Proč PayPal do svého kryptoměnového businessu nezahrnul také Ripple?

5
(4)

Zprávy a souhrny

Výkonný ředitel společnosti Ripple Brad Garlinghouse přispěchal se svým pohledem na to, proč PayPal nepřidal na seznam mincí, které umožní svým zákazníkům nakupovat, prodávat a držet, také XRP.

Společnost PayPal způsobila na kryptoměnové scéně tento týden poměrně slušný rozruch, když oznámila, že miliony jejích uživatelů v USA budou moci již „v příštích týdnech“ nakupovat krypto aktiva. Mezi podporované měny patří Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) a čtveřici doplňuje Bitcoin Cash (BCH).

Brad Garlinghouse má vysvětlení, proč bylo opomenuto XRP

Výkonný ředitel Ripple se pro agenturu Bloomberg vyjádřil, že si myslí, že se PayPal tak rozhodl pravděpodobně z důvodu, že tyto čtyři aktiva jsou podle nich „nejbezpečnější“ z regulačního hlediska.

„Myslím si, že PayPal řekl, že plánují fungovat s BTC a ETH a částečný důvod spočívá v regulační jasnosti. Pokud jste společnost, která se zabývá investováním do technologií, založených na xrp nebo podobných digitálních aktivech, či na nich stavíte své produkty, tak dokud nebudou jasná regulační pravidla, pravděpodobně budete postupovat stejným způsobem.“

K tomu Garlinghouse dodává, že podobný scénář jsme viděli nejen u PayPalu, ale i dalších společností na trhu, které říkají, že je lepší začít s Bitcoinem a Ethereem, neboť tyto měny mají ve Spojených státech jakousi dobrou „úřední pečeť schválení“.

Naopak v jiných zemích, jako je třeba Japonsko, lze spatřit mnohem širší základnu, neboť tam existují rovné podmínky, které dávají šanci uspět více účastníkům.

Dva kroky vpřed – jeden krok vzad

Garlinghouse se vyjádřil poměrně kriticky i na adresu samotného PayPalu. Podle něj (a tento názor sdílí i velká řada známých lidí kryptoměnové komunity) skutečnost, že PayPal nedovolí uživatelům přesouvat jejich kryptoměny do jiných peněženek, je zásadní chybou.

„Dva kroky vpřed – jeden krok zpět. Je sice skvělé vidět, že se průkopník v oblasti plateb otevírá kryptoměnám, ale zklamáním je absence některých zásadních principů a výhod kryptoměn. Mám podezření, že PayPal je znepokojen regulační nejistotou, která má dopady na mnoho úrovní businessu“

Závěr

Společnost Ripple se ústy svého ředitele nedávno nechala také slyšet, že reálně uvažuje o přesunutí svého sídla mimo území USA. Důvod je jasný, nejasné předpisy, které podle Garlinghouse vytváří nerovné podmínky.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

Proč PayPal do svého kryptoměnového businessu nezahrnul také Ripple? – a cim to asi je :-)neni to kryptomena jako btc a to je cele.
ripple muze byt casem cokoli – treba nymand mena.
ti co to nechapou se staci podivat jen na objem ripple.
kdybych byl majitel banky tak me nejake ripple absoutne nezajima !!

Reklama: