Počet nových BTC adres prudce klesá

5
(5)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vzhledem k tomu, že se většina trhu s kryptoměnami po krátkém období oživení opět obchoduje v medvědí červené barvě, následuje je i nálada veřejnosti kolem vlajkové lodi digitálního aktiva – bitcoinu (BTC), což dokazuje klesající počet nových adres v síti.

Počet adres klesl

Podle tweetu, který 25. května zveřejnil kryptoanalytik Ali Martinez, totiž počet nově vytvořených adres v síti BTC v posledních několika dnech klesl a skončil na průměrné hodnotě 376 488 adres k 24. květnu.

Nové BTC adresy za poslední měsíc. Zdroj: Ali Martinez

Podle grafu, který expert na kryptoobchodování zveřejnil spolu s tweetem, se počet nových bitcoinových adres podle sedmidenního klouzavého průměru před 20. květnem pohyboval kolem 425 000, což znamená, že mezitím tento počet klesl o zhruba 11,41 %.

Velryby také přeskakují z bitcoinové lodi?

Zároveň počet bitcoinových velryb – neboli adres, které drží alespoň 1 000 bitcoinů – zaznamenal také ztráty. Podle dalšího grafu, který 25. května na Twitteru zveřejnil Ali Martinez:

“Počet adres se zůstatkem vyšším než 1 000 BTC se od 12. května snížil o 1,87 %.”

Velrybí adresy za poslední měsíc. Zdroj: Ali Martinez

Podle Martineze “za posledních deset dní opustilo síť nebo rozdělilo své podíly 23 bitcoinových velryb”. V současné době činí počet bitcoinových velryb 2 203, což je výrazný pokles oproti dubnu, kdy se počet bitcoinových velryb pohyboval kolem 2 280.

Počet adres klesá, BTC hluboko pod 30 000 dolary

Za současného stavu se bitcoin v současné době obchoduje hluboko pod hranicí 30 000 dolarů – konkrétně i pod úrovní 29 000 dolarů. To představuje 2,57% pokles v daný den a 2,91% propad ve srovnání s předchozím sedmidenním obdobím.

Tržní kapitalizace největší kryptoměny podle tohoto ukazatele aktuálně činí 548,30 miliardy dolarů, zatímco celková tržní kapitalizace kryptoměn za poslední den klesla o 4,16 % – na 1,21 bilionu dolarů.

Závěr

Vypadá to, že se peníze zatím přelévají jinam, než se trh zase zotaví. Co vy, držíte se, nebo jste se přesunuli jinam? Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Martin
Hodnocení článku :
     

Každý kdo umí počítat do pěti se už dávno přesunuli jinam. Krypto bude ještě dále klesat a mnohem více. Tohle je ještě dobrý scénář. Zlaté časy a fomo jsou na dlouhou dobu pryč. A jakékoliv predikce, že krypto a BTC porostou jsou naprosto mimo.

Vojtech

Což vůbec nebrání např. picusum od Morganů blbnout lidi predikcema o brzkém růstu o 30%😤

Fantom

Morgani teď uvádějí férovou cenu okolo 38k a přitom na konci loňského roku očekávali cenu za 1BTC do konce roku 2022 cca 400k. Docela rozdíl ne? Asi ta černá labuť. 😀 Určitě budou nakupovat 🙂 Ale překvapil mě Guggenheim – (Minerd) 8k??? To si měl nechat až budeme na 18k. Divné.

FC Slaboj Višněhrad

Pokud chci dolézt na 18k, musím predikovat 8k. Pokud chci vylézt na 100k, musím predikovat 400k ;-D.

Fantom

Přesně tak jsem to i myslel. Ale Guggenheim a JPM nejsou vůbec synchronizovaní. 😀

Vojtech

Jj, když je tak pozoruju, tak si říkám, že si snad taky založim banku…

Vojtech
Hodnocení článku :
     

Půjdeme ještě dolů.

spot_img