[Odpolední zprávy] • Soudní spisy ukazují, že společnosti Celsius do října dojdou peníze • a další články

5
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Posledních několik dní bylo pro bitcoin poměrně volatilních. Dokonce i o víkendu, který má obvykle tendenci aktivum uklidnit, došlo k několika cenovým výkyvům.

V prvním z nich se BTC poprvé po více než dvou měsících vyšplhal na 25 000 USD. Zpočátku se mu ji nepodařilo překonat, ale býci se poměrně okamžitě vrátili na scénu a v následujících hodinách ji opět vytlačili na sever.

Výsledkem byl cenový skok na 25 200 USD – nejvyšší cenovka, kterou bitcoin viděl od poloviny června. V dalším stoupání se však již nedokázal udržet a začal tvrdě couvat. Během několika minut ztratil BTC více než 1 000 USD hodnoty a propadl se pod 24 000 USD. Od té doby se aktivum obchoduje převážně kolem této úrovně.

Altcoiny si během víkendu a pondělí prošly podobnými cenovými výkyvy, ale nyní sedí klidně. Ethereum se vyšplhalo na své vlastní 74denní maximum nad 2 050 USD, což možná podpořil humbuk kolem nadcházejícího sloučení. Od té doby však druhá největší kryptoměna klesla o téměř 200 dolarů a nyní se obchoduje pod hranicí 1 900 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Další bearish signál, už poslední?

Kryptoměny

Těžaři bitcoinů prodali v červenci o 60 % méně BTC, protože volatilita na kryptotrhu klesá

Po obtížném období, které snížilo ceny mnoha digitálních aktiv, se zdá, že trh s kryptoměnami pomalu získává zpět svou sílu, což zmírňuje prodejní tlak veřejných těžařů BTC, protože cena tokenu se blíží hranici 25 000 USD.

Konkrétně veřejní těžaři prodali v červenci 6 500 svých bitcoinů, zatímco měsíc předtím jich bylo přibližně 14 600, když byli nuceni ve velkém měřítku odprodávat své BTC, aby udrželi svůj provoz, uvedla 15. srpna společnost Arcane Research.

V důsledku toho se výprodej BTC veřejně obchodovaných těžařských společností mezi těmito dvěma měsíci snížil o více než polovinu a klesl o téměř 58 %. Stále je však vyšší než v květnu, kdy veřejně obchodovaní těžaři poprvé čelili klesající ziskovosti těžby na větší úrovni. [2a]

Analytik, který letos označil bitcoin za kolaps, vydal nové varování pro obchodníky s altcoiny

Pseudonymní analytik Capo sděluje svým 477 300 sledujícím na Twitteru, že pozorně sleduje graf OTHERS, který sleduje celkovou tržní kapitalizaci 125 největších kryptoaktiv s výjimkou Bitcoinu a dalších altcoinů s velkou kapitalizací.

Capo říká, že graf OTHERS je nastaven na převrácení poté, co se mu nepodařilo překonat rezistenci na úrovni 160 miliard dolarů.

Graf OTHERS | Zdroj: Capo/Twitter

“Některé výstupní podvodné pumpy na altcoinech by mohly vyvolat iluzi, že se nacházíme v altseason. To zdaleka není pravda. Realita je taková, že průměrná tržní kapitalizace altcoinů se ani nezdvojnásobila, a to dělá zaokrouhlený test makro rezistence. Nenechte se zmást. Nová minima jsou pravděpodobná.”

[2b]

Izrael zatkl skupinu, která prala kryptoměny, kvůli podvodu s francouzským Covid Reliefem

Tajná operace v Izraeli rozbila kryptografický gang, který byl podezřelý z podvodu na francouzské vládě a připravil ji o miliony eur.

V Izraeli byli zatčeni tři údajní podvodníci kvůli tvrzení, že prali finanční prostředky pocházející z trestných činů spáchaných v zahraničí, uvedla v pondělí ve společném prohlášení místní policie a daňový úřad diamantové jednotky.

Klíčovým prvkem zločinného schématu byly pobídky, které francouzská vláda poskytla během pandemie COVID-19, uvedl deník The Times of Israel.

Trojice údajně tento program zneužila tím, že založila falešné podniky, které žádaly o podporu související s pandemií. Mohli tak snadno požádat o pomoc, protože vláda rychle vyplatila finanční prostředky. [2c]

Banky, burzy, firmy

Soudní spisy ukazují, že společnosti Celsius do října dojdou peníze

Podle nejnovějších dokumentů společnosti Celsius Network, která se ocitla v krizi, dojdou peníze do října. Podané 14. srpna k americkému konkurznímu soudu v jižním okrese New Yorku, Celsius zdůraznil, že se očekává, že dosáhne záporné likvidity do října 2022 na přibližně 34 milionů dolarů.

Ukázalo se, že úvěrová platforma, která měla důvěru mnoha lidí po celém světě s životními úsporami a penzijními fondy, je v mnohem horší finanční situaci, než se původně předpokládalo v červenci.

Soudní dokumenty tento týden odhalily, že tříměsíční prognóza peněžních toků společnosti Celsius, která ukazuje strmě klesající likviditu, naznačuje, že od srpna do září společnost zaznamená přibližně 80% pokles likvidních prostředků.

Prognóza předpovídá, že společnost Celsius bude i nadále vykazovat záporný peněžní tok a v říjnu jí zcela dojdou peníze. V následujících třech měsících se očekává, že společnost nahromadí záporný čistý peněžní tok ve výši 137,2 milionu USD. [3a]

CBDC, Regulace

Fed odhalil pokyny pro krypto banky, které chtějí otevřít “hlavní účty”

Správní rada Federálního rezervního systému (Fed) představila pokyny, které budou standardizovat žádosti o “hlavní účty” od institucí “s novými charitami”, včetně “bank spravujících kryptoměny a jejich obchodních sdružení”.

Hlavní účty rezervních bank umožňují institucím získat přímý přístup k platebním systémům Fedu. Bez tohoto přístupu se firmy musí spojit s partnerskými bankami, které hlavní účty mají. Řada kryptobank se sídlem ve Spojených státech již několik let usiluje o přímý přístup k hlavním bankám – a zdá se, že by ráda odstranila potřebu zprostředkovatelských partnerství s běžnými bankami.

Nové pokyny nejsou právně závaznými pravidly, ale zdá se, že poskytují jasný manévrovací prostor pro hráče na trhu s kryptoměnami, kteří usilují o přístup k hlavním účtům. [4a]

Ministerstvo financí USA překračuje své pravomoci, když sankcionuje Tornado Cash, tvrdí skupina Coin Center

Americké ministerstvo financí možná překročilo své zákonné pravomoci, když sankcionovalo míchačku kryptoměn Tornado Cash, uvedla skupina na podporu kryptoměn Coin Center.

Podle úterního příspěvku na blogu bude Coin Center spolupracovat s dalšími obhájci práv a usilovat o správní úlevu.

Autoři blogu argumentovali tím, že Tornado Cash je bezobslužná a samočinná “aplikace” na platformě ETH, nikoli osoba, subjekt nebo majetek, který může být sankcionován ministerstvem financí. Blog také zdůraznil pátý dodatek a obvinil ministerstvo financí USA z porušení ústavních práv na “řádný proces a svobodu projevu”. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
anivarK

Letadlo se řítí k zemi !!! Střemhlav !!!
Padáky nebyly rozdány poněvadž byly prodány !!!
Hejlove skáčou s deštníkem !!!

spot_img