Co dělají bitcoinové velryby během současného poklesu ceny BTC

4.7
(6)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Další a další propady posouvají letošní low na trhu s bitcoinem opakovaně na nižší hodnoty. Jsou za tím velryby?

Co dělají velryby

Bitcoin padá, je to proto, že prodávají velryby? Nezdá se.

Jak uvedl web Cryptosrus, podle údajů o pohybech na adresách 100 nejmajetnějších bitcoinových peněženek nejsou za tento pokles odpovědní největší hráči na trhu. Bitcoinové velryby jsou i nadále vrcholovým predátorem kryptotrhu, i když ne tak, jak byste čekali. Řeč je o trpělivosti.

Pouze asi 5 ze 100 největších peněženek prodalo za posledních 24 hodin nějaké BTC. Jedna z nich byla burza, která okamžitě odkoupila bitcoiny zpět, zatímco většina se propadu nijak nezúčastnila.

Hovoříme zde o stovce největších bitcoinových peněženek, které v současnosti drží přibližně 100 miliard USD v bitcoinu. To je asi 1/6 celkové tržní kapitalizace bitcoinu ve výši cca 600 miliard dolarů.

Zdá se, že velcí hráči nyní vyčkávají

100 největších velryb vlastní dost bitcoinů na to, aby pohnuli trhem. Aktuálně se nezdá, že by je to zajímalo, ať už jde o jakýkoli způsob využití této síly.

Může se to samozřejmě rychle změnit, aktuálně však největší peněženky nadále hodlují a ve většině případů nic nedělají. Tváří v tvář propadům 7 z těchto adres za posledních 24 hodin (v době přípravy článku) nakoupilo BTC.

Jak si tato čísla vyložit může být poměrně matoucí. Je pravda, že většina z top100 peněženek zůstala nedotčená, ale přece jen 5 % prodávalo a 7 % nakupovalo, a to během pouhých 24 hodin.

Na druhou stranu se zdá, že nedávný pokles byl z velké části způsoben krátkodobými držiteli, zatímco největší velryby nadále sedí na drtivé většině svých bitcoinů a vyčkávají. Dokonce i ti, kteří provedli nějaký prodej, mají stále bitcoinové zůstatky v řádech stovek milionů dolarů. – Sotva známka ztracené víry v bitcoiny jako celek.

Závěr

Zajímavá informace, která v tomto článku také zazněla, hovoří o stovce největších bitcoinových peněženek jako o majitelích 1/6 veškerých jednotek BTC. Pro někoho to může být o důvod více být bearish, jiní se nechali inspirovat a zatím zůstávají klidní.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

17 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtěch
Hodnocení článku :
     

Pravidelně přikupují když cena jde dolů,ale jen za peníze které momentálně nepotřebuji a dlouho potřebovat nebudu.PROTO ZŮSTÁVÁM TAKTÉŽ KLIDNÝ

I i

Používání BTC zvyšuje závislost na el.energii a snižuje životní úroveň všem. Přestaň si lhát do kapsy a přemýšlej.

Radovan

Přesně tak, ale prvně bychom měli zrušit banky a různé finanční instituce které ožebračují běžné lidi, nabízejí dluh který je učí přemýšlet krátkodobě protože můžou rozhazovat hned a nespořit. Ty spotřebují daleko více energie. I té lidské – místo dřepění v bance můžou lidé začít dělat řemeslo,apod. a tím zvýšit v oborech konkurenci což sníží ceny. Banky jsou už dnes přežitý systém jak se někomu podřizovat. Na to abych přesunul své finanční prostředky kamkoli po světě už nejsou potřeba. BTW: Od chvíle co jsem se začal zajímat o Bitcoin má životní úroveň roste.

Gaspaccho

Pokud myslíte, že banky jsou jen od toho, aby přesouvali fin. prostředky někam po světě, tak máte pravdu. Pokud ale ne, tak to přežitý systém není.

Radovan

Finanční prostředky můžu přesouvat buďto sám, nebo přes banky, přes bitcoin nebo přes mafii která působí ve více státech. O dalších způsobech nevím. Co dalšího pozitivního umožňují? Nevím o ničem dalším co by stálo za zmínku. To že půjčují a ředí díky tomu stávající měnu takže na to že si někdo půjčí doplácí ti co nepůjčili beru jako negativum. To že můžou svým neblahým rozhodnutím manipulovat s financemi lidí je taky negativní. O kontrole a schvalování které transakce jsou OK a které ne ani nemluvě. Možná jsem až příliš negativní ale povězte mi co důležitého, bez čeho by jsme se neobešli banky dělají?

Poslední editace 4 měsíců před přes Radovan
X-x-X.cz

Lodní doprava zatěžuje nejvíce naši planetu, přestaňme nakupovat a žrát. Lítejme zase v lesích a buďme eko in.

Vojto přemýšlej co píšeš.

FC Slaboj Višněhrad

Pokud se bude 8 miliard lidí živit lovem a sběrem, tak to moc eko nebude :-DD.

I i

Nj, skoncit s konzumnim zivotem je tezke, skoro stejne tak tezke jako pochopit nesmyslnost btc, ktery vysava energeticke zdroje planety. Tezari si vzdy domluvi mnozstvi odebrane energie za urcitou cenu a jako velkoodberatele budou mit na trhu vetsi silu nez obyvatele, kteri v dusledku rozsireni btc zaplati zvysenou cenu za zakladni energie a budou si stezovat, ze nemaj na chleba atp. Pouzivani kryptomen, ktere zvysuji zavislost obyvatel na zakladni energii, snizuje zivotni uroven vsech.

Radim

Promluvil hlupák a šlápl do hovna.

Martin

Nojo, Zapoměl jsem že za současný pokles životní úrovně může BTC a ne přespříliš uvolněná monetární politika😀. Každá alternativa současného systému včetně BTC má na světě místo a jen čas ukáže jestli je k něčemu. Nevím jak ty, ale já kdybych utíkal z Ukrajiny pouze s hotovostí v peněžence a BTC na trezoru tak jsem sakra rád že nějaký BTC mám. To že ten sytém má své nevýhody to k tomu prostě patří.

Jan

Čekají na milion, to je logické. Kupujte Bitcoin, za chvíli nebudou. Kdo bude mít za pár let 1 celý Bitcoin, ten bude celebrita.

Gaspaccho

To bude odhadem 5 až 21 miliónů celebrit…není to moc? 🙂

Martin

A k čemu budou když je budou věčně hodlovat? Bitcoin má šanci na přežití jen pokud se s nim bude platit a bude se používat.

Radim

Takže podle tvé argumentace je třeba zlato úplně k ničemu a nemá šanci na přežití.

Gaspaccho

Jo, až na to, že je fyzické, takže nezanikne. Jen jeho důležitost rapidně klesá. Už nejsme v 19. století někde na divokým západem.

FC Slaboj Višněhrad

Není až tak důležité, jak moc se oním instrumentem platí (to by byl Litecoin topka), ale jakou má důvěru a tu BTC má.

Pavel

Vnitřní hodnota bitcoinu je podobná jako vnitřní hodnota zlata, nebo fiat měny, tedy jak píšu jen podobná, cihlou zlata mohu alespoň zatlouct hřebík a bankovkami si vytřít zadek, bitcoinem ani to ne :-).

Reklama: