[Odpolední zprávy] • Hackeři ukradli v červenci 2022 kryptoměny v hodnotě téměř 2 miliard dolarů • a další články

5
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Cena primární kryptoměny během víkendu vyskočila na nové dvouměsíční maximum nad 25 200 USD. Stalo se tak po předchozím náporu na 25 000 USD, oba však vyústily v prudké odmítnutí.

Po druhém z nich se BTC ocitl po propadu ceny o 1 000 USD pod hranicí 24 000 USD. Tam strávil většinu následujících dní, ale v posledních 24 hodinách zahájil růst.

Býci jej vyhnali na intradenní maximum těsně pod 24 500 USD. Následoval však další prudký pokles ceny a bitcoin se opět propadl pod 24 000 USD, kde se v současnosti nachází.

Altcoiny se včera obchodovaly klidně, ale několik z nich se vydalo na volatilní horskou dráhu. Ukázkovým příkladem je dogecoin. OG memecoin během několika hodin vyskočil z necelých 0,8 USD na několikatýdenní maximum 0,92 USD. Poté se stejně prudce vrátil zpět a nyní se nachází pod 0,85 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Tvrdý boj, medvědi přebírají iniciativu

Kryptoměny

Hackeři ukradli v červenci 2022 kryptoměny v hodnotě téměř 2 miliard dolarů

Navzdory celkovému propadu odvětví digitálních aktiv, který způsobil až 70% korekce některých kryptoměn, nelegální aktivita na trhu ani na chvíli nepolevila, jak ukazuje zpráva Chainalysis.

Podle měsíčního grafu hodnoty kryptoměn přijatých nelegálními subjekty se objem prostředků, které hackeři získali do svých peněženek, i přes propad trhu stále pohybuje v rostoucím trendu.

V červenci hackeři ukradli o něco méně než ve stejném období v letech 2019 a 2021, ale situace se může změnit v zimě, protože to je obvykle nejvýnosnější měsíc pro skupinu uživatelů, kteří provozují nelegální aktivity včetně podvodů a hackingu. [2a]

Coinbase říká, že toto kryptoaktivum bude základem nové éry finančních služeb

Přední americká kryptoburza říká, že jeden stablecoin vázaný na dolar bude hrát důležitou roli v rámci transformujícího se finančního prostředí. V novém příspěvku na blogu Coinbase uvádí, že US Dollar Coin (USDC) bude klíčovou součástí širších revolučních změn, které se s rozšiřujícím se přijetím digitálních měn odehrávají.

USDC byl vytvořen společně společnostmi Coinbase a Circle v rámci konsorcia CENTRE již v roce 2018 a nyní Coinbase vysvětluje, proč se tento stablecoin bude odlišovat od svých konkurentů:

“Stablecoiny představují most mezi tradičním finančním systémem a kryptoekonomikou a umožňují existenci fiat měn ve formě, která se může volněji a efektivněji pohybovat na blockchainech.”

[2b]

Banky, burzy, firmy

Celsius zvažuje nové nabídky financování, aby se vyhnul bankrotu

Společnost Celsius Network obdržela nabídky nových peněz, které by jí pomohly financovat případný proces restrukturalizace, uvedl právník společnosti.

Výbor nezajištěných věřitelů se s Celsiusem sejde příští týden a podle tweetu na případu “energicky” pracují.

Společnost Celsius minulý měsíc požádala o bankrotovou ochranu poté, co v červnu vyhlásila moratorium na výběry od uživatelů. Společnost v současné době spolupracuje s konkurzními právníky, aby prozkoumala své možnosti restrukturalizace. [3a]

Sankce Tornado Cash jsou “bezmyšlenkovité” na krach Terry, říká CEO společnosti Kraken

Jesse Powell, generální ředitel kryptoburzy Kraken, kritizoval vládní sankce proti službě míchání mincí ETH Tornado Cash a označil je za ukvapenou reakci.

V rozhovoru pro Bloomberg Technology 16. srpna Powell uvedl, že regulační sankce nejsou dobře promyšlené, a naznačil, že jsou “bezmyšlenkovité”, která má ochránit spotřebitele, zejména po nechvalně známém krachu burzy Terra (LUNA).

Podle Powella lze službu Tornado Cash přirovnat ke svobodě projevu a zpochybnil, zda by sankce obstály v případě ústavní stížnosti.

“Transparentní lidé mohou sami posoudit, co se skutečně děje. Je to většinou bezmyšlenkovitá, ukvapená reakce na to, co se nedávno stalo s UST a Lunou. Regulační orgány reagují přehnaně, když chtějí chránit lidi,”

– řekl Powell. [3b]

CBDC, Regulace

EU zvažuje nový úřad pro boj proti praní špinavých peněz

Dříve či později vznikne v Evropské unii (EU) nový regulační orgán, který bude dohlížet na pravidla proti praní špinavých peněz, včetně kryptoaktiv. Letos v létě se 27 členských států dohodlo na “částečném postoji” k vytvoření nového orgánu EU pro boj proti praní špinavých peněz, který by dohlížel na kryptografické transakce.

Tento orgán bude nejen pomáhat v boji proti praní špinavých peněz na evropských finančních trzích, ale získá také nové pravomoci přímo dohlížet na určité typy úvěrových a finančních institucí – včetně poskytovatelů služeb v oblasti kryptoaktiv – pokud budou považovány za příliš rizikové.

Toto stanovisko je “částečné”, protože země EU se zatím nedohodly na místě, kde bude nový orgán sídlit. Pokud budou postupovat stejně jako ostatní regulační orgány EU, budou muset země a evropská města mezi sebou soutěžit o to, aby nové sídlo získaly na svém území. [4a]

Australské penzijní fondy a instituce čekají na vyjasnění, aby mohly investovat do kryptoměn

Australské samosprávné super penzijní fondy (SMSF) mají stále větší zájem investovat do kryptoměn, ale zklamává je nedostatek regulační jasnosti, uvedla ve středu na průmyslovém panelu Caroline Bowlerová, výkonná ředitelka australské burzy BTC Markets.

“Finanční poradci za námi přicházejí s tím, že opravdu chceme našim klientům poradit v této oblasti, ale nevíme, jak to udělat, protože to ještě není regulováno,”

– řekla Bowlerová.

“Takže je tu tato poptávka, která se právě začíná objevovat zejména v oblasti SMSF,”

– dodala.

Existuje zvýšený zájem o to, kdy by australské superpenzijní fondy mohly začít investovat do kryptoměn, vzhledem k tomu, že tento sektor byl v roce 2021 oceněn na 2,3 bilionu USD a zařadil se na páté místo na světě. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
anivarK

Hackeři od začátku roku nakradli kryptoměny za 1,4 miliardy dolarů
Kytka
By
Kytka
16. srpna 2022

A teď jen za červenec 2 mld.
Tady tenhle podvodný web je opravdova žumpa.
Věrohodné info tady fakt nenajdeš.
Falešný guru Jára je opravdový ubožák, že Jarolíme,podvodníku a zloději.

spot_img