17.08.22 Analýza BTC/USD – Tvrdý boj, medvědi přebírají iniciativu

3.7
(3)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) se pořád drží relativně nad vodou. Je to už vcelku únavné, ale kurz se opřel o blízké supportní pásmo. Tudíž pokles po velmi nezdařeném pondělku nepokračoval. Trhu s krypto aktivy mimo jiné hodně pomáhají akcie.

Akciový trh se totiž pořád hrne nahoru. Momentum slábne, ale trend stále platí. Jako mnozí analytici však počítám s brzkým zlomem. Výsledková sezóna je totiž víceméně za námi. A právě ta to nyní dost táhla nahoru.

Update 15:45

Bitcoin se začíná lámat. Alespoň to tak nyní vypadá. Kurz vypadl z toho zakresleného rostoucího klínu, ale prvně potřebujeme denní close pro potvrzení. Pořád to mohou nakupující vytáhnout zpátky.


YouTube video

Aktuální situace na 4H BTC/USD

Bitcoin se zřetelně po pondělním poklesu opřel o horní hranici zakresleného supportního pásma. Kde je mimochodem nemalá supportní konfluence tvořena point of control objemového profilu, S/R levelem a spodní hranou zakreslenou rostoucího klínu. Ta zvyšuje pravděpodobnost odrazu.

Proto můžeme sledovat z řady několika 4H svící opakující se kladné reakce na dotyk s kurzem. Ta obrana tu byla jednoduše zřejmá. Nastal i slušnější odraz a zdálo se, že dnešek skončí zeleně.

BTC

Před pár okamžiky ovšem došlo k trochu neočekávanému zamítnutí. Pumpu následoval dump. Zkrátka typický Pump & Dump. Ještě to není zcela jisté, ale aktuální 4H svíce na BTC míří k tomu, aby zavřela v dosti medvědí podobě.

Z toho proto vyvozuji, že medvědi postupně přebírají delší iniciativu. Řekněme, že doteď jenom ukazovali růžky. Jednoduše je sílící motivace trh pod 25 000 USD shortovat. Jelikož těch zamítnutí je v řečené oblasti nespočet.

Závěrem

Aktuální týden je pro bitcoin hodně důležitý v tom, že se čeká na podobu týdenní svíce. Na nižších časových rámcích máme opakované signály, že se trend láme. Leč z pohledu týdenního grafu se zdá být vše ok. Momentum je slabé, ale technicky držíme uptrend. Jakmile se proto na týdenním grafu vytvoří bearish svíce, bude to finální signál pro zvrat.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

9 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pepa z depa
Hodnocení článku :
     

Nic neroste do nebe, byť fundamenty jsou báječné (BlackRock, Google investice), ale ať chceme nebo ne, nutno si uvědomit, že tu máme bear market. V dlouhodobém horizontu jsem nesmírně býčí, ale současný pokles v medvědím minibullrunu vnímám jako možnost vstoupit do krypta za velmi příznivou nákupní cenu pro všechny ty, kteří to prozatím nestihli no. A my, co už tam něco máme, tak rádi přikoupíme :-))

Fantom

Pozor, podle mě je BlackRock negativní fundament. Budou shortovat bitcoin a teď jen nalákali retail na Bull trap. Nezapomeňte na to že mají k dispozici BTC od Microstrategy, mají tam majetkový podíl. Já jsem dlouhodobě na kryptu také býčí, ale ne na BTC jako takovém.

Libor

akciovy podil preci neznamena pristup k majetku danne firmy

Fantom

To máte pravdu, ale uvidíte že to tak dopadne. Microstrategy je firma podvodníka Saylora a už dříve převedla svoje BTC do dceřiné firmy Macrostrategy aby je nemusela reportovat SEC. Saylor rezignoval jako CEO a ustupuje do pozadí. Nakupovali za vysoké ceny na úvěr zajištěný vlastními BTC, to je přece nelogické. Už tehdy plánovali krach své firmy. Podívejte se na vývoj ceny akcií firmy. Saylor s tím má zkušenosti.

LHTS

M. drzi jenom 130tis. BTC. Muze si shortovat jak chce. Staci se podivat jak se zaprasilo po Muskovych prodanych BTC, kterymi chtel ovlivnit trh.

Fantom

No uvidíme. Pochybuju že BlackRock je tady proto aby udělal z hodlerů miliardáře, ale možné to je 🙂 Čas ukáže co mělo znamenat to prohlášení před více než rokem „pohrajeme si s bitcoinem“. Podle toho co je to za lidi a jaký mají vliv a vazby na tradiční finanční systém i vládní kruhy bych si tipnul že dump je mnohem pravděpodobnější.

Scaletta

Je to tak, je to unavné, v dnešní situaci člověk neví kolik do toho hodit, snad jen možná čas od času přihodit menší částku, ale už to vypadali nadějně.
A co se Muska týče, tak dělá špatnou reklamu Bitcoinu a propaguje Dogecoin, lidé jsk poslušní pejsci poslechnou a berou to zuby nehty.
Spíš by mě zajímalo jak na tom asi bude Ethereum po merge ? Hodně lidí prý prodá těsně před zahájením 2.0, ale jestli to bude stále tak výnosné si nedovedu odpovědět. To že to stouplo na 2000 USD mě potěšilo, ale ten drop teďka celkem bolí 🥸

Fantom

Musk je duševně narušeny člověk a pravidelná konzumace drog mu asi také nepomáhá 😁 Teď si naposledy dělal legraci že koupi Manchester United a akcie vyskočily o 15%. Asi ho to baví – oblbuje lidi a připravuje je tak o peníze.

anivarK

2901dd5209ef18efc6885e9f94dd5dc9fe-07-elon-musk-smoking-weed-2.rsquare.w700.jpg

Reklama: