, jak hackeři v dubnu odčerpali z kryptopeněženky uživatele Coinbase George Kattula tokeny v hodnotě 6 000 dolarů, a to navzdory “zjevným červeným vlajkám”, které Coinbase přehlížela. Tvrdí také, že hackeři získali 1 000 dolarů z jeho propojeného bankovního účtu a poté tyto prostředky použili k nákupu ještě většího množství kryptoměn.

Kattula naštěstí dokázal během několika hodin nezákonný bankovní převod zvrátit, nicméně Coinbase nebyla tak vstřícná, pokud jde o znovuzískání ukradených kryptoměn. Kattula tvrdí, že společnost zmrazila jeho účet, nerozpoznala podivné umístění hackerovy IP adresy a odmítla mu uhradit veškeré ukradené prostředky.

Žaloba tvrdí, že společnost Coinbase:

  • Lhala zákazníkům tím, že je “falešně ukolébala”, aby věřili, že jejich kryptoúčty jsou v bezpečí.
  • Nezavedla bezpečná a špičková kybernetická bezpečnostní opatření.
  • Bezdůvodně zmrazila kryptoměnový účet Kattuly.
  • Neřešila adekvátně stížnosti zákazníků týkající se narušení bezpečnosti.
  • Jednala příliš pomalu, aby ochránila kryptografické držby zákazníků.

“Kdyby byla zavedena odpovídající kybernetická bezpečnostní opatření, k neoprávněnému přístupu, neoprávněnému převodu kryptoměn, neoprávněnému převodu finančních prostředků z banky žalobce a zmrazení účtu žalobce by nedošlo,”

– stojí ve stížnosti Kattula (Via Law360).

“Kdyby žalobce věděl, že společnost Coinbase ponechá jeho majetek zranitelný vůči krádeži a zmrazí jeho účet, žalobce by službu Coinbase nepoužíval.”

Žaloba tvrdí, že smluvní podmínky jsou trestné

Kattula tvrdí, že uživatelská smlouva společnosti Coinbase obsahuje soubor požadavků, které jsou nezákonné a neplatné.

Konkrétně se jedná o ty, které uvádějí, že se uživatelé vzdávají práva na jakoukoli hromadnou žalobu proti společnosti Coinbase a že veškeré spory budou řešeny prostřednictvím rozhodčího řízení, nikoli soudcem nebo porotou.

Kattula také tvrdí, že Coinbase porušila federální zákony o cenných papírech tím, že fungovala jako neregistrovaná burza a makléř.

Pokud bude žaloba úspěšná, Kattula požaduje, aby Coinbase nahradila veškeré škody, které žalobcům způsobila, a chce, aby společnost odstranila své “zatěžující” uživatelské smlouvy. Katulla také požaduje, aby burza zavedla a zaplatila služby sledování kreditu zákazníků, výrazně zlepšila svá bezpečnostní opatření a podstoupila audit kybernetické bezpečnosti.

Závěr

Pokud jste někdy měli s Coinbase problém, souhlasíte s těmito tvrzeními?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
anivarK

Nedobytné kryptopeněženky!!!
To je tak trapné,jak tomu idioti věří a budou se hádat do krve, ubožáci.
Ty svoje ticicimistne kódy jsou vám absolutně k ničemu !!!
Je to všechno jen podvod.
Letadlo
Pyramida
Ponzi

Jirka O.

Miloši, jsi to ty?

anivarK

Miloš Frýba !!!

spot_img