Velryby Cardano „vykupují dip“, protože maloobchodní zájem o ADA nabírá neočekávaný obrat

4.8
(4)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

ADA, nativní coin pro síť Cardano, uzavírá pátý medvědí týden v řadě a ničí tak zisky dosažené z poloviny března. 

V době psaní ADA klesla o více než 75 % ze svého historického maxima a obchoduje se za 0,68 USD, přičemž denní RSI se vrhá do přeprodaného území. Naposledy klesla cena takto nízko v únoru 2021. Z velké části za to mohly makroekonomické otřesy, jako je agresivní úroková politika Fedu nebo pokračující válka mezi Ruskem a Ukrajinou, která způsobila uváznutí globálního dodavatelského řetězce.

Maloobchodní zájem

Navzdory neočekávaným cenovým turbulencím se zdá, že maloobchodní zájem o ADA překvapivě s každým poklesem roste, protože více obchodníků to považuje za vzácnou a pravděpodobně jedinou příležitost koupit ADA za tyto zlevněné ceny.

Podle IntoTheBlock maloobchodní zájem o Cardano rychle roste. Minulý týden tweetovala společnost pro analýzu kryptografických dat založená na umělé inteligenci;

„Zůstatek držený obchodníky – adresy, které drží méně než 30 dní – se za pouhých 30 dní zvýšil o 186 %.

Zajímavé je, že tyto adresy nyní kumulativně drží 33,7 miliard ADA, což je asi 36,144 % celkových Ada v oběhu.

Velryby získávají přes 200 milionů ADA

Za posledních šest dní bylo na velrybích adresách nakoupeno více než 200 milionů ADA se zůstatkem 1 až 10 milionů ADA. A to navzdory tomu, že spousta jejich investic během 7měsíčního období zaznamenala propad o více než 60 %.

Podle zprávy CryptoCompare se celkový počet adres, na kterých je ADA, za posledních 30 dní také zvýšil o 2,99 % na 5,2 milionu.

Závěr

Rostoucí popularita a přijetí Cardana lze přičíst úsilí vynaloženému na budování sítě vrstvy 1. Síť Cardano je nepochybně jednou z nejvíce interoperabilních sítí, která se může pochlubit řadou decentralizovaných burz, aplikací, protokolů DeFi a robustních tržišť NFT.

Tento týden byl spuštěn decentralizovaný algoritmický stablecoin vyvinutý veřejnou testovací sítí COTI v síti Cardano, což je vývoj, od kterého se očekává, že poskytne vzestupnou podporu ADA, kterou tak zoufale potřebuje.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
DaveSK
Hodnocení článku :
     

Líbila se mi ADA za dolar, 0,85,0,8, teď jsem smutný z toho že nekumuluji za 0,65 😂
Krypto svět úplně otáčí vnímání… místo toho, že jsem přišel o 33% mě zajímá že jsem mohl mít více za stejnou cenu 😎

Karel

Jo Cardano,to bude jeste hodne bolet…

Libor

to je porad clanku zprav o ada ale ono jede uz hodne dlouho jen dolu s malymi zastavkami, nezavidim tem,co to kupovali za 2.5$+

an onym

proč by mělo?

AjRep

Jestli padne na až 0,4, tak možná i dokoupím. Výhoda u cardana je, že je času dost, všechny inovace mu trvají tak pětkrát déle, než bylo v plánu 🙂

Jan

Přesně, držím 68tis ada v průměrném nákupu 0,92 a hodlám dokupovat i za 1,5 až dva 😝

Tomáš

Drž, dokupuj,… za 1,5 ne, spíš za 0,15 bych to nabombil

spot_img