Majitelé peněženek Ledger pozor: Phishingový útočník ukradl přes 1,15 milionu XRP od vlastníků Ledgeru

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Majitelé Ledgeru údajně přišli o více než 1 150 000 XRP po nárůstu pokusů o phishing, zahrnujících hardwarovou peněženku na kryptoměny, Ledger.

Falešná doména

Masivní phishingový útok stojí za ztrátou více než 1,15 milionu XRP uživatelů Ledger a to pomocí falešné domény, připomínající oficiální web, podle XRP Forensics. Na svém Twitterovém účtu varovali uživatele, aby před zahájením aktualizace věnovali pozornost adrese URL webové stránky Ledger.

Následující tweet vysvětlil, že ukradené XRP byly zaslány v pěti platbách na kryptoburzu Bittrex. Burza nebyla schopná kryptoměnu včas zachytit a zajistit.

Phishing není jediný

Podvod použil phishingový e-mail k nasměrování uživatelů na falešnou doménu za účelem aktualizace jejich peněženek. Když se oběť na stránku dostala, byla zmanipulována ke stažení malwaru, který vybílil její peněženku.

Podobný podvod také zahrnuje použití phishingových e-mailů, které zřejmě pocházejí z oficiálního účtu „Team Ripple“. Podvodný e-mail žádá uživatele, aby své peněženky přidali na seznam povolených adres, aby se mohli podílet na falešném „pobídkovém plánu“, který bude distribuovat více než 5 miliard XRP.

V blogovém příspěvku publikovaném v červenci 2020 společnost Ledger připustila zásadní narušení dat, které vedlo k ohrožení milionů e-mailových adres a osobních údajů 9 500 zákazníků.

Ledger před phishingovými útoky varuje i na svém blogu, kde uvádí, že došlo k velkému nárůstu těchto útoků a také k nárůstu jejich až agresivní komunikace. Ledger uvádí:

“Doporučujeme našim klientům, aby postupovali opatrně – vždy pamatujte na phishingové pokusy zákeřných podvodníků. Jednoduše řečeno, nikdy byste neměli sdílet svých 24 slov. Ledger vás nikdy nebude žádat o 24 slov vaší fráze pro obnovení. Pokud naši klienti obdrží komunikaci, která vypadá, že pochází od společnosti Ledger, která žádá o těchto 24 slov, měli by to určitě považovat za pokus o phishing. V každém případě by neměli váhat kontaktovat tým podpory Ledger.”

Závěr

Bezpečnost je zásadní a je potřeba o ní dbát, abyste nepřišli o svoje úspory a peníze. Dávejte si pozor na adresy a možné podvody pomocí e-mailu, sociálních sítí a webových stránek.

Tip redakce: Jak se chránit před podvody v kryptosvětě? 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img