Jihokorejský daňový úřad údajně potrestal Terraform Labs pokutou ve výši 78 milionů dolarů za daňové úniky

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Terraform Labs a spoluzakladatel Do Kwon nadále přitahují další právní problémy v důsledku kolapsu ekosystému Terra. Po prvních zprávách o možném slyšení v Kongresu  a vyšetřování jednotky pro finanční zločiny Grim Reapers se kryptofirma nyní dostala pod radar národního daňového úřadu.

Podle zprávy zveřejněné v Naver news jihokorejský národní daňový úřad uvalil na Terraform Labs a jejich spoluzakladatele pokutu 78 milionů dolarů, neboli 100 miliard wonů, za daňové úniky.

Zpráva zdůraznila, že Kwon nebyl spokojen se zdaněním kryptoměn v zemi od loňského prosince a pokusil se zlikvidovat domácí operace Terra těsně před nechvalně známým krachem Terra.

V hledáčku daňových úřadů již od minulého roku

Terraform Labs se údajně poprvé dostala pod dohled daňových úřadů v červnu loňského roku kvůli podezření z vyhýbání se dani z příjmu právnických osob. Vyšetřování společnosti Terraform Labs a jejích různých dceřiných společností odhalilo, že společnost byla registrována na Panenských ostrovech a také v Singapuru.

Přestože byly obě dceřiné společnosti registrovány v zahraničí, „místem skutečného vedení“ byla samotná Jižní Korea. Podle korejského zákona o dani z příjmu právnických osob se místo skutečného vedení pro daňové účely považuje za registrovanou zemi.

Daňové úřady byly upozorněny poté, co Terraform Labs poslala LUNA z Terra Singapore do LUNA Foundation Guard (LFG), aby se vyhnula zdanění nebo nahradila ztráty kotevního protokolu.

Začátkem října byly dceřiné společnosti Terra na Panenských ostrovech pokutovány ve výši 3,6 milionu dolarů, neboli 4,66 miliardy wonů, na dani z příjmu a 34,7 milionu dolarů, neboli 44,7 miliardy wonů, na dani z příjmu právnických osob.

Závěr

Jihokorejské orgány činné v trestním řízení a politici si tvrdě došlápli na Do Kwona a jeho spolupracovníky po havárii kryptoměny LUNA. Speciální jednotka pro vyšetřování finančních zločinů s názvem Grim Reapers of Yeouido byla po 2,5 letech svolána, aby projekt vyšetřila.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img